سالاری:

تشکیلات قانونی در انجمن خوشنویسان حفظ شود

تشکیلات قانونی در انجمن خوشنویسان حفظ شود در دیدار اعضای شورای عالی مجمع انجمن خوشنویسان ایران با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن ارائه گزارش عملکرد از نحوه فعالیت ها و برنامه های اجرائی این انجمن در سراسر کشور، بر تعامل بیشتر با وزارت ارشاد و حفظ تشکیلات رسمی و قانونی در انجمن خوشنویسان تاکید گردید.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، در دیدار اعضای شورای عالی مجمع انجمن خوشنویسان ایران با معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علی اشرف صندوق آبادی قائم مقام و عارف براتی مدیراجرایی این انجمن ضمن ارائه گزارش عملکرد از نحوه فعالیت ها و برنامه های اجرائی در سراسر کشور توسط شعب این انجمن به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در ایجاد تعامل بیشتر با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسعه همکاری ها پرداختند.
همچنین در ادامه سایر اعضای حاضر در این دیدار، دغدغه ها و مسائل تخصصی خود در انجمن خوشنویسان را بیان کرده و به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار انجمن خوشنویسان را انجمنی هویتی دانست و بر لزوم حفظ اصالت ها در آثار خوشنویسی اصرار کرد.
محمود سالاری ضمن ابراز خرسندی از حضور در این دیدار بر حفظ تشکیلات رسمی و قانونی در انجمن خوشنویسان و بر پاسداشت مقام پیشکسوتان این رشته و هنرمندان فعال در این حوزه تاکید کرد.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود همین طور با اشاره به کارهای این انجمن از اعلام آمادگی برای همکاری در طرح آموزش رایگان هنر، برگزاری نمایشگاه های تخصصی در مناسبت های مختلف مذهبی و برگزاری کارگاه های آموزشی آگاهی داد و اظهار داشت: این معاونت هرگونه تلاشی را برای همکاری با اعضای شورای عالی مجمع انجمن خوشنویسان ایران انجام خواهد داد.
در این دیدار استاد سید حیدر موسوی عضو شورا، استاد علی گنجی و استاد حسن حسین نژاد بازرس انجمن خوشنویسان ایران و استاد عزیزالله گلکار زاده حضور داشتند.
به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا، انجمن خوشنویسان ایران از سال ۱۳۲۹ با همت استادان سید حسین میرخانی و علی اکبر کاوه، ابراهیم بوذری و سید حسن میرخانی، با اهتمام مهدی بیانی محقق و استاد دانشگاه و تنی چند از عالی همتان فرهنگ خواه، با همکاری وزارت فرهنگ و هنر وقت تأسیس و افتتاح شد و نام کلاسهای آزاد خوشنویسی زینت بخش آن شد.
این نهاد اصیل و مردمی بنیاد نامه رسمی خودرا با نام انجمن خوشنویسان ایران در تاریخ ۱۹ شهریور ماه ۱۳۴۶ گرفتن و کارهای درخشان و تأثیرگذار خودرا پی گرفت. هم اکنون ریاست انجمن خوشنویسان ایران به عهده استاد غلامحسین امیرخانی بوده و از سال ۱۳۹۲ مدیریت اجرائی انجمن به عهده عارف براتی می باشد.

1401/03/28
10:15:43
5.0 / ۵
78
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟