محسن هاشمی خبر داد

مكاتبه شورا با شهرداری برای نامگذاری خیابانی به نام شجریان

مكاتبه شورا با شهرداری برای نامگذاری خیابانی به نام شجریان ریس شورای شهر تهران از انجام مكاتبه با شهرداری تهران برای نامگذاری خیابان شجریان آگاهی داد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، محسن هاشمی بامداد امروز در ابتدای جلسه شورای شهر با اشاره به محمدرضا شجریان اظهار داشت: درگذشت سرآمد موسیقی ایرانی، استاد شجریان را به خانواده و خیل عظیم دوستداران ایشان تسلیت می گوییم و در تاریخ هنر ایران، استاد شجریان، شاید بیش از هر هنرمند دیگری، مورد تکریم و تجلیل مردم قرار گرفت و این قدرشناسی در زمان درگذشت ایشان، به اوج رسید و میلیونها تن از شهروندان ایرانی، از روش های گوناگون مراتب همدردی و تاسف خودرا از این فقدان ابراز کردند.

وی با بیان این که دلیل اصلی این پایگاه عمیق مردمی، به ویژه در درون نخبگان جامعه، تاثیر ماندگار استاد شجریان بر حفظ اصالت و ترویج موسیقی و هنر ایرانی بود، اضافه کرد: تاثیر استاد شجریان تنها در حوزه آواز منحصر نمی گردد و ایشان در ابعاد مختلف موسیقی، از ابداع سازهای جدید تا معرفی موسیقی ایرانی به جهان، نقش بی بدیلی ایفا کردند و با تربیت شاگردانی پرشمار، مکتب شجریان را به عنوان اصیل ترین موسیقی موجود ایرانی بنیان نهادند.

هاشمی با تاکید بر این که بروز و ظهور کم نظیر همدردی عمومی نسبت به فقدان استاد شجریان در فضای مجازی، نشان دهنده ظرفیت بالای جامعه برای درک هنر اصیل و متعالی ایرانی – اسلامی است، افزود: شاید ابزار دیگری مانند موسیقی اصیل نتواند از ارزش ها و میراث فرهنگی ما در مقابل پوچ گرایی و سطحی گرایی فرهنگی صیانت کند و استاد شجریان هنرمندی بود که با آزادگی و عزت نفس، از خیلی از امکانات و تسهیلات گذشت تا بتواند استقلال و هویت فکری و فرهنگی خودرا حفظ کند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شجریان قاری قرآنی برجسته، خوشنویسی با استعداد، نقاشی خوش ذوق، ساز سازی مبدع بود و آثار ماندگارش در صدا، برای نسلها میراث ملی ایرانیان خواهد بود.
وی با تاکید برخاتمه کم لطفی رسانه ملی در مورد این هنرمند برجسته، خواهان پخش نوای آسمانی "ربنا " شد.

هاشمی اضافه کرد: مکاتبات لازم درباره اجرای مصوبه شورا جهت نامگذاری خیابان به نام استاد شجریان صورت گرفته است و ان شاالله به زودی توسط شهرداری اجرا خواهد شد.

به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، همین طور در ابتدای جلسه امروز شورا بجای دعوت از قاری قرآن، به یاد استاد شجریان قرائت قرآن وی در صحن پخش گردید.
1399/07/20
14:27:30
5.0 / ۵
1441
تگهای خبر: قاب , موسیقی , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 8,164
بازدید دیروز: 5,780
هفته اخیر: 49,917