تجربه یك عكاس از هم نشینی با HIV بعلاوه فیلم

تجربه یك عكاس از هم نشینی با HIV بعلاوه فیلم به گزارش آتلیه دات كام یك عكاس حوزه مستند برای آگاه سازی بیشتر درباره افرادی كه با «اچ آی وی» زندگی می كنند، روی یك پروژه عكاسی به نام «داستان نیست» كار كرده است. بیماری ای كه امكان دارد افراد را به طرق مختلف درگیر كند و تأثیرات مختلفی را علاوه بر وضعیت جسمانی به لحاظ روابط اجتماعی و سلامت روان هم روی فرد مبتلا بگذارد. او تاكید می كند كه در تلاش بوده است تا آگاهی سازی عمومی برای شناخت این بیماری و زندگی جاری بیماران، بدون هرگونه تبعیض و انگ زدن صورت گیرد.


روز یکم دسامبر یا ۱۱ آذر مصادف بود با روز جهانی «اچ آی وی»؛ بیماری ای که بعد از سال ها، با وجود تلاش هایی که برای فرهنگسازی نسبت به آن صورت گرفته است، ولی همچنان نیازمند کار بیشتر است.
خبرنگار ایسنا در گفت وگویی با مهدی حسینی ـ عکاس ـ درباره تجربه پروژه «داستان نیست» و شرایط افرادی که با اچ آی وی زندگی می کنند، پرسش هایی را مطرح کرده است.
حسینی به ایسنا توضیح می دهد: من عکاس خبری و مستند هستم و بنابر رسالت کارم به مسائل اجتماعی می پردازم؛ مثلا پیش تر کتابی درباره تحریم های دارویی و یا مسئله اعتیاد کار کرده ام.
او ادامه می دهد: قبل از پروژه «داستان نیست»، روی مساله اعتیاد کار می کردم که از راه آن با فردی آشنا شدم که از راه تزریق مشترک به «اچ آی وی» مبتلا شده بود. آن زمان متوجه شدم که مبتلا شدن به ویروس نقص ایمنی چه فضا و مسائل اجتماعی مختلفی را به همراه دارد. در نهایت تصمیم گرفتم به «اچ آی وی» از دریچه مبتلا شدن از راه اعتیاد و تزریق مشترک بپردازم.

یکی از نمونه آثار کتاب

1399/09/13
12:18:46
5.0 / ۵
1322
تگهای خبر: عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,197
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 41,073