انتشار کتاب ابزاری برای مدرسان عکاسی

انتشار کتاب ابزاری برای مدرسان عکاسی به گزارش آتلیه دات کام، به نقل از مهر کتاب ابزاری برای مدرسان عکاسی با ترجمه زهره صحت انتشار یافت.


این کتاب نوشته ریچارد. دی. زاکیا-گلن. ام. رند و ترجمه: زهره صحت شامل ۱۴فصل است که در۵۳۰صفحه از سوی انتشارات کتاب پرگار چاپ شده است.
 
مترجم این کتاب به خبرنگار مهر گفت: در این کتاب سعی شده تا مباحثی گنجانده شود که به عنوان راهنما در روش تدریس برای مدرسان عکاسی قابل استفاده باشد.
 
زهره صحت ادامه داد: پدیدآورندگان این کتاب نشان می‌دهند که چگونه می‌توانید با ارائه ایده‌ها، گفتگوهای الهام بخش به رشد دانش و توانایی هنرجویان در زمینه درک زیباشناسی، نقد و بررسی، و برنامه ریزی کمک کنید و آنان را به جای توجه صرف به تکنیک به سمت اندیشیدن به چرایی و چگونگی پدیده‌ها هدایت کنید.
 
وی بیان کرد: در این ۱۴ فصل مباحثی مثل تغییر مسیر و تغییر ذهنیت، یادگیری، اهداف یادگیری، کمک به فرایند یادگیری، چگونگی پاسخ دادن به سوالات، چگونگی بر طرف کردن انتظارات فرد در مراحل یادگیری، پرورش خلاقیت، درک و شناخت ماهیت مشکلات، راه حل‌ها و مأموریت‌ها، چگونگی بیان انتقاد، چگونگی سنجش آموزش، تست‌ها، نمره و ارزیابی، ابزار مورد نیاز برای حل مسئله، رویکرد مدل برای طراحی تمرین، ارزیابی سطح تحصیلات، محیط، برنامه ریزی و تغییر و… بیان شده است.
 
وی گفت: ترجمه این کتاب حاصل گذاشتن وقتی حدود سه سال و اندی است که امیدوارم بتواند در تعلیم و پرورش خلاقیت و درک زیباشناسی دانشجویان و هنرجویان نسل بعدی عکاسی مورد استفاده مدرسان قرار گیرد.
 
صحت ادامه داد: این کتاب به صورت اینترنتی یا از کتاب فروشی‌های سراسر کشور از اول اسفند ماه قابل تهیه است.
 
وی بیان کرد: در این مسیر از اعتماد و همراهی استادان بزرگوار اسماعیل عباسی و کیارنگ علایی بسیار یاد گرفته‌ام.
 
صفحه آرای این کتاب کورش شبگرد، ویراستار فروزنده دهقان و افشین لطفی و طراح جلد نیز نسیم برجیان است.
1398/11/29
15:42:13
5.0 / ۵
2697
تگهای خبر: عکاسی , عکاس , هنر , ایده آل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 8,133
بازدید دیروز: 5,780
هفته اخیر: 49,855