مقایسه امكانات ویلاها در نقاط مختلف ایران

مقایسه امكانات ویلاها در نقاط مختلف ایران امكانات ویلا در مناطق مختلف كشور كاملا متفاوت است و با بررسی مواردی كه در این مقاله عنوان شده، می توانید نسبت به سلیقه و علاقه خود از سایت های گردشگری ویلا اجاره كنید.


امکانات ویلا در مناطق مختلف کشور کاملا متفاوت است و با بررسی مواردی که در این مقاله عنوان شده، می توانید نسبت به سلیقه و علاقه خود از سایت های گردشگری ویلا اجاره کنید. این ویژگی ها با وجود شباهت هایی که دارند، کاملا متفاوت و متنوع می باشند.

کشور زیبای ایران، یک کشور 4 فصل است و در هر فصلی میتوان خصوصیات آب هوایی 4 فصل را در نقاط مختلف آن مشاهده نمود. اگر بخواهید به هریک از نقاط کشور سفر کنید برای این که سفری لذت بخش و خوشایند داشته باشید بررسی ویژگی های ویلا از نظر امکانات و موقعیت مکانی بسیار حائز اهمیت است. امکانات ویلاها در نقاط مختلف ایران کاملا متفاوت است و به سلیقه ی شما بستگی دارد. ممکن است بعضی از گردشگران به دریا و ساحل علاقه داشته باشند و بخواهند ویلای مورد نظرشان رو به دریا باشد و از دیدن دریا لذت ببرند، و یا برخی گردشگران قصد دارند که از بناها و آثار های تاریخی دیدن کنند و آن ها را بشناسند و ترجیح بدهند ویلای مورد نظرشان در مناطقی باشد که به بناها و آثار باستانی نزدیک تر باشد. علاوه بر این ها ممکن است سفر زیارتی باشد و گردشگران بخواهند در نزدیک به حرم و زیارتگاه ها ویلا اجاره کنند تا رفت آمد برای آن ها راحت باشد.
با توجه به تفاوت های اقلیمی و آب و هوایی، امکانات ویلا در نقاط مختلف ایران نیز تفاوت های چشم گیری از نظر سبک معماری، خدمات، غذا و... دارد. در ادامه هر یک از امکانات ویلا در شمال،‌ جنوب، شرق، غرب، و مرکز ایران را بررسی می کنیم تا شما بتوانید با آگاهی درست نسبت به امکانات ویلا، مکان مورد نظر خود را اجاره کنید. همچنین برای اجاره راحت ویلا می توانید از طریق سایت های گردشگری مکان مورد نظر خود را در هر منطقه ای که بخواهید با اطمینان کامل رزو کنید.


امکانات ویلا در مناطق شمالی‌
ویلاهای شمال کشور را می توان از نظر موقعیت مکانی به چند دسته تقسیم کرد که هریک به نوبه خود محبوبیت خاصی بین مسافران و گردشگران دارد. ویلاهای واقع در جنگل، ویلاهای ساحلی، ویلاهای کوهستانی، و ویلاهای شهرکی. هر کدام از این ویلاها دارای یکسری ویژگی هستند که آن ها را نسبت به یکدیگر متمایز می کند.

  • زیبایی منظره ی اطراف ویلاهای شهرکی نسبت به ویلاهای که در ساحل یا جنگل قرار دارد کمتر، اما دارای امنیت بیشتری است. همچنین دسترسی شما به خدمات داخل شهر راحت تر می باشد.
  • ویلاهای کوهستان دارای ویو بسیار خاص و زیبا می باشند و می توان از منظره ی بکر و آب هوای خوب در ارتفاعات لذت برد. البته رفت و آمد در این ویلاها کمی سخت است زیرا باید برای رفتن به این ویلاها باید مسیری شیب دار و طولانی تر را طی کنید.
  • ویلاهای ساحلی نسبت به ویلاهای دیگر محبوبیت بیشتری دارند، تماشای دریا از پنجره ی ویلا بسیار آرام بخش و دل نشین است و گردشگران می توانند با طی مسافت بسیار کمی به ساحل بروند. همچنین به دلیل آب هوای بسیار خوب آنجا، می توانید از ویلاهایی که دارای استخر و جکوزی روباز هستند استفاده کنید.
  • با اجاره ویلای جنگلی می توانید از آب هوای بسیار مطبوع آن و منظره زیبای جنگل نهایت لذت را ببرید. علاوه بر اینها رانندگی در جاده های جنگلی و یا پیاده روی در دل جنگل نیز می تواند لذت سفر شما را چند برابر کند.


امکانات ویلا در مناطق غربی
اگر به کوه و کوهستان و آب هوای نسبتاً سرد علاقه دارید به غرب سفر کنید.ویلاهای کوهستانی برای دوری از شلوغی های داخل شهر بسیار مناسب هستند، در مناطق غربی می توانید ویلاهایی را که در کوهپایه بنا شده و منظره رو به کوه های زیبا دارند را اجاره کنید. این مناطق مخصوصا در فصل بهار با درختان انبوه سبز پوشیده شده اند، و یا در فصل زمستان که کوه سرتاسر سفید و پوشیده از برف هستند می توانید از آب هوای بسیار پاک و منظره فوق العاده ی زیبای آنجا لذت ببرید. کوهنوردی، صخره نوردی، راهپیمایی در کش و قوس های بیستون، گذراندن لحظاتی ناب در آبشار بیشه و دریاچه زریوار، تنها بخش کوچکی از برنامه های گردشگران در زمان سفر به غرب ایران است. اگر قصد سفر به بخش های غربی ایران را دارید، می توانید با اجاره ویلا و اقامتگاه های موجود علاوه بر مناظر زیبا، از بازار های سنتی، غذا های محلی، و اقلیم این مناطق نیز لذت ببرید.


امکانات ویلاها در مناطق شرقی 
شرق ایران دارای منطقه ای کویری و آب هوای گرم خشک است. بعضی گردشگران به کویر علاقه ی بسیاری دارند و می توانند از ویلاهایی کویری استفاده کنند.اگر می خواهید به شهر زیارتی مشهد سفر کنید برای اینکه رفت آمد شما راحت تر باشد می توانید از ویلاهایی که بسیار به حرم نزدیک هستند استفاده کنید. در شهر های زیارتی اقامتگاه های بسیار زیادی وجود دارد که دقیقا نزدیک به حرم واقع شده و گردشگران در هر زمانی که بخواهند می تواند با کمی پیاده روی به زیارت بروند. یا می توانید از ویلاهایی استفاده کنید که نزدیک به اماکن دیدنی و بناهای تاریخی هستند. تماشای دریا از ساحل سرخ چابهار دنیایی شگفت انگیزی است که می توانید از پنجره ویلا های واقع در این منطقه نظاره گر باشید. دیدار از مقبره شاعر بزرگ و حماسه سرا ابولقاسم فردوسی نیز در کنار گذر از بازار رضا و دیگر دیدنی های خراسان خالی از لطف نیست، می توانید با اجاره ویلا در نزدیکی این اماکن از امتیاز های ویژه ای برخوردار باشید. در ادامه گفتنی است که آب و هوای گرم و خشک این مناطق در شمال شرقی، و آب و هوای گرم و شرجی در جنوب غربی، سبب شده که ویلا های این مناطق کلیه امکانات سرمایشی و تهویه مناسب را دارا باشند.


امکانات ویلاها در مناطق مرکزی 
مناطق مرکزی ایران نیز دارای آب هوای گرم خشک  و کویر هستند و می توانید از ویلاهای کویری آنجا استفاده کنید. البته در شهری مثل اصفهان که در مرکز ایران وجود دارد و دارای بناهای تاریخی و آثار باستانی بسیار است میتوانید از ویلاهایی که در مرکز این شهر هستند استفاده کنید تا به راحتی به جاهای دیدنی دسترسی داشته باشید. از مهم ترین امکانات ویلا های مرکزی می توان به بهار خواب هایی اشاره کرد که امکان دیدن شب های پرستاره کویر را برای شما فراهم می نماید. سبک معماری متفاوت و در برخی موارد وجود ویلا هایی با سقف های گنبدی، به سادگی توجه گردشگران را به خود جلب می کند.


امکانات ویلاها  در مناطق جنوبی
اکثر شهرهای جنوب دارای سواحل بسیار زیبا هستند و می توانید از ویلاهای ساحلی آنها استفاده کنید تا به سادگی از دریای زیبا و تمیز خلیج فارس و عمان لذت ببرید، البته جنوب ایران را نمی توان تنها در ساحلش خلاصه کرده و به دلیل داشتن وسعت زیاد دارای مجتمع تجاری ها و بازارچه های مرزی بسیاری می باشد که برای رفت آمد و خرید کردن می توانید از ویلاهایی که در مرکز شهر هستند، استفاده کنید.
در صورت سفر به جزایری مانند جزیره کیش یا قشم می توانید از ویلاهای روستایی  استفاده کنید، این نوع ویلاها برای کسایی که به سبک های بومی و سنتی علاقه دارند بسیار مناسب است. همچنین ویلاهایی واقع در نخلستان ها وجود دارد که دارای منظره ای بسیار زیبا هستند و گردشگران می توانند در نخلستان های واقع در شهر های جنوبی ویلا اجاره کنند.

همانطور که گفته شد امکانات ویلا در مناطق مختلف کشور کاملا متفاوت است و با بررسی مواردی عنوان شده می توانید نسبت به سلیقه و علاقه خود از سایت های گردشگری ویلا اجاره کنید، این ویزگی ها با وجود شباهت هایی که دارند کاملا متفاوت و متنوع می باشند. وجود فرهنگ های گوناگون در سراسر ایران سبب شده که بتوان با سبک های مختلف آشنا شد. همچنین اقلیم های مختلف و تنوع آب و هوایی در نقاط مختلف ایران شرایطی را برای گردشگران فراهم می نماید تا بتوان در فصل بهار مثلا آب و هوای سرد و دلپذیر را در غرب، باران های بهاری و هوای مطبوع جنگلی را در شمال، تابش مستقیم نور خورشید را در مرکز، گرمای لذت بخش را در شرق، و هوای شرجی را در ساحل های جنوبی تجربه کرد.

برای بررسی انواع اقامتگاها قابل اجاره در نقاط مختلف ایران، میتوانید از امکان جستجوی اقامتگاه و ویلا در صفحه اول سایت بوم گردی استفاده کنید.

 

منبع: سایت بوم گردی

1400/02/29
19:55:46
5.0 / ۵
675
تگهای خبر: رپورتاژ , خدمات , زیبایی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 3,775
بازدید دیروز: 3,377
هفته اخیر: 36,582