آموزش عکاسی از کودکان خجالتی

آموزش عکاسی از کودکان خجالتی آتلیه دات کام: هنگامی که شما در حال عکاسی از کودکان هستید، گاهی اوقات به کودکانی برمی خورید که شخصیت درخشان خود را بلافاصله آشکار می کنند، ژست های زیادی از خود نشان می دهند، و به طور کلی، عاشق دوربین هستند. گاهی اوقات هم شما با سوژه کوچکی مواجه خواهید شد که از غریبه ها بیزار است یا حتی خودش را از جعبه های سیاه دکمه داری که به سمت او نشانه گرفته شده اند، پنهان می کند! بنابراین شما چه کاری می توانید انجام دهید؟ در ادامه این مطلب آتلیه خواهیم گفت.


گذشته از تغییر برنامه تا وقتی که کودک بر کمرویی خود غلبه کند، چند کار هست که من در طول جلسات عکاسی سبک زندگی خودم انجام می دهم که شما هم می توانید امتحان کنید.
 
۱- خودتان را معرفی کنید
 
اگر اولین بار است که سوژه کوچک خود را ملاقات می کنید، حسن نیتی که به یک بزرگسال نشان می دهید را به او نشان دهید. به آنها بگویید چه کسی هستید و چه کاری می خواهید انجام دهید. پیشنهاد من این است: بیش از حد بر عکاسی تمرکز نکنید. در عوض، بر تمام لذت و سرگرمی که خواهید داشت و فعالیت هایی که با هم انجام خواهید داد، تمرکز کنید.
 
 
۲- به او کمی آزادی عمل بدهید
 
من هنگامی که با کودکان خجالتی روبرو می شوم، جلساتم را با یک لنز بلند (معمولا لنز ۷۰-۲۰۰mm، f/2.8) شروع می کنم، بنابراین می توانم کمی از آنها فاصله داشته باشم. این کار به من اجازه می دهد تا چند عکس از فاصله دور بگیرم در حالیکه به بچه ها کمی زمان بدهم تا راه بیفتند (گرم شوند).
 
 
۳- علاقه نشان دهید
 
مهم نیست سوژه های شما چند ساله هستند، با آنها با احترام رفتار کنید. با آنها صحبت کنید. از آنها سوال بپرسید. با آنها تعامل برقرار کنید. بچه ها به طرز فوق العاده ای نسبت به علاقه واقعی واکنش نشان می دهند. اگر آنها ببینند که شما اوقات خوشی دارید، به احتمال زیاد به شما ملحق می شوند.
 
 
۴- اجازه دهید خودشان باشند
 
برخلاف کودکانی که به طور موقت در حضور افراد غریبه خجالتی اند، برخی از کودکان به طور طبیعی آرام و درونگرا هستند. ثبت همان چیزی که هستند هیچ اشکالی ندارد! اگر آنها پشت پاهای مادرشان پنهان می شوند یا بی سر و صدا کنار یک درخت می نشینند، چرا از همان حالت عکس نگیریم؟ لازم نیست تمام عکس های یک کودک از لبخند یا خنده او باشد. گاهی اوقات بچه ها بعد از این که احساس کنند فشار نمایش در مقابل دوربین از روی آنها برداشته شده، پیشقدم می شوند.
 
 
۵- اجازه دهید یک شیء راحت داشته باشند
 
اگر متوجه شدید که سوژه کوچک شما خجالتی است، اجازه دهید والدین او یک شیء راحت مثل یک عروسک، پتو یا اسباب بازی مورد علاقه اش را به جلسه بیاورند. گاهی اوقات تنها داشتن آن شیء دوست داشتنی می تواند باعث راحتی کودک شود.
 
 
و در آخر…
 
۶- لبخند بزنید
 
به عبارت ساده، اگر شما دوستانه و صمیمی به نظر نرسید، کودکان خیلی راحت با شما انس نمی گیرند.
 
من در حرفه عکاسی ام، چندین مشتری داشته ام که با من تماس گرفتند تا به من هشدار دهند که فرزند آنها خجالتی است، از دوربین بیزار است و به معنای واقعی کلمه وقتی دوربینم را ببیند از من فرار خواهد کرد! من خوشحالم که بگویم هیچ وقت تا به حال عکسی نداشتم که در آن یک کودک خجالتی راه نیفتد و در طول عکاسی به طرز فوق العاده ای عمل نکند (بزنید به تخته!).
 
عشق من نسبت به بچه ها واضح است، بنابراین این که کاری کنم بچه ها احساس راحتی کنند برای من آسان است. حالا من فرمول آزمون و خطا شده ام را که سالها برای من کارساز بوده با شما به اشتراک گذاشتم. امیدوارم برای شما هم کارساز باشد!
 
شما چه نکاتی را برای عکاسی از کودکان خجالتی اضافه می کنید؟
 
نویسنده: آنی تائو (Annie Tao)

 

1395/12/14
14:12:48
5.0 / ۵
3667
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,133
بازدید دیروز: 4,753
هفته اخیر: 47,768