مهران رنجبر ؛

چه گوارا وارد تئاتر ایران می شود

چه گوارا وارد تئاتر ایران می شود مهران رنجبر می خواهد در نیمه دوم سال جاری نمایش چه گوارا نوشته حمیدرضا نعیمی را روی صحنه ببرد.مهران رنجبر نمایشنامه نویس، بازیگر و کارگردان تئاتر که سال قبل نمایش «مارلون براندو» را روی صحنه برده بود، درباره تازه ترین فعالیت خود در زمینه کارگردان به خبرنگار مهر اظهار داشت: در ادامه پرتره هایی که بر صحنه تئاتر اجرا کردم، قصد داشتم نمایش «آقامحمدخان» را روی صحنه ببرم ولی منصرف شدم و باتوجه به شرایط امروز خیلی دوست داشتم که نمایش «چه گوارا» را اجرا کنم.
وی با اشاره به اینکه نمایشنامه «چه گوارا» توسط حمیدرضا نعیمی در سال ۸۷ نوشته شده، تصریح کرد: پس از ۱۵ سال این نخستین بار است که نمایشنامه ای غیر از آثاری که نوشته ام، روی صحنه خواهم برد.
رنج بر درباره مقطع زمانی مدنظر از زندگی چه گوارا در نمایشنامه نوشته شده، اضافه کرد: نمایشنامه «چه گوارا» لحظه دستگیری و اعدام وی در بولیوی را به تصویر می کشد.
کارگردان نمایش های «استیو جابز» و «مارلون براندو» با اعلان اینکه نمایش «چه گوارا» پروژه بزرگی است، اظهار داشت: این نمایش دارای ۱۰ نقش اصلی و حدود ۴۰ بازیگر زن و مرد است که باید در زمینه اپرا و پرفورمنس تجربه داشته باشند.
وی افزود: هنوز در مرحله انتخاب بازیگر هستیم. در بحث آهنگسازی نیز با نیکان ابراهیمی مذاکره کرده ام. وحید لک نیز بعنوان تهیه کننده این اثر حضور دارد.
رنجبر با اشاره به اینکه نمایشنامه «چه گوارا» توسط حمیدرضا نعیمی بازنویسی جزیی خواهد داشت، درباره زمان اجرای نمایش تاکید کرد: بطور قطع نمایش «چه گوارا» را امسال روی صحنه خواهیم برد.
این هنرمند تئاتر در انتهای سخنان خود با اشاره به اینکه تنها در مقام کارگردان «چه گوارا» حضور خواهد داشت، اشاره کرد: این نمایش یکی از بهترین آثارم در مقام کارگردان است که روی صحنه خواهم برد.

1399/06/18
10:13:43
5.0 / ۵
1854
تگهای خبر: تصویر , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 8,394
بازدید دیروز: 5,780
هفته اخیر: 50,377