با وجود رعایت فاصله اجتماعی؛

چین گیشه را از كرونا پس می گیرد

چین گیشه را از كرونا پس می گیرد آتلیه دات كام: چین نخستین كشوری است كه بطور كامل به فروش باكس آفیسش دست پیدا می كند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ورایتی، با بررسی های شرکت تحلیل بازار سینمای «گاور استریت» در بریتانیا، چین این هفته اولین کشوری خواهد بود که به «بازیابی کامل گیشه» دست می یابد.
این شرکت پنج هدف تعیین کرد تا بتواند عملکرد مناطق مختلف را در راه بازیابی گیشه سینماها بسنجد و مقایسه کند. مرحله اول فاکتورهای نقطه ای است و اینکه یک منطقه بتواند اکثریت قابل توجه (۸۰ درصد) از سینماهای خودرا باردیگر افتتاح کند. در مرحله پنجم هم منطقه باید بتواند در یک هفته فروشی برابر بالاترین درآمد هفتگی دو سال پیش خود داشته باشد.
گاور استریت در گزارش خود اظهار داشت که پس از رسیدن به این مرحله، یک بازار باید مانند حالت نرمال واکنش نشان بدهد و افت و خیزهایش بسته به تقویم اکران ها باشد.
برای رسیدن به این هدف، چین باید بتواند در یک هفته معادل ۱۸۴ میلیون دلار (۱.۲۷ میلیارد رنمینبی) فروش در گیشه داشته باشد.
با استناد به داده های شرکت کامسکور موویز، چین با گذشت پنج روز از هفته ای که جمعه قبل شروع شد به این هدف دست یافت و تا اختتام سه شنبه ۱۸۹ میلیون دلار (۱.۳۱ میلیارد رنمینبی) کسب نمود.
باکس آفیس ملی چین برای یک هفته کامل نیز به ۲۵۲ میلیون دلار رسید که بیش از ۱۸ درصد بزرگ تر از همین هفته در سال ۲۰۱۹ بود. آن موقع چین ۲۰۹ میلیون دلار در گیشه کسب کرده بود.
بیش از ۹۰ درصد از سینماهای چین حالا باز هستند، البته فعالیت آنها با محدودیت های ظرفیتی ادامه دارد و این سبب می شود بتوانند فقط نیمی از بلیت های موجود را بفروشند.
با این حال عملکرد چین بسیار بهتر از دیگر بازارهاست. هم اکنون نزدیک به ۶۵ درصد از سینماهای جهانی بر حسب سهم بازار درهای خودرا باردیگر باز کرده اند. این رقم نسبت به آمار هفته قبل که ۵۵ درصد بود، افزایش داشته است.
باکس آفیس جهانی ۲۰۲۰ تا اینجا فقط ۶.۸۸ میلیارد دلار فروخته که بسیار کمتر از ۲۷.۲ میلیارد دلار میانگین فروش سه سال پیش در همین بازه زمانی است. با این وجود فروش درحال افزایش است و فروش ۲۰۰ میلیون دلاری که این هفته در سطح جهان ثبت گردید نمایانگر افزایشی ۵۴ درصدی نسبت به هفته قبل بود.


منبع:

1399/06/08
21:39:02
5.0 / ۵
1730
تگهای خبر: سینما , شركت , قاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 8,146
بازدید دیروز: 5,780
هفته اخیر: 49,881