ده ها میلیون دلار برای قلمرو نور

ده ها میلیون دلار برای قلمرو نور با به فروش رسیدن یکی از تابلوهای نقاشی «رنه ماگریت» به قیمت ده ها میلیون دلار، رکورد گرانترین اثر فروخته شده این هنرمند شکسته شد.


گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، تابلو نقاشی «قلمرو نور» اثر «رنه ماگریت» در حراجی هنر مدرن روز چهارشنبه ساتبیز به قیمت ۷۹.۸ میلیون دلار معادل ۵۹.۴ میلیون پوند به فروش رسید و رکورد جدیدی برای آثار فروخته شده این هنرمند سورئال بلژیکی به ثبت رسید.
ارزش «قلمرو نور» بیشتر از سه برابر ارزش تابلو نقاشی که است پیش از این بعنوان گران ترین اثر این هنرمند شناخته می شد. پیشتر، تابلو نقاشی که در سال ۲۰۱۸ در حراجی ساتبیز به قیمت ۲۶.۸ میلیون دلار فروخته شده بود بعنوان گران ترین اثر «ماگریت» محسوب می شد.
تابلو نقاشی «قلمرو نور» که در سال ۱۹۶۱ خلق شده است یکی از مجموعه تابلوهای ۱۷ عددی رنگ روغن مشابه و یکی از ۱۰ تابلو نقاشی با مبحث مشابه ای است که در فاصله بین دهه ۴۰ تا ۶۰ توسط این «ماگریت» خلق شده است.
تابلو نقاشی که روز چهارشنبه فروخته شد، توسط «ماگریت» برای یکی از دوستانش خلق شده بود و از زمان تابحال در مجموعه این خانواده باقی مانده است. این نقاشی خیابان تاریکی در بروکسل را به تصویر می کشد.
منبع:

1400/12/15
23:28:06
5.0 / ۵
269
تگهای خبر: تصویر , قیمت , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟