عکاسی حرفه ای از لبخند کودکان

عکاسی حرفه ای از لبخند کودکان آتلیه دات کام: یک لبخند واقعی و از صمیم قلب، چیزی فراتر از تنها بالا بردن گوشه های لب است. یک لبخند واقعی از کل صورت شما ساطع می شود، و به خصوص برای کودکان، اغلب با کل بدن احساس می شود. ثبت یک لبخند اجباری و مصنوعی آسان است – ما می دانیم که داشتن یک لبخند ساختگی و عکس گرفتن از آن حس چندان خوبی ندارد، و برای کودکان نیز خوب به نظر نمی رسد. در این آموزش آتلیه، نکاتی برای عکاسی از کودکان با لبخند های طبیعی تر مطرح خواهد شد.


بنابراین در حالیکه ما می خواهیم از لبخند زیبای یک کودک عکس بگیریم، می خواهیم که آنها از روند عکاسی هم لذت ببرند. و ما نیز به عنوان عکاس، می خواهیم در هنگام عکاسی از آنها اوقات خوشی داشته باشیم.
چیزهای زیادی برای کشف کردن در مورد کودکان وجود دارد – تمام علاقه مندی های آنها، مسائل کوچک و بزرگ آنها، این که چه احساسی در مورد خود و خانواده شان و این دنیای خنده دار پیر دارند. کودکان بی پرده، سرگرم کننده، خلاق، مشتاق و کنجکاو هستند – آنها باهوش نیز هستند و می توانند بگویند چه موقع کسی واقعا علاقه مند نیست. بنابراین مطمئن شوید که قلب و نیت شما در جای مناسبی قرار داشته باشد.
 
 
اگر سوژه کوچک شما احساس ناراحتی کند، جلب یک لبخند صادقانه و واقعی غیر ممکن خواهد بود. تاکید بر ایجاد یک ارتباط صادقانه با کودکان به طوری که آنها احساس راحتی کنند، باعث خواهد شد که آنها خود واقعیشان را به بهترین شکل نشان دهند – اغلب اوقات.
 
در ادامه این مطلب آتلیه چهار مکالمه ارائه شده که من دوست دارم با بچه ها داشته باشم، که همیشه به خنده شادی و لبخندهای واقعی منجر می شود:
 
 
۱- کشف اسباب بازی یا شخصیت مورد علاقه آنها
 
اسباب بازی های مورد علاقه اغلب برای بچه های کوچک مهم هستند. اگر سوژه شما یک اسباب بازی خاص دارد (به عنوان مثال، «بانی خرگوشه»)، از آن به عنوان بخشی از گفتگویتان استفاده کنید.
 
بانی دهان داره؟
 
بانی یک دکمه روی شکمش داره؟
 
بانی کجا می خوابه؟ توی این کفش می خوابه؟ (کفش هایش را بالا نگه می دارم)
 
هممم، توی یخچال می خوابه؟
 
می دونم، اون باید توی رختخواب پیش مامان و باباش بخوابه، مگه نه؟
 
 
سوال های سربسته برای این گروه سنی عالی هستند، بنابراین آنها مجبور نیستند خیلی زیاد فکر کنند و تنها می توانند با سر اشاره کنند یا سر خود را تکان دهند، و لبخند بزنند و در حین خندیدن حرف بزنند.
 
۲- حیوانات
 
حیوانات چیزی هستند که بچه ها می توانند به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنند. من دوست دارم سوال های احمقانه و خنده دار بپرسم.
 
اگر می تونستی هر حیوانی رو که می خواهی به عنوان حیوان خانگی داشته باشی، کدوم رو انتخاب می کردی؟
 
در مورد این حیوان چی می دونی؟
 
چه اسمی برای این حیوان خانگی خوبه؟
 
اگر یک میمون خانگی داشتی، اسمش رو چی می ذاشتی؟
 
من سوال آخر را در مورد خیلی از حیوانات می پرسم – اگر یک زرافه، یا یک هزارپا، یا یک کرگدن خانگی داشتی… حیوان هایی را انتخاب کنید که حیوان خانگی معمول و متداولی نیستند.
 
۳- وقتی بزرگ شدی
 
 
گفتگوهایی در مورد شغل ها، بزرگ شدن، و کارهایی که پدر و مادرشان انجام می دهند، همیشه واکنش خوبی در پی دارد. سوال های شما بسته به سن و شخصیت کودک می توانند مفرح یا جدی باشند.
 
برای بچه های بیخیال تر، من ممکن است اینطور شروع کنم:
 
وقتی بزرگ شدی، دوست داری یک رقاص باله بشی یا یک شاهزاده خانم؟ (برای پسرها)
 
وقتی بزرگ شدی، دوست داری مامان بشی یا بابا؟ (برای دخترها)
 
وقتی بزرگ شدی، دوست داری قورباغه بشی یا مار؟
 
 
برای بچه های بزرگتر و جدی تر، می توانید این سوالات را بپرسید:
 
چه کسی بهترین شغل دنیا رو داره؟
 
چه شغلی کسل کننده ترین شغل دنیاست؟
 
بابا وقتی میره سر کار چی کار می کنه؟
 
وقتی بزرگ شدی، دوست داری آشپز بشی یا فضا نورد؟
 
یا یک مخترع یا راننده کامیون؟
 
برای بچه ها راحت تر است که یک سوال «این یا آن» از آنها بپرسید، به جای این که تنها بگویید «وقتی بزرگ شدی می خواهی چه کاره شوی؟» این که از بچه ها بخواهید به یک پاسخ دقیق فکر کنند، می تواند برای آنها کمی دشوار باشد.
 
۴- قوانین خانواده
 
 
این نیز یک موضوع گفتگوی واقعا جالب و سرگرم کننده است – به خصوص برای والدینی که دارند به حرف های شما گوش می دهند.
 
اگر تو مسئول خانواده ات بودی، هر شب کجا شام می خوردی؟
 
اگر تو باید وقت خواب را تعیین می کردی، چه موقع به رختخواب می رفتی؟
 
اگر تو باید صبحانه خانواده را انتخاب می کردی، چه چیزی می خوردی؟
 
چه کسی رئیس خانواده شماست؟
 
هنگام عکاسی از کودکان، وقت بگذارید و از بودن با آنها لذت ببرید. وقتی که حتی قبل از برداشتن دوربین خود صرف می کنید، برای ارزیابی شخصیت آنها بسیار ارزشمند است – آیا آنها رفتار دوستانه و با اعتماد به نفسی دارند، کم حرف و تودار هستند، خسته اند، بیش فعالی دارند، خجالتی اند، شوخ طبع اند؟ در مورد این که کدام سبک گفتگو برای هر کودک بهتر عمل خواهد کرد، تصمیمات شهودی بگیرید. این کار با کسب تجربه آسان تر می شود، بنابراین هرچقدر می توانید با بچه ها وقت بگذرانید، در این صورت گفتگوهای سرگرم کننده با آنها خیلی زود راحت و بی دردسر (آسان) می شود.
 
 
نویسنده: انجی باکستر (Angie Baxter)

 

1395/12/04
13:32:56
5.0 / ۵
6011
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,363
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 35,049