خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می شود

خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می شود به گزارش آتلیه دات کام همزمان با شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور ۴۰ خوشنویس زن در شهر تهران و همینطور اساتید خوشنویسی چون الهه خاتمی و علی علی، خطبه فدکیه در بوستان فدک کتابت می شود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی مراکز فرهنگی و هنری منطقه هشت، سعید رنجبریان مدیر فرهنگی و هنری منطقه ۸ و رئیس فرهنگسرای گلستان اظهار داشت: کتابت خطبه فدکیه با عنوان «صریر فدک» توسط ۴۰ بانوی خوشنویس فوق ممتاز شهر تهران و همینطور اساتید خوشنویسی چون الهه خاتمی و علی علی با مشارکت انجمن خوشنویسان شهر ری روز چهارشنبه ۱۵ دیماه ساعت ۱۴ در خانه فرهنگ فدک برگزار می گردد.
وی افزود: گرامیداشت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و با تکیه بر سخنان حضرت فاطمه (س) در باب خطبه فدکیه خطاب به غاصبان خلافت و انتقال پیام در چارچوب هنر و به زبان خوشنویسی، همچون اهداف برنامه «صریر فدک» است.
الهه خاتمی متولد سال ۱۳۳۸ در تهران است. وی بعنوان نخستین خانم استاد در خط نستعلیق، دارای مدرک استادی از انجمن خوشنویسان ایران بوده و عناوینی از قبیل عضویت و دبیری انجمن خوشنویسان شمیرانات، عضو هیات تشخیص اوراق امتحانی انجمن خوشنویسان ایران و داوری جشنواره های مختلف خوشنویسی را در کارنامه هنری خود دارد.
علی علی از سال ۱۳۵۸ در انجمن خوشنویسان ایران تحت تعلیم غلامحسین امیرخانی قرار گرفت و از سال ۱۳۵۹ بعنوان مدرس رسمی انجمن خوشنویسان مشغول فعالیت شد. وی در طول ۴۰ سال فعالیت توانست حدود ۲۰۰ شاگرد ممتاز را تربیت کند، شرکت در چندین نمایشگاه خوشنویسی و آلبوم بهانه بهار همچون فعالیتهای این هنرمند است.
خانه فرهنگ فدک به نشانی میدان هلال احمر، خیابان گلستان، جنب بوستان فدک است.

1400/10/14
13:05:11
5.0 / ۵
387
تگهای خبر: آلبوم , جشن , جشنواره , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟