طباطبایی نژاد به مهر پاسخ داد؛

شیشلیك و قاتل و وحشی به فجر ۳۹ می رسند؟

شیشلیك و قاتل و وحشی به فجر ۳۹ می رسند؟ آتلیه دات کام: سید محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر ضمن تشریح فرایند صدور پروانه نمایش برای فیلمهای این دوره، درباره آخرین وضعیت دو فیلم شیشلیک و قاتل و وحشی توضیحاتی ارائه نمود.سید محمدمهدی طباطبایی نژاد دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وضعیت پروانه نمایش فیلمهای واجد شرایط برای حضور در این رویداد اظهار داشت: هر فیلمی که در جشنواره به نمایش دربیاید و داوران آنرا ببینند حتما پروانه نمایش خواهد داشت. فیلمِ بدون پروانه نمایش نه در جشنواره به معرض نمایش گذاشته می شود و نه داوران آنرا می بینند. امکان دارد پیش از پروانه نمایش فیلمها را ببینیم ولی استعلام می نماییم و اعضای شورای پروانه نمایش درباره آنها پاسخ می دهند.
وی افزود: روال جشنواره همیشه بر این بوده که فیلمی بدون پروانه نمایش سازمان سینمایی در جشنواره نه داوری شده و نه نمایش داده می شود، این قانون همیشه بوده و ما هم رعایت می نماییم.
طباطبایی نژاد تاکید کرد: تفاوت جشنواره سال جاری با سالهای گذشته این است که آن زمان هیات انتخاب فیلمها را می دیدند، ۲۲ فیلم را انتخاب می کرد و در این فاصله جشنواره ۲۲ فیلم را برای دریافت پروانه نمایش به این شورا می فرستاد ممکن بود مجوز موقت یا دائم به فیلم داده شود، فیلم با آن مجوز به شورای داوری و نمایش عمومی می رفت، سال جاری چون ما هیات انتخاب نداشتیم همزمان فیلمها را می بینیم یعنی هم داوران ما و هم شورای پروانه نمایش آثار را می بینند اگر فیلمی نکته ای داشته باشد یا اصلاحیه ای داشته باشد، شورا به ما اعلام می کند دوستان وقتی اصلاحات را انجام دادند ما فیلمها را می بینیم یا به نحوی دیگر.
دبیر سی ونهمین جشنواره فیلم فجر درباره زمزمه های مطرح شده پیرامون احتمال ممیزی فیلمهای شاخص هم توضیح داد: تابحال نکته ای درباره فیلمها وجود نداشته تنها دو فیلم «قاتل و وحشی» و «شیشلیک» نکاتی داشته اند که مراحل صدور پروانه نمایش آنها هم در حال انجام می باشد. امکان دارد اصلاحیه هایی به آنها وارد شود. نظر نهایی تا یکشنبه اعلام می شود.
به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر دو فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمید نعمت الله و «شیشلیک» به کارگردانی محمدحسین مهدویان از فیلمهای شاخص راه یافته به لیست داوری جشنواره سی ونهم محسوب می شوند و نمایش آنها در جشنواره هم اکنون منوط به تأیید شورای صدور پروانه نمایش سازمان سینمایی است.

1399/11/03
22:09:50
0.0 / ۵
1050
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 912
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 33,009