نمایشگاهی برای غوطه ور شدن در شاهکارهای داوینچی

نمایشگاهی برای غوطه ور شدن در شاهکارهای داوینچی آتلیه دات کام: یک نمایشگاه در استرالیا آثار هنری و دستاوردهای «داوینچی» را به روش متفاوتی برای علاقه مندان به نمایش می گذارد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، صفحات اصل «قوانین آتلانتیک»، مجموعه دوازده جلدی از نوشته ها و طراحی های «لئوناردو داوینچی» برای نمایش در قسمتی از یک نمایشگاه دیجیتالی به سبک غوطه ورشدن به استرالیا منتقل خواهند شد.
«گاردین» نوشت، نمایشگاه «لئوناردو داوینچی، ۵۰۰سال نبوغ» در «گالری لوم » واقع در «ملبورن» که برای تجلیل از تحسین شده ترین نابغه «رنسانس والا» برگزار می شود، طراحی های یک پل جمع شونده، دستگاه هیدرولیک، سلاح های جنگی و ماشین پرنده معروف «داوینچی» از ۱۲ صفحه که به استرالیا ارسال می شوند را شامل خواهد شد.
«قوانین آتلانتیک» که از سال ۱۶۳۷ میلادی در «کتابخانه آمبروزیانا» در «میلان» نگهداری شده است و بخشهایی از آن با مجوز وزارت فرهنگ ایتالیا به استرالیا ارسال شده است، بیش از چهار دهه فعالیت این استاد چیره دست قرن شانزدهمی که طراحی ها، نوشته ها و اختراعات قابل توجه او اغلب زیر سایه شاهکارهای هنری مشهور او قرار گرفته اند را دربرگرفته است.
البته این به آن معنا نیست که در نمایشگاه «ملبورن» از «مونالیزا» یا «شام آخر» چشم پوشی خواهد شد. نقاشی های «داوینچی» بصورت دیجیتالی و به سبک غوطه ورشدن در گالری بزرگ ۳۰۰۰ متر مکعبی به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.
در این نمایشگاه همین طور ۴۰ ماشین و ابزاری که توسط «داوینچی» طراحی و توسط هنرمندان موزه «لئوناردو داوینچی» در «رم» تولید شده اند همچون یک ماشین پرنده و ابزار تنفس از زیر آب نیز به معرض نمایش گذاشته خواهند شد.
در این نمایشگاه در هر نوبت فقط چهار صفحه به معرض نمایش گذاشته می شود، چونکه صفحات لطمه پذیر ۵۰۰ ساله نمی توانند بیش از ۹۰ روز متوالی نور را تحمل کنند و باید حداقل برای پنج سال به تاریکی مطلق بازگردند.
نمایشگاه «لئوناردو داوینچی، ۵۰۰ سال نبوغ» از شانزدهم مارس شروع خواهد شد.
منبع:

1402/12/14
16:51:55
5.0 / ۵
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 4,613
بازدید دیروز: 5,537
هفته اخیر: 53,270