در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

توضیحات صالحی درباره برگزاری مجدد كنسرت ها

توضیحات صالحی درباره برگزاری مجدد كنسرت ها به گزارش آتلیه دات كام وزیر فرهنگ و ارشاد اظهار داشت: در دوهفته آینده، طبیعتاً با محدودیت هایی كه وجود دارد، كلیه كارهای غیرضروری به كلی تعطیلست و این شامل همه كارهای هنری و سینمایی می شود.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که اگر چاپخانه ها تعطیل شوند شرایط برای انتشار نشریات چگونه خواهد بود، اظهار نمود: درباره محدودیت های دوهفته آتی، چاپخانه ها جزو گروه یک مشاغل محسوب شدند و بدین سبب فعالیت خودرا خواهند داشت. طبیعتاً روزنامه ها و سایر مواردی که با چاپخانه ها سروکار دارند، مشکلی نخواهند داشت.
وی در پاسخ به پرسش ایسنا درمورد اخبار منتشرشده در زمینه برگزاری کنسرتهای موسیقی تا پیش از ساعت ۱۸ اشاره کرد: در دوهفته آینده، طبیعتاً با محدودیت هایی که وجود دارد، کلیه کارهای غیرضروری به کلی تعطیلست و این شامل همه کارهای هنری و سینمایی می شود.
صالحی تصریح کرد: آن موضوعی که عنوان شد، مربوط به قبل از دوهفته آینده بود و سالن های هنری و موسیقی اگر فاصله ی میان افراد را برمبنای ۵۰ درصد حفظ می کردند، فعالیت آنان مجاز بود. وزیر ارشاد اشاره کرد: موضوع قیمت بلیت ها نیز متناسب با این است که موظف به افزایش فاصله ها بودند و در نتیجه اگر سالنی ۵۰۰ نفر گنجایش داشت، بیش از ۲۵۰ نفر را نمی توانست در خود جا دهد و همین موضوع بر قیمت ها هم تاثیر داشته است.
صالحی اظهار داشت: متاسفانه ما این مشکل را در فضای سالن های تئاتر و سینما هم داریم که محدودیت های پیش آمده از شروع سال تا حالا شرایط سختی را برای عمده اصحاب فرهنگ و هنر به وجود آورده و منجر به پرهیز مردم از حضور در چنین اماکنی شده است.
وی اضافه کرد: در این شرایط سخت البته کمک های دولتی تا حدی جبران کننده بوده است اما با جبران همه مشکلات فاصله داریم.
منبع:

1399/08/28
20:49:28
5.0 / ۵
1168
تگهای خبر: چاپ , سینما , قیمت , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,283
بازدید دیروز: 3,377
هفته اخیر: 33,598