مسابقه عکاسی

جهانی که ما میخواهیم

جهانی که ما میخواهیم به گزارش آتلیه دات کام سازمان ملل متحد به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این سازمان، مسابقه عکس کم نظیر برگزار می‌کند.


به نقل از دفتر سازمان ملل متحد در ایران؛ برای پشتیبانی از پویش "هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد (UN۷۵): شکل دهی به آینده مان با یکدیگر"، که گفتگوی جهانی برپا شده از سوی سازمان ملل متحد، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس این سازمان است، مسابقه عکس کم نظیربرگزار می‌نماید.
پویش هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد که در ژانویه ۲۰۲۰ معرفی شد، در راستای آن شکل گرفته تا بزرگترین گفتگوی جهانی با امکان دسترسی به دوردست‌ترین نقاط باشد، که تمام شهروندان را در سالی از مذاکرات برخط (online)، به بحث در مورد اولویت‌های آینده دعوت می‌نماید.
برای فراگیری بیشتر درباره منبع این ابتکار، ویدئوی رسمی پویش را در لینک https://bit.ly/۲TZCrdB دنبال نمایید و در مورد انواع موضوعاتی الهام بگیرید که امید می‌رود با این ابتکار، حل و فصل شوند.
 

 مسابقه: #جهانی که ما می‌خواهیم 

در راستای تکمیل نظرسنجی‌ای که سازمان ملل متحد برای خلق این گفتگو بین شهروندان جهان راه اندازی کرده است، مسابقه عکاسی #جهانی که ما می‌خواهیم از سوی آگورا برپا شده تا دیدگاه‌های گوناگون بشری را به تصویر بکشد.
بدین وسیله تمامی عکاسان تشویق می‌شوند تا چشم انداز‌های مصوراستثنایی خود را از جهانی که برای نسل‌های آینده می‌خواهند، با عکس‌ها و ایده‌های زیادی که دوست دارند و با در نظر گرفتن اینکه برای این رقابت محدویت مشارکت نیست، با ما سهیم شوند. (هیچ ذکر منبع مورد نیاز نیست!)
مرحله حضور در این رقابت نیز طولانی‌تر از زمان معمول است و تا ۲۴ جولای برابر با ۳ مرداد ۱۳۹۹ عکاسان می‌توانند عکس‌های خود را بارگذاری (upload) کرده و امید داشته تا یکی از فینالیست‌های این مسابقه باشند.
 

 فینالیست‌ها و جایزه ها: فرصتی که یکبار در طول عمر وجود دارد 

به عنوان ابتکاری استثنایی در مورد سالگرد تأسیس سازمان ملل متحد، ۷۵ عکس از #جهانی که ما می‌خواهیم، برای مرحله نهایی انتخاب خواهند شد که در ۱۴ اکتبر برابر با ۲۳ مهر از آن‌ها رونمایی خواهد شد.
این ۷۵ عکس برتر و نهایی بیانیه دیداری را شکل می‌دهند ازآنچه "بشریت" در مورد آینده می‌خواهد به رهبران جهان ارائه دهد. این عکس‌ها در نمایشگاه‌های شهر‌های سراسر جهان طی پاییز ۲۰۲۰ در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.
 

 بیانیه‌های مسؤولان این ابتکار ... 

اکتاویا رویو، مدیرعامل و همکاربنیان گذار آگورا، اظهار داشت: "مفتخریم که با جنبش مشارکتی شهروندان خود، سهم مان در پشتیبانی از کوشش‌های پویش هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد را انجام می‌دهیم، به گونه‌ای که افراد می‌توانند عکس‌هایی را بارگذاری نمایند که بیان گر آینده ایده آل آنان است. نتایج این مسابقه عکاسی # جهانی که ما می‌خواهیم، یک بیانیه دیداری درباره امیدهایمان برای آینده است که برای رهبران جهان و جامعه بین الملل فرستاده خواهد شد. "
 
فابریزیو هوخشیلد، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد برای پویش هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد، ابراز نمود: " اینک بیش از هر زمان دیگر، برای تقویت همبستگی انسانی، و چیرگی بر چالش‌های جهانی بی سابقه‌ای که با آن‌ها رو به رو هستیم، به تعداد زیادی از صدا‌های "ما مردم" نیاز است. اینجانب، سپاسگزاری می‌نمایم که آگورا با دعوت از مردم کشور‌های گوناگون با جایگاه‌های اجتماعی متفاوت، برای به اشتراک گذاری دیدگاهشان از آینده، در این مسابقه عکاسی منحصر به فرد، از پویش هفتاد و پنجمین سالگرد سازمان ملل متحد پشتیبانی می‌کند. "
 
ماهر ناصر، معاون بخش توسعه اطلاعات اداره ارتباطات جهانی سازمان ملل متحد می‌گوید: "مادامی که چالش‌های جهانی، فزونی و وسعت و پیچیدگی آن‌ها افزایش می‌یابند، نیاز به همکاری ما با یکدیگر همراه با روحیه همبستگی نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر تعامل با این چالش‌های روزافزون، سازمان ملل متحد به اقدام برای خلق جهانی ادامه می‌دهد که در آن، هر فرد بتواند در صلح، منزلت و برابری، بر روی سیاره‌ای سالم پیشرفت نماید. ما از ابتکار آگورا استقبال می‌نماییم که با دعوت از مردم سراسر جهان برای به اشتراک گذاری عکس هایشان از آینده‌ای که ترسیم کرده اند، به این ارزش‌های جهانی ارتقا می‌بخشد. "
عکاسی شما می‌تواند آینده فردا را برای نسل‌های پیش رو شکل دهد. اکنون، با بارگذاری موثرترین و خوش بینانه‌ترین عکس هایتان در اپلیکیشن، بخشی از این بیانیه دیداری در راستای ایجاد دگرگونی مثبت باشید.
 

 با یکدیگر، می‌توانیم جهان را دگرگون سازیم. به مردم، نیرو بخشید 

در راستای تکمیل نظرسنجی‌ای که سازمان ملل متحد برای خلق این گفتگو بین شهروندان جهان راه اندازی کرده است، مسابقه عکاسی «جهانی که ما می‌خواهیم» از سوی آگورا برپا شده است تا دیدگاه‌های گوناگون بشری را به تصویر بکشد.
1399/03/14
22:14:07
5.0 / ۵
2190
تگهای خبر: مسابقه , عکاسی , عکس , خلاقیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 417
بازدید دیروز: 4,685
هفته اخیر: 29,316