قم پرچمدار تولید آثار مذهبی در هنرهای تجسمی است

قم پرچمدار تولید آثار مذهبی در هنرهای تجسمی است به گزارش آتلیه دات کام، قم مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی قم با اشاره به پرچمداری قم در تولید آثار مذهبی در هنرهای تجسمی و لزوم بازتاب فرهنگ و هویت ملی و مذهبی در هویت بصری شهر قم، اظهار داشت: نهادهایی نظیر مدیریت شهری می توانند از آثار سوگواره «سلسله طلایی» در فضای فرهنگی شهرمان در مناسبت های مختلف مذهبی بهره گیرند.


وحید سلیمانی در حاشیه برگزاری نمایشگاه آثار منتخب سوگواره ملی سلسله طلایی در قم در گفتگو با خبرنگاران، اظهار نمود: برگزاری این سوگواره تجسمی با مبحث امام حسین(ع) کار ارزشمندی است.
وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه از کیفیت خوبی به لحاظ حجم و چاپ و نصب آثار برخوردار می باشد و خوشبختانه غالب آثار منتخب به لحاظ کیفی، استاندارد و حرفه ای هستند.
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی قم با تاکید بر تداوم برگزاری این سوگواره با رویکرد مذهبی در شهر قم، اضافه کرد: از هنر قم انتظار می رود که در تولید آثار با کیفیت مذهبی پرچمدار باشیم و میتوان از آثار و محصولات این سوگواره در رویدادهای مذهبی نظیر ایام محرم، اربعین و... بهره برد.
سلیمانی بر ضرورت بازتاب فرهنگ و هویت ملی و مذهبی در هویت بصری شهر قم تاکید کرد و اظهار داشت: امکان بهره گیری از آثار این نمایشگاه بعنوان هویت بصری در شهر وجود دارد و اساسا میتوان فضای شهر را با این آثار هنری مزین کرد.
او همینطور بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت هنرمندان قم توسط شهرداری و ناشران تاکید و خاطرنشان کرد: اگر آثار خلاقانه این نمایشگاه فقط در حد نمایشگاه باقی بماند و رها شود، کم لطفی شده است، نهادهای مربوطه نظیر مدیریت شهری می توانند از آثار سوگواره سلسله طلایی در فضای فرهنگی شهرمان بمناسبت های مختلف مذهبی استفاده نمایند.
مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی استان قم در قسمت دیگری از این گفتگو به حضور پررنگ آثار هنرمندان قمی در اولین سوگواره سلسله طلایی اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه این رویکرد تفکر حسینی و مذهبی در قسمت هنر و هنرمندان استان پررنگ است و امیدوارم با حمایت نهادهای فرهنگی شاهد تولید آثار با کیفیت مذهبی باشیم.
سلیمانی در انتها از عوامل برگزاری سوگواره سلسله طلایی بخصوص علی سلطانی دبیر اجرایی این سوگواره تقدیر نمود و اظهار داشت: نباید فراموش نماییم که این سوگواره ملی با تلاش یک مؤسسه هنری در قم اجرا شده و این نشان داده است هنرمندان قم در حوزه اجرای با کیفیت رویدادهای هنری و مذهبی هم موفق و سرآمد هستند.
خاطرنشان می شود اولین سوگواره ملی «سلسله طلایی» با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، مؤسسه هنری «بهفام» و انتشارات «اعلایی» برگزار می گردد و آثار منتخب بخش تصویرگری و داستان نویسی در گالری «بهفام» به نشانی «خیابان مصلی، بین کوچه ۱۰ و ۱۲» و آثار منتخب بخش تایپوگرافی در گالری «سرو» به نشانی «میدان شهید دستغیب» از ۲۸ مهر تا ۱۲ آبان ماه پذیرای علاقه مندان است.
منبع:

1402/08/08
14:46:17
5.0 / ۵
485
تگهای خبر: استاندارد , تصویر , چاپ , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,367
بازدید دیروز: 2,570
هفته اخیر: 26,012