پیشكسوت عرصه سفال مطرح كرد

دولت بودجه دهد، انجمن های هنری جشنواره برگزار كنند

دولت بودجه دهد، انجمن های هنری جشنواره برگزار كنند به گزارش آتلیه دات كام جعفر نجیبی معتقد است: برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای هنری با بودجه دولتی باید بوسیله انجمن های هنری شكل بگیرد تا حضور حداكثری هنرمندان را شاهد باشیم.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی یازدهمین دوسالانه سرامیک کشور، گرامیداشت جعفر نجیبی از پیشکسوتان عرصه سفال و بنیانگذاران انجمن سفال کشور عصر روز گذشته در فرهنگسرای نیاوران انجام شد.
در حاشیه این بزرگداشت جعفر نجیبی درباره آثار یازدهمین دوسالانه سرامیک کشور اظهار داشت: به نظرم دو نوع کار در این دوسالانه قابل مشاهده بود. یک نوع از این آثار در ایده پردازی بسیار تاثیر گذار بود. البته برای بعضی از این آثار نیاز بود که هنرمند استیتمنت مناسب تری بنویسد.
وی افزود: یک نوع دیگر آثار این دوسالانه هم بخش دکوراتیو بود. اما در هر دو بخش کارها با مهارت تولید شده بودند و در تکنیک لعاب به خصوص بسیار عالی بودند. بنظر می رسد فارغ التحصیلان این رشته به مهارت قابل توجهی دست یافته اند. در این ۱۶ سالی که به دانشجویان تدریس کردم می بینم خیلی ها جذب بازار کار می شوند تا درآمد داشته باشند اما جنبه هنری این حرفه را نیز دنبال می کنند و آثار برجسته ای تولید می کنند.
وی با اشاره به اینکه خوب است که انجمن های هنری از جانب دولت حمایت شوند و در عین حال بتوانند با دنیا در ارتباط باشند، اظهار داشت: ایران را عموما با هنرش در دنیا می شناسند و امیدوارم این مسیر ارتباط ما با دنیا ادامه داشته باشد. قبلا اکسپوهایی برگزار می شد و آثاری در این اکسپوها خریداری می شد که این روزها تعطیل شده اما خوب است از تولیدات هنرمندان این حوزه حمایت شود و حتی برای صادرات روی آنها کار شود. حتی بخش هنری آن می تواند در موزه ها نگهداری شود و ایده هایی در همین دوسالانه دیدم که شهرداری می تواند از آنها استفاده نماید.
وی درباره اینکه نقش انجمن ها در جریان سازی های هنری چیست نیز بیان کرد: انجمن های هنری باید از هنرمندان زبده و با مهارت کشور تشکیل گردد و دولت باید از این انجمن ها حمایت کند. نام هنرمندان پیشکسوت برای انجمن ها اعتبار می آورد. در واقع پیشنهادم این است که انجمن ها بخش شورای پیشکسوتان داشته باشد و هیات مدیره و هیات اجرائی از جوان ها باشد که از ایده و فکر های آن شورا استفاده نماید. ضمن اینکه معتقدم آن پولی که از بودجه مملکت صرف برگزاری نمایشگاه های هنری می شود باید بوسیله انجمن ها صورت بگیرد تا شاهد حضور حداکثری هنرمندان باشیم.
در این دوره از دوسالانه ۹۴ اثر از ۸۷ هنرمند توسط شورای انتخاب برای نمایش در نمایشگاه ‏دوسالانه سرامیک انتخاب شدند.‏ شورای انتخاب شامل مجتبی قربانی شاه کوچکی، مجید ضیایی، بیتا فیاضی، محمود محرمی، نفیسه خلج، ‏بهزاد اژدری هستند. ‏
منبع:

1399/08/30
22:08:32
5.0 / ۵
1534
تگهای خبر: جشن , جشنواره , قاب , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,775
بازدید دیروز: 4,405
هفته اخیر: 25,904