اعطاء نشان درجه یك آواز مقامی به كریم كریمی

اعطاء نشان درجه یك آواز مقامی به كریم كریمی به گزارش آتلیه دات کام خراسان رضوی با حضور مدیر عامل انجمن موسیقی ایران، نشان درجه یک رشته آواز مقامی خراسان رضوی به استاد کریم کریمی، هنرمند تربت جامی اعطاء شد.


مدیرعامل انجمن موسیقی ایران در مراسم اعطاء مقام درجه یک آواز به کریم کریمی که در تربت جام برگزار شد، اظهار نمود: شورای ارزشیابی هنرمندان بعد از بررسی فعالیت ها و سوابق هنری هنرمندان در کمیته ارزشیابی، به هنرمندانی که شایستگی دریافت درجه یک، دو و سه هنری را داشته باشند، این درجات را اهداء می کنند.
علی ثابت نیا اضافه کرد: نشان درجه یک هنری به هنرمندانی که به لحاظ سنی، دارای فعالیتهای ویژه و اثرگذار در فضای فعالیت خود باشند، تقدیم می شود. استاد کریم کریمی هم یکی از پیشکسوتان هنر موسیقی شرق خراسان رضوی است و در واقع یک عمر در عرصه موسیقی مقامی فعالیت کرده؛ این درجه هنری که معادل دکترا می باشد به این هنرمند تربت جامی تقدیم شد و در این راستا، وی از مزایای آن برخوردار می شود.
بنا بر گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، وی خاطرنشان کرد: موسسه پیشکسوتان و صندوق اعتباری هنر، خدماتی را برای این هنرمندان پیشبینی کرده است و امیدوار هستیم که برای باقی هنرمندان موسیقی شرق خراسان هم اقدام مشابه صورت گیرد و سایر هنرمندان بتوانند به این درجات دست یابند.
ثابت نیا که به بهانه ضبط برنامه های هنری هنرمندان تربت جام و جهت شرکت در جشنواره آوای ارادت به تربت جام سفر کرده بود، تصریح کرد: مراسم ضبط و تصویربرداری از اجرای هنرمندان موسیقی مقامی انجام شده و به لحاظ شرایط کرونایی برنامه های ضبط شده به صورت ویدیوئی از فضای مجازی پخش خواهد شد.
منبع:

1399/12/17
13:46:09
0.0 / ۵
907
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 3,015
بازدید دیروز: 4,685
هفته اخیر: 34,512