هجوم پشه های فلزی به یک نمایشگاه

هجوم پشه های فلزی به یک نمایشگاه آتلیه دات کام: «سازه های نامرئی» عنوان نمایشگاه چیدمان لی لی عامری است که از 31 فروردین تا چهاردهم اردیبهشت در گالری والی به نمایش درآمده است.


به گزارش نگارخانه دات کام به نقل از ایسنا، لی لی عامری در باره چیدمان سازه های نامرئی اظهار داشت: سازه های نامرئی عنوان چهارمین نمایشگاه انفرادی من است و در این نمایشگاه مجموعه ای از ۲۰۰ حجم (حشره) که در ابعاد کوچک با سرنگ و سیم مفتول خلق شده اند به نمایش درآمده اند.
او با اشاره به این که در این نمایشگاه سازه ها نامرئی هستند، افزود: نور در این چیدمان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و با نورپردازی، سایه های این سازه بر روی دیوار جان گرفته اند و کل مجموعه در قالب یک چیدمان در معرض دید مخاطبان قرار گرفته و سایه ها از خود سازه ها اهمیت بیشتری دارند، وقتی شب محو می شود و حقیقت وجود دارد.


عامری که قبل از این هم برای خلق چیدمان هایش از لوازم پزشکی بهره گرفته بود، در ارتباط با چرایی نگاه ویژه اش به لوازم پزشکی گفت: سرنگ و حشرات به خصوص پشه با هم شباهت خاصی دارند، به گونه ای هم نماد درد هستند و هم درمان و من چون همیشه در آثار به وجوه متناقض هر چیزی توجه می کنم در این مجموعه هم از خصوصیت دوگانه حشرات و سرنگ بهره گرفته ام.
عامری در ارتباط با پروسه ایجاد چیدمان هایش گفت: از زمانیکه به شکل حرفه ای نقاشی می کنم همیشه با نقاشی و طراحی شروع می کنم و در نهایت آثارم به چیدمان منتهی می شود.
او افزود: اگرچه در دهه اخیر درایران چیدمان مورد توجه قرار گرفته است اما هنوز آن گونه که باید برای این هنر بازار هنری بوجود نیامده است.


این هنرمند در استیمنت این نمایشگاه نوشته است: «سروصدای درون به حشره می ماند، به پشه. حشرات به وجود یورش می آورند؛ اگر به حشرات درونتان نرسید و نگاهشان نکنید، مزرعه روحتان را می جوند و محصول ذهن تان را از بین می برند. اما سایه ها، سایه ها دنیایی مبهم، اما واقعی تر از حقیقت می سازند.
سایه ها انعطاف پذیرند و به آسانی درهم می شوند و تیزی های دنیا حقیقت را رام می سازند. دنیای درون هم دنیای سایه هاست؛ به دنیای درون که می نگریم، سایه ها تیزی ها را می پوشانند تا زخم های روح را نبینیم.
ولی چه بهتر که زخم هویدا شود... گاه تعدادی از تیزی های جهان ماده، این جهان به اصطلاح واقعی، با همه تیزی شان به دنیای درون، به دنیای سایه ها رخنه می کنند و چنان زخمی برجای می گذارند که دیگر نمی توان رویش را پوشانید... پشه ها و تیزی ها و سایه ها تمثیل هایی هستند از این نزاع برون و درون.»
این نخستین نمایشگاه گالری والی امسال است و مهم ترین رویکرد گالری والی هنر معاصر است و این گالری تلاش دارد با تمام توان خود با نمایش آثاری چون چیدمان، پرفرومنس و ویدیوآرت فرصت جدیدی را برای شناسایی و کشف هنرمندانی که در این زمینه فعالیت می کنند را فراهم آورد.
لی لی عامری تاکنون چهار نمایشگاه انفرادی برپا کرده و در عرصه آموزش نقاشی به کودکان و نوجوانان فعالیت می کند.


گالری والی در میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده است.


 


منبع:

1403/02/02
15:04:58
5.0 / ۵
317
تگهای خبر: آموزش , طراحی , گالری , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 310
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 31,805