گالری گردی در پایتخت نهضت تا گستره ی کویر

گالری گردی در پایتخت نهضت تا گستره ی کویر به گزارش آتلیه دات کام نمایشگاه های «بر آستان روح الله»، «نهضت»، «گستره ی کویر» و «خِبره نگر» خردادماه در گالری های پایتخت میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی است.


به گزارش خبرنگار تجسمی ایرنا، نمایشگاه های بر آستان روح الله به مناسبت سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی، نهضت به مناسبت قیام پانزده خرداد در گالری و مراکز فرهنگی هنری پایتخت برگزار شده است، همین طور نمایشگاه های گستره ی کویر، خِبره نگر و افروغ در گالری های پایتخت میزبان علاقه مندان به هنرهای تجسمی است.
نمایشگاه عکس «بر آستان روح الله»
نمایشگاه عکس بر آستان روح الله به مناسبت سی و سومین سالگرد ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) با همکاری و مشارکت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) از ۱۲ تا ۱۹ خرداد هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ در خانه فرهنگ امام علی(ع) به آدرس بلوار الغدیرشمالی، میدان جانبازان، خیابان شهیدنامداری، جنبب بوستان فارابی برپاست، در این نمایشگاه ۱۵ اثر از وقایع انقلاب و حضور امام راحل همچون ورود تاریخی به میهن، دیدار شخصیت ها، دیدارهای مردمی، بیعت تاریخی همافران به معرض نمایش گذاشته شده است.
«نهضت» در موزه هنرهای معاصر فلسطین
نمایشگاه تصویر‍ سازی روی چفیه با عنوان نهضت به مناسبت نهضت و قیام خونین پانزدهم خرداد، به همت موزه هنرهای معاصر فلسطین و با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران از ۱۱ تا ۲۵ خرداد، همه روزه (به جز روزهای تعطیل)، از شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۰ تا ۱۸، و پنجشنبه ها، از ساعت ۱۰ تا ۱۵ در موزه هنرهای معاصر فلسطین به آدرس خیابان ولیعصر، خیابان بزرگمهر، خیابان برادران شهید مظفر، شماره ۷۴ برپاست. در این نمایشگاه، ۲۵ اثر تصویرسازی شده روی چفیه با تکنیک اکرلیک در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است.
«گستره ی کویر» در گلستان
نمایشگاه انفرادی نقاشی، پارسا پاینده با عنوان گستره ی کویر از ۱۳ تا ۲۵ خرداد به جز پنجشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری گلستان به آدرس خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ برپاست.
«خِبره نگر» در نگارخانه نگر
نمایشگاه گروهی خِبره نگر ۱۳ تا ۱۸ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در نگارخانه نگر به آدرس زیر پل کریمخان، پس از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول برپاست.
«افروغ» در نگارخانه گل های داودی
نمایشگاه گروهی افروغ ۱۲ تا ۱۷ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در نگارخانه گل های داودی به آدرس خیابان آیت الله طالقانی، بین حافظ و شهید نجات الهی، پلاک ۲۶۳ میزبان علاقه مندان است.
آثار نقاشی حورا خاکدامن و «سپیده دبیری ۲» نگارخانه انتظامی
نمایشگاه انفرادی نقاشی حورا خاکدامن ۱۶ تا ۱۹ خرداد در نگارخانه انتظامی به جز سه شنبه از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در نگارخانه انتظامی به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، روبه روی فروشگاه اتکا و شهرکتاب، پلاک ۶۰۸ طبقه دوم، واحد پنج برپاست. همین طور نمایشگاه گروهی سپیده دبیری ۲، از هفتم تا ۱۸ خرداد در این نگارخانه میزبان علاقه مندان است.
«خورد آن آب دریا را» در ثالث
نمایشگاه انفرادی طراحی، پرفورمنس مانی کومار با عنوان خورد آن آب دریا را، ۱۲ و ۱۳ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰: ۳۰ در گالری ثالث به آدرس کریم خان زند، بین ایرانشهر و ماهشهر، شماره ۱۴۸ میزبان علاقه مندان است.
«فراموش شده» در گالری کاما
نمایشگاه انفرادی نقاشی یاسر میرزایی با عنوان فراموش شده تا ۱۷ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۳ تا ۱۹ در گالری کاما به آدرس خیابان پاسداران، خیابان گلستان دهم، پلاک ۴۴، ساختمان فرین، طبقه دوم برپاست.
«رنگ های اردشیر»
نمایشگاه رنگ های اردشیر با ۱۵ اثر رنگی از زنده یاد اردشیر محصص طراح، کاریکاتوریست و نقاش، ششم خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۱ بصورت حضوری در گالری آرتیبیشن به آدرس خیابان شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد، خیابان کوشا، خیابان ناصری، خیابان دریا (قندی)، پلاک ۶ افتتاح می شود و از ۱۵ خرداد بصورت آنلاین در سایت این گالری به آدرس arthibition.net برپاست.
«ایکس لارج» در نگاه
نمایشگاه گروهی نقاشی، ایکس لارج، تا ۱۸ خرداد به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری نگاه به آدرس خیابان مطهری، خیابان جم (فجر)، خیابان غفاری، شماره ۶۴ میزبان علاقه مندان است.
نقاشی طراحی عکس حجم نقاشیخط
نمایشگاه گروهی نقاشی طراحی عکس حجم نقاشیخط تا ۱۷ خرداد به جز سه شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری خط سفید به آدرس بلوار نلسون ماندلا(جردن) خیابان گلفام پلاک ۵۰، طبقه چهار، واحد هفت برپاست.
نمایش نقاشی های لوییزا افشان فر
نمایشگاه انفرادی نقاشی لوییزا افشان فر ششم تا ۱۸ خرداد در گالری گلستان بصورت مجازی به آدرس http: //www.golestangallery.com/ برپاست.
«سه مجسمه ده دقیقه ای» در ویستا
نمایشگاه انفرادی پرفورمنس علیرضا خسروآبادی با عنوان سه مجسمه ده دقیقه ای، ششم تا ۱۷ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در گالری ویستا به آدرس خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ میزبان علاقه مندان است.
«امن و امان» در گالری والی
نمایشگاه انفرادی چیدمان ماهور میرشکار با عنوان امن و امان، ششم تا ۱۷ خرداد به جز شنبه ها(و ۱۵ خرداد) از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری والی به آدرس میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ برپاست.
«بوهیمیا» در گالری شیرین
نمایشگاه انفرادی نقاشی لیلا اسلامی با عنوان بوهیمیا تا ۱۷ خرداد به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری شیرین به آدرس خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، کوچه ی سیزدهم، پلاک پنج برپاست.
«نسل نو» در باغ موزه هنر ایرانی
ششمین نمایشگاه گروهی تصویرگران با گردآوری پژمان رحیمی زاده با عنوان نسل نو، تا ۱۷ خرداد همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در گالری باغ موزه هنر ایرانی به آدرس خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین، سه راه دکتر حسابی میزبان علاقه مندان است.
«ققنوس» در گلستان
نمایشگاه نقاشی ققنوس از آثار نقاشی زینب یزدانی نیا و ندا ادیب زاده با ۶۶ تابلو در ابعاد مختلف با تکنیک های اکرولیک، رنگ روغن، مداد رنگی، مداد و... ششم تا ۱۸ خرداد از ساعت ۱۰ تا ۱۷ در نگارخانه فرهنگسرای گلستان به آدرس نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان برپاست.
«بیخ چراغ» در گالری شریف
نمایشگاه انفرادی جهانبخش امیربیگی با عنوان بیخ چراغ ششم تا ۲۰ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۱۹ در گالری شریف به آدرس میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ برپاست.
«پس از تاریکی» در تالار این/جا
نمایشگاه انفرادی طراحی، نقاشی شیما اسفندیاری با عنوان بعد از تاریکی ششم تا ۲۰ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۳ تا ۱۹(جمعه ها از ساعت ۱۴ تا ۱۸) در تالار این/جا به آدرس خیاﺑﺎن کریمخان زند، خیابان میرزای شیرازی، شماره ۹۵ برپاست.
«یک روایت» در دنا
نمایشگاه انفرادی عکس مریم زندی با عنوان یک روایت تا ۲۰ خرداد به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری دنا به آدرس خیابان سپهبد قرنی، پس از چهار راه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک چهار، زنگ ۲ برپاست.
نمایش «شکل یافته»
نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی با عنوان شکل یافته، تا ۲۰ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری یافته به آدرس دروس، خیابان یارمحمدی، بن بست طالقانی، پلاک هشت میزبان علاقه مندان است.
«بازگشت» در کندوان
نمایشگاه گروهی بازگشت با گردآوری فواد علیجانی تا ۲۰ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در ساختمان کندوان به آدرس خیابان حافظ، خیابان غزالی، پلاک ۱۷ برپاست.
«گاو» در گالری هدایت
نمایشگاه انفرادی سپیده سحر نقاش و گرافیست با عنوان گاو تا ۲۰ خرداد به جز سه شنبه ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری هدایت به آدرس خیابان استاد نجات الهی، کوچه ششم، پلاک۱۵ برپاست.
«بر باد رفته» در کهریزک
نمایشگاه انفرادی چیدمان از آثار پویا آریان پور با عنوان بر باد رفته با همکاری پروژه های هنری مریم مجد و گالری دستان تا ۲۰ خرداد روزهای شنبه و پنجشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ (به جز شنبه ۱۴ خرداد) و جمعه ها ساعت ۱۱ تا ۲۰ در کارخانه تاریخی قند کهریزک به آدرس جاده قدیم تهران قم، پس از متروی کهریزک، حد فاصل خیابان کشاورز و شهدای مخابرات میزبان علاقه مندان است.
«شکر در زیرزمین»
نمایشگاه انفرادی سینا قدک ساز با عنوان شکر در زیرزمین تا ۲۰ خرداد به جز روزهای شنبه و یکشنبه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری زیرزمین دستان به آدرس خیابان فرشته، خیابان بیدار، پلاک ۶ برپاست.
نقاشی های مصطفی دشتی در ملت
نمایشگاه انفرادی نقاشی های مصطفی دشتی از نقاشان به نام سبک انتزاعی، تا ۲۰ خرداد همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری پردیس ملت به آدرس خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبه روی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲ میزبان علاقه مندان است.
«ناشناخته ها» در گالری ژاله ملک
نمایشگاه انفرادی نقاشی هانیه دلاوریان با عنوان ناشناخته ها تا ۲۰ خرداد به جز شنبه ها ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری ژاله ملک به آدرس خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، بین فرصت و آذرنوش، پلاک ۵۵۱، طبقه همکف برپاست.
نمایش آثار فرشید مثقالی در گالری اعتماد یک
نمایشگاه انفرادی آثار فرشید مثقالی تصویرگر، مجسمه ساز، کارگردان، انیمیشن ساز، نویسنده و طراح، تا ۲۲ خرداد به جز دوشنبه ها از ساعت ۱۲ تا ۲۰ (جمعه ها از ساعت ۱۵ تا ۲۰) در گالری اعتماد یک به آدرس میدان هفت تیر، مفتح جنوبی، بن بست شیرودی، پلاک ۲۵ میزبان علاقه مندان است.
مروری بر آثار نقاشی شهریار احمدی در نیاوران
حدود ۹۰ اثر از نقاشی های شهریار احمدی که در ۲۶ سال قبل خلق شده اند، ششم تا ۲۱ خرداد در ایام عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۸ و در ایام تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران واقع در انتهای خیابان پاسداران شمالی، مقابل ضلع غربی بوستان نیاوران به معرض نمایش گذاشته می شود. نمایشگاه روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد تعطیل می باشد. آثار ارائه شده در این نمایشگاه بصورت تور در سراسر ایران و مراکز هنری معتبر اروپا به نمایش در خواهد آمد.
این نمایشگاه به بهانه رونمایی از کتاب گزیده آثار احمدی است که توسط انتشارات بین المللی اسکیرا با نمایشگاه گردانی مارکومنه گوتزو استاد و مورخ برجسته دانشگاه میلان ایتالیا به چاپ رسیده است. آثار احمدی، هنرمند کرمانشاهی که جایزه اول محیط زیست در ژاپن و جایزه و تندیس دو سالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام را در کارنامه خود دارد، همیشه مورد توجه نشریات داخلی و بین المللی قرار گرفته است.
«نوبت ظفر» در زمینه هنری
نمایشگاه نوبت ظفر شامل شامل ۳۱ فریم عکس از تصاویر دیده نشده از خرمشهر و عملیات بیت المقدس از گنجینه خانه عکاسان ایران به مناسبت چهلمین سالروز آزادسازی خرمشهر دوم خرداد در گالری شماره یک خانه عکاسان ایران در زمینه هنری راه اندازی شد و تا ۲۵ خرداد همه روزه به جز روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در زمینه هنری واقع در خیابان سمیه، نرسیده به خیابان حافظ میزبان علاقه مندان است.
این آثار از ۶ استاد عکاسی؛ محمدحسین حیدری، امیرعلی جوادیان، سعید صادقی، محسن راستانی، محمد فرنود و یک عکاس گم نام است که در گنجینه خانه عکاسان ایران نگهداری می شوند و در نمایشگاه نوبت ظفر برای اولین بار به نمایش درآمدند.
«دگرجای» در خانه هنرمندان ایران
مجموعه نقاشی های سارا پرنیان پور با عنوان دگرجای شامل ۳۳ اثر نقاشی با تکنیک رنگ روغن روی بوم و تخته، پنجم تا ۲۳ خرداد همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری استاد مرتضی ممیز خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان است.
«پدید: ایستگاه اول» در باوان
نمایشگاه گروهی پدید: ایستگاه اول با گردآوری کیمن مه آبادی ششم تا ۲۳ خرداد در گالری باوان به جز شنبه ها ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری باوان به آدرس خیابان مطهری، خیابان لارستان، خیابان عبده، پلاک هفت برپاست.
«کرسی» در بنیان و فرهنگ معیار
نمایشگاه گروهی مروری بر تحولات تصویری خط در ایران با گردآوری امیرعباس نصیری با عنوان کرسی ششم تا ۲۷ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در موسسه بنیان و فرهنگ معیار به آدرس خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، جنب کوچه هدایت، پلاک ۱۷۳۶ برپاست.
«شادگاهی» در گالری شیدایی
نمایشگاه انفرادی نقاشی آرمین ابراهیم پور با عنوان شادگاهی ششم تا ۲۷ خرداد از ساعت ۱۵ تا ۱۹: ۳۰ به جز شنبه ها در گالری شیدایی به آدرس میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، روبه روی موزه عکسخانه شهر، پلاک ۱۴۹، واحد یک برپاست.
«گر بر فلکم دست بُدی چون یزدان...»
نمایشگاه انفرادی نقاشی مریم عابدی با عنوان گر بر فلکم دست بُدی چون یزدان... ششم تا ۲۷ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری اثر به آدرس خیابان ایرانشهر، کوی برفروشان، پلاک ۱۶ برپاست.
«شک مرکب» در گالری پریا
نمایشگاه انفرادی آثار لیلا منتظری با عنوان شک مرکب تا ۲۸ خرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری پریا به آدرس میدان آرژانتین، خیابان الوند، کوچه برمک، پلاک ۱۰، واحد چهار برپاست.
نمایش «عکس که زنده گی ست»
نمایشگاه عکس گروهی محمد غزالی با عنوان عکس که زنده گی ست، تا ۳۰ خرداد به جز شنبه ها از ساعت ۱۹ تا ۲۲ در گالری آب/ انبار به آدرس دروازه دولت، خیابان انقلاب، خیابان خاقانی، کوچه روشن منش، پلاک ۲ برپاست.
«ستاره ها می درخشند»
سومین نمایشگاه گروهی نقاشان پیشکسوت با عنوان ستاره ها می درخشند با آثار هنرمندانی همچون احمد اسفندیاری، ناصر اویسی، صادق تبریزی، بهرام دبیری، ایران درودی، مسعود عربشاهی، مارکو گریگوریان، حسین محجوبی و نیکزاد نجومی ششم تا ۳۱ خرداد به جز یکشنبه ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹: ۳۰ در نگارخانه سهراب به آدرس خیابان سمیه، پیش از رامسر، شماره ۱۴۲ برپاست.
«پنهان» در راه ابریشم
نمایشگاه انفرادی آتوسا آلبویه عکاس و متخصص چاپ فاین آرت با عنوان پنهان، ششم تا ۳۱ خرداد بصورت مجازی در گالری راه ابریشم به آدرس http: //www.silkroadartgallery.com/ برپاست.
«فراتر از اثر» در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)
فراتر از اثر، عنوان جریان مجموعه نمایشگاه های هنری است که در پیوند با شعار سال ۲۰۲۲ ایکوم قدرت موزه ها در نظر گرفته شده و تأملی به موزه و گنجینه آن باتوجه به ارزش های مفهومی انسانی و با هدف توجه به جایگاه، قابلیت ها و اثرگذاری موزه هنر و دین در رشد و پویایی جامعه است. در این جهت همزمان با روز جهانی موزه ۲۸ اردیبهشت نمایشگاه نقاشی و طراحی فراتر از اثر، با نگاه و تأملی بر آثار طراحی و نقاشی جواد حمیدی نقاش و مدرس ایرانی (۱۲۹۷-۱۳۸۰شمسی)، از پیشگامان هنر نوگرای ایران در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شده و تا ۲۸ مرداد از ساعت ۹ تا ۱۷ در این موزه به آدرس خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از خیابان شهید دستگردی، بلوار اسفندیار، پلاک ۳۵ میزبان علاقه مندان است.
نمایشگاه عکس «آنتوان خان»
مجموعه ای از تصاویر آنتوان سوریوگین از عکاسان برجسته دوره قاجار از گنجینه موزه عکسخانه شهر به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد تاسیس این موزه و روز جهانی موزه ها، ۲۸ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد در ایام شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۷ و پنجشنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۳ در موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهار شیراز، بوستان بهار شیراز میزبان علاقه مندان است. در این نمایشگاه ۲۰ قطعه عکس پرتره ۲۰ در ۳۰ سانتی متر از سوریوگین به معرض نمایش گذاشته شده است.
«نقطه ی گریز» در آرگو
منتخبی از آثار مجموعه شخصی حمیدرضا پژمان که طی ۱۰سال فعالیت مجموعه داری او جمع آوری شده اند، در نمایشگاهی با عنوان نقطه ی گریز با گردآوری زهره دلداده ۱۶ اردیبهشت تا هفتم مرداد از ساعت ۱۵ تا ۲۰ در بنیاد پژمان کارخانه آرگو به آدرس خیابان فردوسی، خیابان تقوی، کوچه بهداشت، پلاک ۶ برپاست.

1401/03/15
21:46:22
5.0 / ۵
169
تگهای خبر: آنلاین , تصویر , تندیس , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟