چرا کنسرت فرج علیپور در کرج لغو شد؟

چرا کنسرت فرج علیپور در کرج لغو شد؟ آتلیه دات کام: فرج علیپور ـ خواننده موسیقی لرستان و نوازنده کمانچه ـ که قرار بود بعد از برگزاری کنسرت خود تهران، سه شنبه نهم خرداد در کرج به روی صحنه برود، از لغو کنسرت خود توسط ارشاد استان البرز آگاهی داد.


فرج علیپور از هفته گذشته بلیت فروشی کنسرت خود در کرج را آغاز نموده و قرار بود که فردا (نهم خرداد ماه) در کرج به روی صحنه برود، ولی درست یک روز قبل از برگزاری کنسرتش از لغو آن به دستور ارشاد استان البرز آگاهی داد.
در همین راستا تصمیم گرفتیم صحبتی با این هنرمند موسیقی داشته باشیم تا علت این ماجرا را از زبان خود او جویا شویم.
علیپور به ایسنا می گوید که از علت این ماجرا خبردار نیست و دلیل لغو کنسرتش را به او و تیم برگزارکننده اطلاع نمی دهند و تنها از آنها خواسته اند که کنسرت را لغو کنند.
«تا بامداد خود امروز همه چیز درست بود و مشکلی نداشتیم اما یک ساعت قبل از ما خواستند که باید اجرا را لغو نماییم. حالا خود من و همه گروه مجبوریم برنامه خودرا لغو نماییم.»
او ادامه می دهد: «لغو این کنسرت در حالی انجام شده است که ارشاد کرج مجوز برگزاری کنسرت را صادر کرده است و ما نیز در ادامه بلیت فروشی کنسرت را انجام داده ایم و حدود ۱۳۰۰ بلیت به فروش رسانده ایم اما حالا مجبور شدیم به دستور ارشاد بدون این که دلیل قانع کننده ای داشته باشند، کنسرت را لغو نماییم. تنها چیزی که به ما گفته اند این است که از بالا به آنها فرمان داده اند، حال این بالا چه هست و که هست را نمی دانم.»
این خواننده می گوید که برای برگزاری این کنسرت برنامه گذار داشته اند و نمی داند که حالا آنها برای پرداخت هزینه سالن چه خواهند کرد. البته هزینه بلیت ها بوسیله سایت «ایران کنسرت» به مردم عودت خواهد شد.
علیپور همین طور درباره ی احتمال ارتباط لغو این کنسرت با فضای شاد آن بیان می کند: برنامه ما فضای شادی دارد و هر بار مدام به ما تأیید می کنند که سالن را مدیریت نماییم. این در حالیست که مردم آمده اند شاد باشند. حال نمی دانم به خاطر فضای شاد، کنسرت کنسل شده یا دلیل دیگری دارد.
بعد از گفت و گو با علیپور، تماسی با دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم که قرار شد بعد از پیگیری های لازم، توضیحاتی درباره ی علت این امر عرضه کنند که در این صورت ایسنا متعاقبا توضیحات دفتر موسیقی را منتشر می کند.
خبرنگار موسیقی ایسنا همین طور تماسی داشت با سعید جابری انصاری ـ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز ـ که او ارائه توضیحات دراین زمینه را بعد موکول کرد.
لغو کنسرت ها در استانها، در حالی هر از گاهی صورت می گیرد که بارها تاکید گردیده است، صدور مجوز از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای برگزاری این رویداد کافی است؛ چونکه در این راه ارشاد از دستگاه های مختلف و در وهله اول از شورای تامین استان استعلام می گیرد، آنها پاسخ می دهند و صدور مجوز یک پروسه کاملا قانونی را طی می کند.
درحقیقت مسیر صدور مجوز برای برگزاری یک کنسرت، دستگاه های مختلف نظارتی و انتظامی را درگیر می کند و در نهایت ارشاد در مرحله پایانی، مجوز را صادر می کند اما باز هم وقتی همه مجوزها و تأییدیه ها گرفته شد، در مواردی شاهد لغو کنسرت ها در دقیقه نود هستیم؛ اتفاقی که مشکلات مختلفی را برای تماشاگران، هنرمندان و برگزارکنندگان کنسرت ها به وجود می آورد.1402/03/09
10:30:18
5.0 / ۵
507
تگهای خبر: دستگاه , سایت , فرهنگ , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 4,524
بازدید دیروز: 3,377
هفته اخیر: 38,080