تأکید بر تحقق رونق اقتصاد فرهنگ وهنر

تأکید بر تحقق رونق اقتصاد فرهنگ وهنر آتلیه دات کام: به گزارش آتلیه دات کام، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در دیدار با رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، توسعه و رونق اقتصاد فرهنگ و هنر با هدف تقویت همه جانبه هنرمندان را از اولویت ها و موارد تاکیدی این صندوق نام برد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، مدیر عامل صندوق اعتباری هنر در دیدار با رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، توسعه و رونق اقتصاد فرهنگ و هنر با هدف تقویت همه جانبه هنرمندان را از اولویت ها و موارد تاکیدی این صندوق نام برد و اظهار داشت: توجه جدی به اشتغال آفرینی در زمینه فرهنگ و هنر می تواند سهم مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایجاد نماید.
سید مجید پوراحمدی در دیدار با عزت اله اکبری تالارپشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، که در محل ساختمان هنر انجام شد ضمن اشاره به وظیفه ذاتی صندوق در پشتیبانی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر کشور عنوان کرد: سیاست صندوق اعتباری هنر در دو بعد حمایتی و اقتصادی بنا شده است و مساله ی اقتصاد فرهنگ و هنر جز اولویت های اصلی صندوق در دولت مردمی است.
ایشان در ادامه اضافه کرد: در حوزه سیاست های حمایتی، خدمات بیمه تأمین اجتماعی، بیمه تکمیلی، تسهیلات، طرح های تکریم، کمک مستمری، عرضه خدمات ویژه به پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر کشور عرضه می شود.
وی ضمن اشاره به اهمیت مبحث اقتصاد فرهنگ و هنر در دولت سیزدهم اظهار داشت: توجه به اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمند سازی فعالان فرهنگی و هنری کشور یکی از مهم ترین سیاست های صندوق اعتباری هنر است. در این خصوص طی دو سال قبل اقدامات مهمی در این حوزه انجام شده است. ایجاد معاونت اقتصاد هنر، فعال شدن شرکت توسعه تجارت هنر (پروانه)، راه اندازی مرکز خدمات مشاوره و کارآفرینی مسیر اقتصاد هنر(ماه)، تدوین طرح شناسنامه ای اقتصاد هنر اعضا، و... همچون این اقدامات است.
پوراحمدی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از تعاریف اقتصاد فرهنگ و هنر نقش فعالیتهای فرهنگی و هنری در توسعه اقتصادی می باشد که متأسفانه در کشور ما به حوزه فرهنگ و هنر و صنایع خلاق بعنوان یک بخش ارزش آفرین توجه کمتری شده است در صورتیکه یکی از پرسودترین حوزه های تولید در جهان، صنایع فرهنگی و هنری است.
وی ضمن اشاره به ظرفیت اشتغال زایی در صنایع خلاق اضافه کرد: میزان سرمایه برای تولید شغل در صنعت بسیار بالاست در حالیکه در حوزه فرهنگ و هنر با سرمایه کم میتوان کسب و کارهای متنوع ایجاد کرد.
مشاور وزیر فرهنگ ضمن اشاره به این که در کشورهای توسعه یافته، صنایع خلاق نقش مهمی در شاخصهای ثروت آفرینی و رشد اقتصادی دارند عنوان کرد: کشور ما ظرفیتهای بالقوه ای در زمینه اقتصاد فرهنگ دارد که نیازمند حمایت جدی دولت، مجلس و نهادهای اقتصادی می باشد تا جایگاه ایران در این عرصه رشد پیدا کند.
در ادامه این دیدار نماینده مردم تهران (اسلامشهر، ری وشمیرانات) هم ضمن تقدیر از مجموعه صندوق اعتباری هنر بابت اقدامات و فعالیتهای انجام گرفته همراه با عرضه انواع خدمات و تسهیلات این صندوق، بر حمایت، پشتیبانی و کمک هرچه بیشتر به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت تاکید کرد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، توجه به توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر را از جانب همه مسؤلان و نهادها و... مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: ما هم بعنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تلاش می نماییم که با برگزاری نشست های تخصصی به این حوزه با نگاه ویژه ای توجه گردد و مباحث اقتصاد خلاق با همکاری صندوق اعتباری هنر در دستگاههای سیاستگذار جایگاه شایسته خویش را پیدا کند.

منبع:

1402/09/03
17:30:05
5.0 / ۵
306
تگهای خبر: تخصصی , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,255
بازدید دیروز: 2,570
هفته اخیر: 25,788