یک پوئم سمفونیک رونمایی گردید

یک پوئم سمفونیک رونمایی گردید آتلیه دات کام: آیین رونمایی رسمی از پوئم سمفونیک اروند با حضور معاون سیما، رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، مدیر دفتر موسیقی و سرود رسانه ملی، شاعر پوئم سمفونی اروند و آهنگساز این اثر حماسی در سالن کوثر سازمان صداوسیما اجرا شد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، حمید شاه آبادی، معاون سیما در این آیین اظهار داشت: علت حضورم در این رونمایی ابلاغ پیام ریاست رسانه ملی به تمامی دست اندرکاران این اثر فاخر هنری و خداقوت به همه عزیزان است.
وی اشاره کرد: دفتر موسیقی و سرود رسانه ملی از ظرفیت های بالفعل خود در خلق و انتشار پوئم سمفونیک اروند بهره کامل برده و این مایه مباهات رسانه ملی است.
مهدی نراقیان، رئیس دفتر موسیقی و سرود رسانه ملی هم اظهار داشت: قدم اول ارکستر سمفونیک رسانه ملی با مپوئم سمفونیک سرباز در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در وضعیت کرونا برداشته شد و قدم بعدی اجرای ارکستر سمفونیک رسانه ملی اجرای پوئم سمفونیک بهمن و ظهور خواهد بود.
وی اشاره کرد: پس از دو سالی که به خاطر شرایط کرونا ارکستر سمفونیک صدا و سیما ضبط نداشت، از دو ماه گذشته با حضور اساتید، ضبط پوئم سمفونیک اروند شروع شد.
مصطفی محدثی خراسانی، شاعر پوئم سمفونیک اروند هم اظهار داشت: اروند بعنوان مرکز ثقل و نقطه اتصال، چه در بعد معرفتی، عاشقانه، زهد، تقوا و چه وجه تراژدیک دفاع مقدس، موقعیت خاصی داشت و لازم بود از این منظر با زبان شعر و موسیقی قسمتی از عظمت های دفاع مقدس به تصویر کشیده شود.
امیرحسین سمیعی، آهنگساز پوئم سمفونیک اروند هم در این مراسم اظهار داشت: نگارش این اثر از سال ۱۳۹۶ با بازدید از مناطق جنگی و اروند شروع شد. در این پوئم سمفونیک بودجه ساخت تا اختتام صفر بوده است که با همکاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران، کار تولید محتوا و تبلیغ انجام و انتشار آن در استودیو آفتاب ادب نهایی شد.
در پایان، ارکستر سمفونیک صداوسیما به اجرای پوئم سمفونیک اروند شامل قطعات کربلای ۴، فاو، والفجر ۸ و شهدای غواص با آهنگسازی امیرحسین سمیعی و برمبنای شعری از مصطفی محدثی خراسانی پرداخت.
این اثر با مشارکت بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، منطقه آزاد اروند و مرکز موسیقی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تولید شده است. پوئم سمفونیک اروند اثری سمفونیک است که با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس و نقش اروند در آن دوران در 4 یا 5 موومان بصورت ارکسترال با همراهی گروه کر تولید شده است. هر کدام از موومان ها با یاد عملیات کربلای 4، فاو، والفجر 8 و شهدای غواص نام گذاری و بصورت اجرای زنده و آلبوم تولید شده است.


منبع:

1400/08/13
20:29:17
5.0 / 5
418
تگهای خبر: آلبوم , استودیو , تصویر , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟