در گزارش آتلیه دات كام مطرح شد:

جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر میدانی برای رقابت 300 هنرمند گیلانی

جشنواره ملی هنرهای تجسمی فجر میدانی برای رقابت 300 هنرمند گیلانی به گزارش آتلیه دات كام معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با اشاره به انتشار فراخوان برگزاری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اظهار داشت: این جشنواره میدانی برای رقابت بیشتر از ۳۰۰ هنرمند تجسمی گیلان است.سید امیر مصباح در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به انتشار فراخوان برگزاری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با عنوان (طوبای زرین) از چهارشنبه ۳۰ مهر ماه سال جاری، اظهار نمود: این جشنواره با رویکرد «گفت وگوی هنرها؛ آفرینش تجسمی نوین با نگاهی بین رشته ای» برگزار می گردد.
وی ضمن دعوت از همه هنرمندان تجسمی استان گیلان جهت شرکت در این جشنواره، اضافه کرد: پژوهشگران و دانشگاهیان، انجمن های هنری، تشکل ها، مراکز هنری، نگارخانه ها هم می توانند در این جشنواره شرکت نمایند.
پذیرش و انتخاب آثار سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در دو مرحله
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان معرفی و نمایش آثار هنرمندان ایرانی و نمایش دستاوردهای خلاقانه هنری، ایجاد فضای گفتگو میان اهالی هنرهای تجسمی، ایجاد زمینه رشد هنر معاصر ایران و ایجاد فرصت برای ارتقای آگاهی و هنر هنرمندان ایرانی را از مهم ترین اهداف برگزاری سیزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عنوان نمود.
وی افزود: هنرمندان می توانند در تولید آثار خود به خصوصیت های عام هنر معاصر بخصوص «رویکرد میان رسانه ای» و «مخاطب محوری»، تعریف رابطه «هنرمند»، «اثر هنری» و «مخاطب»، توجه به نقش مخاطب در شکل گیری اثر هنری، تمرکز بر شیوه های خوانش اثر هنری با محوریت مخاطب، استفاده از ظرفیت دیگر رسانه های هنری و رجوع به پشتوانه های فرهنگی و هنری توجه داشته باشند.
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان اعلام نمود: جشنواره در ۱۰ رشته هنری تصویرسازی، ‏خوشنویسی، سرامیک، عکاسی، کاریکاتور و کارتون، طراحی گرافیک، مجسمه، نقاشی، نگارگری و رسانه های هنری جدید (ویدئو آرت، پرفورمنس آرت و چیدمان) برگزار می گردد.
مصباح با اشاره به اینکه هنرمندان علاقمند به شرکت در این جشنواره باید تا ۱۴ دیماه از راه وبسایت جشنواره به نشانی www.fajrtajasomi.ir ثبت نام و تصویر آثار خویش را بارگذاری کنند، اظهار داشت: هنرمندان تجسمی می توانند با رفتن به سایت مذکور شرایط، چگونگی شرکت و اطلاعات مورد نیاز خود در هر رشته را دریافت نمایند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه پذیرش و انتخاب آثار در این جشنواره در دو مرحله بوده، بگونه ای که در مرحله اول فایل آثار بررسی و در مرحله دوم اصل آثار به جشنواره عرضه و انتخاب نهایی انجام می شود، اضافه کرد: در رشته های تصویرسازی، عکاسی، طراحی گرافیک و کاریکاتور، احتیاج به ارسال اصل آثار در مرحله دوم نیست و انتخاب برای نمایشگاه، در یک مرحله انجام می شود.
فعالیت بیشتر از ۳۰۰ هنرمند تجسمی در گیلان
معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان با اشاره به اینکه شرکت در این جشنواره شرایط و ضوابط خاصی دارد که هنرمندان باید به دقت آنرا مطالعه کنند، اظهار نمود: پنجم تا ۱۰ بهمن ماه سال جاری آثار نهایی انتخاب و ۱۲ بهمن ماه هم راه یافتگان به بخش نمایشگاه معرفی می گردند.
وی با اشاره به فعالیت حدود ۱۴۰ آموزشگاه هنرهای تجسمی در استان گیلان، اظهار داشت: بیشتر از ۳۰۰ هنرمند در رشته های مختلف شامل عکاسی، نقاشی، خوشنویسی، مجسمه سازی، طراحی و سایر رشته های هنرهای تجسمی در گیلان فعالیت می نمایند.
مصباح برگزاری جشنواره ها و نمایشگاه ها را بهترین فرصت برای معرفی و نمایش آثار هنرمندان عنوان و تاکید کرد: هنرمندان جوان و با استعداد گیلانی باید در این جشنواره شرکت کرده تا ضمن معرفی خود و آثارشان زمینه را برای فعالیت بیشتر در عرصه های ملی و حتی بین المللی برای خود فراهم نمایند.


منبع:

1399/08/06
11:02:27
5.0 / ۵
1701
تگهای خبر: آموزش , تصویر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 145
بازدید دیروز: 4,627
هفته اخیر: 44,855