کشف تابلوی گمشده تیتیان بعد از 20 سال

کشف تابلوی گمشده تیتیان بعد از 20 سال واحد میراث فرهنگی پلیس ایتالیا، اثری از تیتیان، نقاش مشهور عصر رنسانس، را بعد از نزدیک به ۲۰ سال کشف کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از آرت نیوز، این تابلوی قرن شانزدهمی که پرتره مردی با کلاه بره (Portrait of a Man with a Beret) نام دارد، در سال ۲۰۰۴ میلادی ناپدید شد و مقامات بر این باور بودند که به صورت غیرقانونی به سوئیس منتقل شده است.
تیتیان در قرن شانزدهم میلادی بعنوان عضوی از مکتب ونیز فعالیت می کرد. وی با کشیدن سوژه های اشرافی و اسطوره ای در سبک های دراماتیک به شهرت رسید. تیتیان که در سال ۱۵۷۶ میلادی درگذشت در دوران حیات خود نقاش دربار ایتالیا بود و در خدمت اشراف ایتالیایی و اعضای سلسله هابسبورگ اتریش فعالیت می کرد.
مقامات ایتالیایی ارزش تابلوی رنگ روغن مردی با کلاه بره را در حدود ۷ میلیون دلار برآورد کرده اند که این تابلو را در ردیف ارزشمندترین و گرانترین آثار تیتیان قرار می دهد. رکورد گرانترین اثر حراج شده از این نقاش عصر رنسانس در سال ۲۰۱۱ به نام تابلوی مدونا و کودک او به ثبت رسید که در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخته شد.
ماموران پلیس ایتالیا پرتره گمشده را در منطقه پیمونت در شمال غرب ایتالیا کشف کردند. تابلوی تیتیان برای ترمیم به این منطقه فرستاده شده بود و در یک استودیوی محلی در شهر آسته نگهداری می شد. واحد میراث فرهنگی پلیس ایتالیا به کمک اطلاعاتی که از یک منبع ناشناس به دستش رسیده بود به محل نگهداری این تابلوی گمشده پی برد و آنرا توقیف نمود. ماموران پلیس هم اکنون درباره دزدی این تابلو از دو شهروند سوئیسی درحال بازجویی هستند.


منبع:

1401/03/05
16:22:06
5.0 / ۵
234
تگهای خبر: استودیو , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟