نمایش ۶۰ اثر نقاشان معاصر ایران در ریسایز

نمایش ۶۰ اثر نقاشان معاصر ایران در ریسایز به گزارش آتلیه دات کام نمایشگاه «ریسایز» با آثاری از هنرمندان معتبر و معاصر حوزه نقاشی از روز جمعه در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ماه در گالری آرتیبیشن افتتاح می شود.


به گزارش خرنگار فرهنگی ایرنا، مجموعه نمایشگاه های «ریسایز» سال قبل با عنوان آثار کوچک راه اندازی شده و هر سال در فصل بهار به معرفی و نمایش آثاری در ابعاد کوچک از هنرمندان معاصر ایران می پردازد. این نمایشگاه با هدف بیان ارزشمندی های آثاری در ابعاد کوچک از هنرمندان بزرگ و شاخص هنر تجسمی ایران برگزار می گردد.
در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه به قلم حسین گنجی، منتقد حوزه تجسمی نوشته شده: «ریسایز ضمن این که می خواهد مخاطبین بیشتری از طبقات مختلف را درگیر هنر کند و بر اهمیت آثار کوچک تر تاکید داشته باشد، می خواهد خط بطلانی بر این نگاه باقی مانده از سنت بکشد و با انتخاب آثاری از هنرمندان سرشناس نشان بدهد که امر کوچک نه تنها زیباست، که چه بسا عمیق تر و ارزشمند تر از امر بزرگ باشد. چون که هنرمندان بزرگ بعضی از ایده هایشان را که در ابعاد بزرگ اجراپذیر نبوده، در ابعاد کوچک تر محقق ساخته اند. و این نکته که سازوکار بازار هنر با قیمت گذاری کمتر، بستر بهره مندی از آنها را برای طیف وسیع تری فراهم آورده، خود امر ارزشمندی است».
هنرمندان حاضر در این نمایشگاه: محمد احصایی، احمد اسفندیاری، مرتضی اسدی، محمد آریایی، فرح اصولی، پروانه اعتمادی، نصر الله افجه ای، علی اکبر صنعتی، هانیبال الخاص، ام اسمارت، ناصر اویسی، فریون آو، رضا بانگیز، هوشنگ پزشک نیا، شیده تامی، صادق تبریزی، محمدعلی ترقی جاه، علیرضا چلیپا، قاسم حاجی زاده، سلمان خوشرو، میرعبدالرضا دریابیگی، حسینعلی ذابحی، سهراب سپهری، حسین زنده رودی، مهدی سحابی، مصطفی سرابی، همایون سلیمی، جلال شباهنگی، رضوان صادق زاده، علی اکبر صادقی، ناصر عصار، محمد فاسونکی، گلناز فتحی، راشین قربی، سیاوش کسرایی، پرویز کلانتری، امیر کمند، داوود کوچکی، فرهاد گاوزن، علی گلستانه، فریده لاشایی، بهداد لاهوتی، حسین محجوبی، اردشیر محصص، منوچهر معتبر، سیراک ملکنیان، فرشید ملکی، علی نصیر، منوچهر نیازی، کیان وطن هستند.
علاقه مندان می توانند از تاریخ ۲۳ تا ۳۱ اردیبهشت هر روز از ساعت ۱۱ تا ۲۰ (روزهای تعطیل از ۱۶ تا ۲۰) به گالری آرتیبیشن به نشانی خیابان شریعتی، نرسیده به اتوبان همت، خیابان گل نبی، میدان احمدی روشن، خیابان ساسانی پور، کوچه ی قندی، شماره ۶ رجوع کنند.


منبع:

1401/02/22
22:53:35
5.0 / ۵
402
تگهای خبر: قیمت , گالری , نقاشی , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟