تمارینی برای عکاس بهتر شدن

تمارینی برای عکاس بهتر شدن آتلیه دات کام: وسوسه انگیز است که فکر کنید به یک قطعه تجهیزات عکاسی جدید نیاز دارید تا خلاق تر شوید. اگرچه این مسئله گاهی اوقات درست است، برای مثال، عکاسی ماکرو با یک لنز ماکرو بسیار آسان تر می باشد، اما خلاقیت در محدودیت ها بهتر پرورش می یابد. بنابراین، چگونه بدون خرید تجهیزات بیشتر، خلاق تر شوید؟ اینها ایده هایی می باشند که شما را از منطقه امنتان خارج کرده و مهارت های جدیدی به شما می دهند تا بر آنها تسلط یابید.


۱- یک سوژه جدید پیدا کنید
 
هر عکاس یک سوژه مورد علاقه دارد و از سوژه های دیگر به ندرت عکس می گیرد، یا اصلا نمی گیرد. برای من، این سوژه هر نوع اجسام بی جان، از جمله عکاسی از مواد غذایی است. اولین چالش، پیدا کردن یک سوژه جدید است. این سوژه باید چیزی باشد که قبلا از آن عکس نگرفته اید، و چه بهتر که به شما کمک کند تکنیک های عکاسی جدیدی نیز یاد بگیرید.
 
به عنوان مثال، آیا شما یک عکاس منظره هستید که هیچ وقت در شب عکس نگرفته اید؟ پس چالش گرفتن چند عکس خوب از آسمان شب را برای خودتان تعیین کنید. شما به هیچ تجهیزات اضافی نیاز نخواهید داشت – تنها تمایل و انگیزه برای یادگیری یک مهارت جدید کافی است.
 
هنگامی که یک سوژه جدید پیدا کردید از خودتان سوال کنید، «چطور می توانم آن را بهبود بخشم؟»
 
به عنوان مثال، در مورد من (با استفاده از مثال قبلی عکاسی از غذا) به راحتی می توانم به یک رستوران یا کافه بروم، غذا سفارش بدهم، و یک عکس از آن بگیرم. این کار تقریبا هیچ زحمتی برای من ندارد، چون این وظیفه آشپز است که کاری کند ظاهر غذا خوب به نظر برسد، همانطور که عکس زیر نشان می دهد.
 
 
خیلی سخت تر است که این کار را خودتان در خانه انجام دهید. آماده سازی ظرف غذا از ابتدا و سرو کردن آن به درستی به طوری که خوشمزه به نظر برسد، بسیار سخت تر است. اما شما از این فرآیند چیزهای زیادی در مورد عکاسی از مواد غذایی یاد خواهید گرفت.
 
۲- چند تم و پروژه پیدا کنید
 
تم (زمینه – theme)، اتصال بین عکس هاست. یکی از راه های شناسایی تم های مناسب برای کار شما این است که ۱۰ تا ۲۰ تا از عکس های مورد علاقه خود را که در ۱۲ ماه گذشته گرفته اید، انتخاب کنید. انتخاب های خود را به صورت تحلیلی بررسی کنید. شما از چه سوژه هایی بیشتر عکس می گیرید؟ اغلب از چه لنزهایی استفاده می کنید؟ عکس های مورد علاقه شما رنگی، سیاه و سفید، یا ترکیبی از هر دو هستند؟
 
شما باید به دنبال تم هایی بگردید که به شما کمک می کنند تا تصمیم بگیرید که دفعه بعد می خواهید از چه چیزی عکس بگیرید. زمانی که من این تمرین را انجام دادم، دیدم که دو موضوع غالب بودند – نوردهی های طولانی و عکاسی خیابانی. این یک عکس با نوردهی طولانی از اسپانیا است.
 
 
این یک پرتره خیابانی است که در کارناوالی در کادیز گرفته شده است.
 
 
در نتیجه، در سال آینده من چند مکان جدید برای عکاسی با نوردهی طولانی، و رویدادهای فرهنگی بیشتری برای عکاسی پیدا خواهم کرد. ایده، ایجاد یک مجموعه کار حول یک موضوع جالب است. این پروژه همانطور که آن را دنبال می کنید، رشد خواهد کرد.
 
۳- نور جدید پیدا کنید
 
فرض کنیم که شما یک عکاس پرتره هستید که با نور طبیعی کار می کند. شما دوست دارید در پایان روز با مدل های خود در محل عکاسی باشید تا در طول ساعت طلایی کار کنید.
 
در این صورت، شما با چه نوع نور دیگری می توانید عکاسی کنید؟ اگر به طور معمول در فضای باز عکس می گیرید، یک مکان در محیط داخلی چطور است؟ اگر کار کردن در روزهای آفتابی را دوست دارید، یک روز ابری یا بارانی چطور است؟
 
من چند سال در ولینگتون نیوزیلند زندگی کردم. در طول آن زمان تنها دو یا سه روز مه آلود وجود داشت. این یک نوع نور جدید برای من بود – این یکی از عکس هایی است که من در مه گرفتم.
 
 
شما می توانید این مسئله را در تمام ژانرهای عکاسی به کار ببرید. در مورد نوع نوری که ترجیح می دهید با آن کار کنید فکر کنید، و سپس با امتحان کردن یک چیز متفاوت آن را تغییر دهید.
 
۴- از یک لنز اشتباه استفاده کنید
 
اولین تمرین انتخاب بهترین تصاویرتان از بین عکس های ۱۲ ماه گذشته، باید لنزهایی که شما ترجیح می دهید برای سوژه های مورد علاقه خود استفاده کنید را مشخص کند. چه اتفاقی می افتد اگر یک چیز متفاوت را امتحان کنید؟
 
ایده در اینجا استفاده از یک لنز اشتباه برای کار کردن، یا حداقل لنزی است که شما به استفاده از آن عادت ندارید.
 
به عنوان مثال، تصور کنید عکاسی هستید که فقط از لنزهای تله برای عکاسی پرتره استفاده می کند. چه می شود اگر به جای آن از یک لنز واید استفاده کنید؟ چطور می توانید از آن به درستی استفاده کنید؟ بله، اگر با یک لنز واید بیش از حد به مدل خود نزدیک شوید، پرتره افتضاح خواهد شد. اما اگر یک رویکرد محیطی تر داشته باشید چطور؟ مدل بخشی از صحنه می شود و لنز واید به شما کمک می کند تا آن را ثبت کنید. این تمرین شما را مجبور می کند تا به شیوه ای متفاوت ببینید و راه های خلاقانه ای برای استفاده از تجهیزات ناآشنا پیدا کنید.
 
نتیجه گیری
امیدوارم این تمرینات خلاقانه به شما کمک کند تا به عکاس بهتری تبدیل شوید. آنها را به کار ببرید و با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال، چه می شود اگر شما از یک سوژه جدید با یک لنز اشتباه و با یک نوع نور جدید عکس بگیرید؟ تا زمانی که این کار را امتحان نکنید پاسخ را نخواهید فهمید، اما قطعا از فهمیدن آن لذت خواهید برد.
 
نویسنده: اندرو گیبسون (Andrew S. Gibson)

 

1397/05/05
13:09:43
5.0 / ۵
3526
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,720
بازدید دیروز: 6,082
هفته اخیر: 35,763