همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر؛

اداره كل هنرهای نمایشی برنامه اجرای آثار خیابانی را اعلام نمود

اداره كل هنرهای نمایشی برنامه اجرای آثار خیابانی را اعلام نمود اداره کل هنرهای نمایشی همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی را مشخص کرد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، همزمان با گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر برنامه سراسری اجرای آثار منتخب خیابانی با همکاری کانون تئاتر خیابانی و انجمن هنرهای نمایشی مشخص شد. این آثار قبل از این برگزیده حضور در چهار رویداد سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر، خیابان تاتر ایران، هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) بودند و در این رویدادها چند نوبت روی صحنه رفته اند.
بر این اساس ۷۸ اثر نمایشی از مجموع ۱۱۷ اثر که در ۴ رویداد ذکر شده حضور داشتند بعنوان آثار منتخب این رویداد استخراج شد که انتخاب این آثار برمبنای هر کارگردان اجرای یک اثر نمایشی است.
از سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر در بخش های اصلی، سرباز انقلاب و دو اثر بخش ویژه در مجموع ۳۹ نمایش؛ از رویداد خیابان تاتر ایران در سه بخش اصلی ۲۸ اثر، بخش آیینی سنتی ۸ نمایش و بخش کودک و نوجوان ۱۱ اثر و در مجموع ۴۷ اثر نمایشی؛ از هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت۲۰ اثر و از هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی (تهران-مبارک) ۱۱ نمایش در این برنامه سراسری اجرا خواهند داشت.
بر مبنای این برنامه مقرر است آثار منتخب تهران در چند نقطه شهر به مدت ۵ روز و آثار منتخب دیگر شهرها با هماهنگی ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و شعب انجمن هنرهای نمایشی در شهر یا استان خود به اجرای اثر نمایشی بپردازند.
بعد از اجرای آثار منتخب در این رویداد مقرر است با ارسال فراخوانی از گروه های نمایشی خیابانی که در این ۴ جشنواره اثری را ارائه نداده بودند دعوت به ارسال اثر جهت اجرای عمومی شود.
اسامی آثار منتخب به زودی اعلام می شود.

1400/03/02
22:47:13
5.0 / ۵
916
تگهای خبر: جشن , جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 3,870
بازدید دیروز: 3,377
هفته اخیر: 36,772