نمایشگاه چشم بلورین هنرهای قدمت دار ایرانی را به معرض نمایش گذاشته است

نمایشگاه چشم بلورین هنرهای قدمت دار ایرانی را به معرض نمایش گذاشته است آتلیه دات کام: به گزارش آتلیه دات کام، خراسان رضوی مسئول نمایشگاه گروهی «چشم بلورین» اظهار داشت: برگزاری این نوع نمایشگاه ها موجب دیده و شناخته شدن هنرهای قدمت دار می شود و بغیر از هنرمندان، مردم عادی جامعه نسبت به این هنر بیشتر شناخت پیدا می کنند.الهام بیک زاده درگفت وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری نمایشگاه گروهی تذهیب، نگارگری و گل ومرغ، اظهار داشت: ششمین دوره نمایشگاه گروهی تذهیب، نگارگری، گل ومرغ هنرجویان مکتب هنر رضوی وابسته به موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی زیر نظر استاد رضا مهدوی در نگارخانه رضوان برگزار شده است.

وی اضافه کرد: در این دوره از نمایشگاه ۲۵هنرمند با ۵۴ اثرتذهیب، نگارگری و گل ومرغ و بطور خاص اثر استاد مهدوی نیز در نمایشگاه حضور داشت.

مسئول نمایشگاه گروهی «چشم بلورین» درباب هنرجویان شرکت کننده در نمایشگاه بیان کرد: هنرجویان شرکت کننده سطح های ابتدایی تا پیشرفته داشتند، باتوجه به سختی و زمان بر بودن تهیه آثار نمایشگاه گروهی با فاصله بسیاری برگزار می شود، بنا بر این اهتمام می نماییم در هر دوره از آثار جدید هنرجویان استفاده نمائیم. البته کیفیت بالای آثار نیز یکی لازمه های شرکت در نمایشگاه است. این دوره از نمایشگاه از کیفیت بالاتری نسبت به دوره های گذشته برخوردار بود.

بیک زاده درباب انتخاب آثار جهت شرکت در نمایشگاه گروهی اظهار داشت: آثار راه یافته ابتدا از نظر کیفیت توسط استاد مهدوی گزینش می شدند، پس ازجمع آوری آثار گزینش شده به نگارخانه رضوان تحویل داده می شود و پس از تایید، در جلسات شورای موسسه هنری آفرینش های استان قدس رضوی مبادرت به برگزاری نمایشگاه می نماییم.

وی اشاره کرد: تقریباً نیمی از آثار حاضر در نمایشگاه نگارگری است و باقی از آثار تذهیب و گل ومرغ انتخاب شده است. هم چنین کارگاه های آموزشی توسط استاد مهدوی و بنده در طول این مدت برای هنرجویان برگزار شده است.

مسئول نمایشگاه گروهی «چشم بلورین» با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی نسبت به سالهای قبل کم رنگ شده است، بیان کرد: دوره های آموزشی تاثیر به سزایی در آموزش هنرجویان دارد که متاسفانه برگزاری این کارگاه ها نسبت به سالهای قبل و تقریباً از سال ۱۳۹۷ به بعد کم شده است.

وی افزود: در سالهای قبل اساتید از دیگر شهرها در این دوره های آموزشی شرکت می کردند که موجب تبادل اصطلاحات هنری میان هنرمندان می شد.

بیک زاده افزود: امروزه بیشتر دوره ها بصورت داخلی برگزار می گردد و بیشتر اساتیدی که تمایل دارند دوره های آموزشی برگزار کنند از مشهد هستند، این در صورتی است که به همت موسسه هنری آفرینش های آستان قدس رضوی، اساتید از شهرهای دیگر دوره های آموزشی برگزار می کردند.

وی درباب هدف برگزاری این نوع نمایشگاه ها اظهار داشت: متاسفانه این هنر که یکی از قدمت دارترین هنرهای ایرانی بوده برای خیلی از افراد ناشناخته است؛ درحقیقت برگزاری این نمایشگاه ها موجب دیده و شناخته شدن هنرهای قدمت دار می شود و بغیر از هنرمندان، مردم عادی جامعه نسبت به این هنر بیشتر شناخت پیدا می کنند.

استقبال از نمایشگاه های هنری کمتر شده است

مسئول برگزاری نمایشگاه گروهی «چشم بلورین» درباب استقبال از نمایشگاه اظهار داشت: استقبال در این چند روز برگزاری نمایشگاه خوب بود و علاقه مندان زیادی برای بازدید از آثار در نمایشگاه حاضر شدند، اما در حقیقت استقبال ها به آن میزان که انتظار میرفت از نمایشگاه های هنری استقبال شود، نبود.

منبع:

1402/12/05
09:08:03
5.0 / ۵
469
تگهای خبر: آموزش , پیشرفت , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 4,296
بازدید دیروز: 5,537
هفته اخیر: 52,636