فراخوان مسابقه عکاسی شور حسینی

فراخوان مسابقه عکاسی شور حسینی به گزارش آتلیه دات کام، به نقل از ایرنا فراخوان دومین مسابقه عکس سوگواره شور حسینی، با هدف ترویج فرهنگ عاشورایی سالار شهیدان و اصحاب ایشان، در دو بخش تلفن همراه و دوربین عکاسی منتشر گردید.


شورای امر به معروف و نهی از منکر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت معاونت امور هنری و همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال، در راستای ترویج فرهنگ عاشورایی سالار شهیدان ' ابا عبدالله الحسین (ع) ' و اصحاب با وفای ایشان و با هدف ثبت هنری جلوه هایی از فرهنگ عزاداری و ایثار مردم در این ایام دومین مسابقه عکس سوگواره شور حسینی را منتشر کرد.
دومین مسابقه عکس سوگواره شور حسینی، با تلفن همراه و دوربین عکاسی در بین همکاران و بازنشستگان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده محترم آنان در سطح ستاد وزارتخانه، ادارات کل استانها و سازمانهای تابعه برگزار می شود. 
در بخش اول مسابقه عکس سوگواره شور حسینی، عکس های ارسالی گروه سنی تا 14 سال تمام و در بخش دوم عکس های ارسالی گروه سنی بالاتر از 14 سال با یکدیگر رقابت می کنند و در بخش سوم که انتخاب مردمی است، عکس هایی که توسط مردم و همکاران بعنوان بهترین عکس در سایت شور حسینی انتخاب و به اصطلاح «لایک» زده شود، منتخب حواهد شد.
در بخش ویژه سوگواره نیز عکس هایی که توسط مردم و همکاران به عنوان بهترین عکس ارسال شده به سایت شورحسینی ، انتخاب و لایک زده شود منتخب می شوند.
این بخش از 19 آبان ماه شروع و تا30 آبان ادامه خواهد داشت و شرکت کنندگان می توانند عکس ها را لایک کنند.
در بخش مردمی سوگواره علاوه بر شرکت کنندگان فعال در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عموم مردم هم می توانند در این رویداد شرکت کنند و به بهترین عکس سایت رای دهند. 
 
**موضوعات سوگواره 
1. جلوه هایی از حضور مردم در عزاداری های حسینی ( ماه های محرم و صفر ) 
2. ایثار، بخشش و مشارکت مردم در ایام سوگواری سالار شهیدان و اربعین حسینی 
3. مراسم عاشورا و اربعین حسینی و اماکن مذهبی و تاریخی 
4. فرهنگ بومی مردم در عزاداری های حسینی 
5. جلوه هایی از نماز عزاداران حسینی و نماز روز عاشورا 
6. جلوه هایی از پیاده روی اربعین 
7. حضور کودکان در عزاداری های حسینی و اربعین 
8. سوگواری های حسینی در میان ملل و ادیان مختلف 
شرکت همزمان درکلیه موضوعات این سوگواره برای همه همکاران شاغل و بازنشسته و اعضای خانواده آنان در سطح ستاد وزارتخانه ، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و سازمان های تابعه (اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی) آزاد است. 
هر عکاس می تواند حداکثر 5 عکس با تلفن همراه و دوربین عکاسی، با توجه به موضوعات سوگواره به دبیرخانه ارسال کند. 
شرکت کنندگان می توانند با مراجعه به سایت های وزارت متبوع به نشانی http://marouf.farhang.gov.ir و شورای امر به معروف و نهی از منکر وزارت متبوع به نشانی http://farhang.gov.ir و همچنین مستقیم از طریق پرتابل سوگواره به نشانی http://shorehosseini.farhang.gov.ir نسبت به دریافت اطلاعات مسابقه و ارسال عکسهای خود اقدام نمایند. مهلت ارسال آثار تا پایان 18آبان ماه 1397(اول ربیع الاول ) است. 
بعد از اعلام نتایج انتخاب اولیه شرکت کنندگان باید فایل اصلی اثر را با رزولوشن حداقل 8 مگا پیکسل به دبیرخانه ارسال کنند. 
عکس ها باید در سال 96 و 97 تهیه شده باشند و تمام عکس ها باید شامل متنی به عنوان توضیحات کلی(اعم از زمان، مکان و ...) باشد. 
ویرایش عکس در حدی که اصالت تصویری عکس مخدوش نشود مجاز است و شرکت کننده در سوگواره به عنوان عکاس و مالک اثر شناخته می شود و مسئولیت مالکیت اثر از عهده سوگواره خارج است. 
سوگواره از پذیرفتن عکس هایی که مغایر فرهنگ عمومی، توهین آمیز و یا مصداق ورود غیر مجاز به حریم اشخاص باشد معذور است. 
ثبت نام و ارسال عکس ها به منزله قبول کلیه مقررات سوگواره است و برگزار کننده سوگواره حق استفاده از عکس های پذیرفته شده را برای چاپ در کتاب، بروشور یا انتشارات مربوطه به سوگواره با ذکر نام عکاس برای خود محفوظ می دارد. 
تصمیم گیری درباره مسایل پیش بینی نشده به عهده دبیر و شورای سیاست گذاری سوگواره است. 
در بخش اول ، دوم و سوم مسابقه به نفرات اول تا پنجم علاوه بر لوح تقدیر، به ترتیب مبلغ 7میلیون ریال،6 میلیون ریال، 5 میلیون ریال ،4 میلیون ریال و3میلیون ریال و به نفرات پنجم تا دهم هر یک مبلغ 2 میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می شود. 
در بخش ویژه سوگواره( انتخاب مردمی) که توسط مردم انتخاب ( لایک ) می شوند، به نفرات اول تا پنجم، به ترتیب مبلغ 5 میلیون ریال،4 میلیون ریال، 3 میلیون ریال ،2 میلیون ریال و یک میلیون ریال جایزه نقدی اهدا می شود.
1397/07/22
19:22:29
5.0 / ۵
2828
تگهای خبر: عکس , مسابقه , عکاسی , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 6,489
بازدید دیروز: 5,389
هفته اخیر: 50,817