عکاسی هنرمندانه از پاییز

عکاسی هنرمندانه از پاییز آتلیه دات کام: پاییز، این فصل زیبا و رنگارنگ، خود نمایی را شروع کرده است. این به معنای نمایش زیبایی از رنگ های قرمز و نارنجی و زرد است که روی زمین از این سو به آن سو حرکت می کنند. پس زمان آن رسیده که دوربینتان را بردارید و این زیبایی ها را ثبت کنید! در ادامه این مطلب آتلیه، چند راهکار برای عکاسی از این رنگ های بسیار زیبا، آورده شده است.


در حالیکه عکس یک درخت، زیبایی و جایگاه خودش را دارد، به راه های دیگری برای نشان دادن پاییز تماشایی در عکس هایتان فکر کنید.

۱- نزدیک شوید
 
یک یا دو برگ، فقط تعدادی کم. این تمام چیزی است که زیبایی این فصل را نشان می دهد. ممکن است یک درخت به نظر شما جذاب باشد، ولی فقط یک برگ از آن و زیبایی همان یک برگ را به ما نشان دهید.
 
 
2- با زاویه باز عکاسی کنید
 
لنز ۱۰mm یا ۱۶mm تان را بردارید و به میان جنگل بروید. وقتی می توانید همه درخت ها را در عکس بیندازید، نیازی نیست یکی را انتخاب کنید! حواستان باشد بیش از حد آسمان را در عکس نیاورید (اگر رنگ آبی تضاد زیبایی ایجاد نمی کند) وگرنه ممکن است در عکس حاشیه های رنگی (colour fringing) ایجاد شوند.
 
 
۳- مردم
 
فراموش نکنید حتما چند آدم در عکس هایتان قرار دهید. خیلی وقت ها روی برگ ها و رنگ ها تمرکز می کنیم و مردم را در قاب تصویر جای نمی دهیم. آنها هم بخشی از داستان هستند!
 
 
۴- توده برگ ها
 
در برخی مناطق رسم زیبایی وجود دارد که برگ ها را روی هم انباشت می کنند. بعد آنها را بار کرده یا آتش می زنند یا به نحوی آنها را سر و سامان می دهند. این می تواند سوژه ای برای عکاسی پاییزی شما باشد.
 
 
۵- برگ ریزان
 
کاری که برگ ها در این وقت سال انجام می دهند، افتادن است که البته ثبت کردن این حرکت کار دشواری است. در این مثال یک همراه علاقه مند که بتواند ریزش برگ ها را فراهم کند، کمک بزرگی بود. خلاق باشید. دنبال شاخه ای باشید که در شرف برگ ریزان اند، دوربین را روی سه پایه قرار دهید و به شاخه یک ضربه بزنید و ببینید چه رخ می دهد. سرعت شاتر بالا (سریع) کمک می کند تا برگ ها را به صورت معلق در هوا ثابت یا فریز کنید.
 
 
۶- نورپردازی از پشت
 
رنگ برگ ها را طوری نشان دهید که خورشید نشان می دهد. در این مورد، نورسنجی نقطه ای برای تضمین اینکه عکس بیش از حد نوردهی نشود، کمک می کند.
 
 
۷- بچه ها
 
بچه ها عاشق برگ ها و بازی کردن لابلای آنها هستند. تقریبا هیچ کاری نیاز نیست بکنید، فقط عقب بنشینید و اجازه دهید آنها کارشان را بکنند. بهترین کار این است که بگذارید برگ ها را با چنگک به هم بزنند و جمع کنند و از آن ها عکس های بی هوا (candid) بگیرید.
 
 
۸- شبنم یخ زده
 
بسته به سال، جریان های هوایی سرد می توانند طرح و نقش های جذابی روی برگ هایی که الگوهای زیبایی دارند، ایجاد کنند. صبح ها کمی زودتر بیدار شوید تا ببنید شبنم های یخ زده با عکس های پاییزی شما چه می کنند.
 
 
۹- مسیر
 
به این عکس نگاه می کنم و دلم می خواهد در آن ذوب شوم. یک مسیر، یک دنباله، یک جاده، هر چیز دارای جهت و مسیری که به بیننده کمک کند در پیچ و خم عکس گردش کند و کامل در آن غرق شود.
 
 
 
۱۰- جاده پیچ در پیچ
 
 
۱۱- حومه شهر
 
و در نهایت؛ حومه شهر. دنبال مکان های محصور بگردید یا مکان هایی با درخت های یک نوع. بعد از اینکه «فصل کارش تمام شد» بروید و دنبال برگ هایی که روی صخره ها، ساحل دریاچه ها و پایین یک مسیر پراکنده شده اند بگردید. همه آنها داستانی از موسیقی بی انتهای زمان را توصیف می کنند.
 
 
۱۲- صحنه پاییزی خود را بسازید
 
 
همانطور که در عکس های فوق از دینا بلنکو (Dina belenko) عکاس اجسام بی جان مشاهده می نمایید، آنچه که در عکاسی اجسام بی جان عکاس را محدود می سازد، قوه تخیل اوست. شما می توانید به کمک چند برگ زرد یا نارنجی رنگ، جعبه های خالی، ظروف شیشه ای، مقداری آب و… صحنه پاییزی خود را برپا کرده و با چیدمان های مختلف عکس های اجسام بی جان پاییزی زیبایی ثبت نمایید.
 
 
1395/09/09
14:04:38
5.0 / ۵
4904
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 974
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 38,627