گزارش آتلیه دات كام از مجموعه تابستانه ۵ گالری

با تعیین وقت قبلی به تماشای این آثار بروید

با تعیین وقت قبلی به تماشای این آثار بروید آتلیه دات کام: «مجموعه تابستانه» عنوان نمایشگاه گروهی نقاشی، حجم و عکساز هنرمندان پنج گالری است که همگی بر دیوارهای یک گالری، به نمایش درمی آیند. در حقیقت در این نمایشگاه، گالری شیرین در کنار نمایش آثار منتخب تابستانه خود، میزبان آثاری از گالری های اعتماد، اُ، طراحان آزاد و هما هم بوده است.


خبرنگار بخش تجسمی ایسنا با حضور در گالری واقع در خیابان سنایی، گزارشی از برخی آثار موجود در این نمایشگاه ارایه داده است. ضمن این که باتوجه به محدودیت های اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا، مدیر گالری شیرین در گفت وگویی با ایسنا بر این واقعیت تاکید کرده است که باتوجه به شیوع گسترده ویروس مهلک، اجازه فعالیت برای بازدید عمومی ندارند، و «بازدید فقط با وقت قبلی انجام می گیرد.»
البته این گالری علاوه بر بازدید حضوری که فقط با وقت قبلی انجام می گیرد بمنظور ادامه فعالیت، بازدید مجازی را نیز در نظر گرفته است که بگفته مدیر گالری شیرین بازخورد خوبی نیز داشته است.
«مجموعه تابستانه» در دو طبقه به نمایش آثار هنرمندانی چون محسن احمدوند، حمیدرضا اندرز، مریم آیین، سپهر بختیاری، لادن بروجردی، طاهر پورحیدری، پگاه رجامند و... اختصاص دارد. چیدمان آثار در این نمایشگاه باتوجه به سیاست های هر گالری انجام شده است؛ برای مثال گالری شیرین کارها را در خط وسط نصب کرده اما گالری طراحان با توجه به این که سیاستی متفاوت دارد تابلوها را در پایین تر از حد معمول نصب کرده است.
در ادامه تصاویر برخی آثار این نمایشگاه به همراه توضیحی مختصر از اثر ارائه خواهد شد.
تابلو عکسی که تصویر آنرا کمی پایین تر مشاهده می کنید، متعلق به معین شافعی از گالری شیرین است. نام این تابلو در ابعاد ۱۰۳×۱۷۰ سانتی متر «جگر گوشه دلبند» است و در توضیح آن آمده است: ابتیاع دستگاه فوتوغراف توسط پدر متوفایم توی چشم خیلی ها آمد؛ چشم زخم حسودان خرمن هستی ما را سوخت. از آنجائیکه آقا جانم اول از همه عکس مرا، یکتا جگر گوشه اش را برداشته بود، حالا از من و او همین عکس مانده یادگار، در قابی کهنه، در عمارتی متروک!
اثر معین شافعی


منبع:

1400/06/03
20:58:45
5.0 / ۵
933
تگهای خبر: تصویر , دستگاه , عكس , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 703
بازدید دیروز: 9,954
هفته اخیر: 45,517