عکاسی سوپر ماکرو از پر طاووس

عکاسی سوپر ماکرو از پر طاووس آتلیه دات کام: جان تونجش، عکاس ماکرو اهل ترکیه، اخیرا یک پروژه خاص به نام «پر طاووس» را تکمیل نموده است، که در آن جزئیات دقیقی از یک پر طاووس ثبت شده که دیدن آنها با چشم غیر مصلح غیر ممکن می باشد. در این مطلب آتلیه از شما عزیزان برای تماشای شماری از این عکس ها دعوت می نماییم.


در عکاسی هیچ محدودیتی وجود ندارد، چه از نظر هنر و چه تکنیک، و عکاسی ماکرو نمونه خوبی از آن است. به جای تصاویر ماکروی معمولی که شامل گیاهان و حشرات در اندازه بزرگ هستند، تانجش چالش را یک گام به جلو برده و از عکاسی ماکروی استاندارد فراتر می رود. تانجش، عکاسی را زمانی که در دانشگاه رشته خبرنگاری می خواند آغاز کرد و از آن زمان در عکاسی ماکرو تخصص پیدا کرده و به ثبت بخش غیر قابل مشاهده اشیاء روزانه و چیزهای زنده پرداخت. علاقه عمیق او به طبیعت، همراه با دوران کودکی پر از مستندهای طبیعت، او را به سمت دنیای عکاسی سوپر ماکرو هدایت کرد، زمانی که متوجه شد بزرگنمایی ۱:۱ برای او کافی نیست.
 
 
لنزهای میکروسکوپی مورد استفاده در این پروژه
 
او برای پروژه «پر طاووس» اخیر خود از لنزهای میکروسکوپی خاص منظوره برای دستیابی به بزرگنمایی های بیشتر استفاده کرد، مانند Mitutuyo M Plan Apo (بزرگنمایی ۵x)، Nikon CF Plan 0.30 WD 16.5 (بزرگنمایی ۱۰x)، و Lomo 3.7x (بزرگنمایی ۳٫۷x). او از یک سیستم ریل ماکروی خودکار WeMacro نیز استفاده و آن را به Canon EOS 6D خود متصل کرد تا بتواند تکنیک فوکوس استکینگ را اجرا کند. او همچنین از یک اسپیدلایت Yongnuo YN-560 III و دو لامپ LED برای نورپردازی استفاده کرده است.
 
 
تنظیمات عکاسی
 
تانجش از انباشت فوکوس (فوکوس استکینگ – focus stacking) استفاده کرده و تقریبا ۴۰ تصویر را برای خلق هر عکس ترکیب کرده، در حالیکه به طور کلی ۱۵۰۰ تصویر ثبت می کرد. بعد از صرف دو هفته وقت بر روی این پروژه، او این تصاویر را ایجاد کرد که به ما اجازه می دهد نگاه دقیق تری به سطوح متالیک رنگی یک پر طاووس بیاندازیم.
 
 
 
 
 

 

1396/06/29
17:06:01
5.0 / ۵
4090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 884
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 32,953