با یكی از گرانترین نقاشان زنده جهان آشنا شوید

با یكی از گرانترین نقاشان زنده جهان آشنا شوید به گزارش آتلیه دات كام «گرهارد ریشتر» بعنوان یكی از تاثیرگذارترین هنرمندان معاصر آلمانی و از گرانترین نقاشان زنده جهان كه ركورد حراجی ها را بارها شكسته است، شناخته می شود. هنرمندی كه سبك انتزاعی را زمره ارزشمندترین آثار جهان جای داد و آثارش را بر دیوار موزه ها و موسسات مطرح جهان می توان تماشا كرد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، «گرهارد ریشتر» در سال ۱۹۳۲ در «درسدن» واقع در آلمان متولد شد و در همان شهر به تحصیل در رشته هنر پرداخت. نام او حالا در لیست پرآوازه ترین هنرمندان تجسمی جهان دیده می شود.
با این که اغلب مردم او را بعنوان نقاش انتزاعی می شناسند، اما این هنرمند در حوزه عکاسی و خلق آثار هنری در رابطه با شیشه هم فعالیت دارید.
اگر قرار باشد لیستی از مهم ترین هنرمندان معاصر آلمان و جهان را تهیه نماییم، بی گمان «گردهارد ریشتر» را نمی توان از قلم انداخت، چونکه نام «ریشتر» نه یک مرتبه بلکه سه بار در لیست گرانترین هنرمندان معاصر جهان به چشم می خورد.
هم اکنون عنوان گرانترین هنرمند زنده جهان به «جف کونز» برای اثر «خرگوش» با ارزش ۹۱.۱ میلیون دلار متعلق می باشد.
رتبه چهارم تا ششم این لیست اما به آثار «گرهارد ریشتر» اختصاص یافته است.
تابلو نقاشی «تصویر انتزاعی ۴ - ۸۰۹ » از مجموعه تابلوهای نقاشی این هنرمند است که با عنوان «تصویر انتزاعی» شناخته می شوند.
«تصویر انتزاعی ۴ - ۸۰۹ »

1399/09/09
12:00:54
5.0 / ۵
1553
تگهای خبر: تصویر , عكاس , عكاسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,930
بازدید دیروز: 4,685
هفته اخیر: 34,342