ماجرای ممنوعیت کار چند خواننده پاپ صحت دارد؟

ماجرای ممنوعیت کار چند خواننده پاپ صحت دارد؟ آتلیه دات کام: در چند ماه اخیر خبر ممنوعیت یا لغو برگزاری کنسرت توسط برخی هنرمندان موسیقی چند باری رسانه ای شده است که البته در صورت صحت داشتن خبر، عمر این ممنوعیت ها چندان هم طولانی نبوده است و اغلب خواننده ها بعد از مدت کوتاهی، توانسته اند فعالیت خودرا از سر بگیرند. چنانچه اگر به سایت های بلیت فروشی سری بزنید، مملو از نام خواننده هایی است که اغلب هم از حوزه پاپ امکان برگزاری کنسرت یافته اند. با این همه بنظر می رسد که در چند ساعت گذشته بار دیگر نام چند تن دیگر از خوانندگان به عنوان ممنوع الفعالیت اعلام شده که واکنش هایی را از سمت خود آنها به دنبال داشته است.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، در چند ساعت گذشته بهمن بابازده ـ خبرنگار موسیقی ـ در فضای مجازی از ممنوعیت فعالیت چند هنرمند همچون رضا صادقی، محسن یگانه، امیر مقاره، بابک جهانبخش و امید حاجیلی از طرف کمیته «پیگیری وضعیت چهره ها» خبر داد؛ خبری که واکنش برخی این هنرمندان و البته واکنش متفاوت محمد معتمدی - خواننده موسیقی ایرانی - را در پی داشت که با پاسخ تندی از طرف بابازاده هم همراه شد. معتمدی که البته نام او در بین لیست مورد ادعا نبود، اصل خبر را کذب توصیف کرده بود. او البته بتازگی در یک برنامه استعدادیابی خوانندگی با رضا صادقی به عنوان عضو هیات داوران همراهی داشتند که البته آن هم برنامه ضبطی و متعلق به ماه ها قبل بود که بتازگی پخش گردید.
با اینحال رضا صادقی، امیر مقاره و محسن یگانه در صفحات شخصی خود در فضای مجازی به خبر ممنوعیت فعالیتشان واکنش داشتند.
مقاره ـ خواننده گروه ماکان ـ طی رشته استوری هایی در حساب رسمی خود در اینستاگرام، ممنوعیت فعالیت خودرا تلویحا تأیید کرد و در همان فاصله محسن یگانه نیز با انتشار پُستی در فضای مجازی به صورتی بر این خبر مهر تأیید زد.
بعد از آن نیز ایسنا تماسی داشت با مدیربرنامه های این خواننده ها که تعدادی از آنها ممنوعیت کاری را تأیید کردند و برخی نیز ترجیح دادند فعلا صحبتی درباره ی این ماجرا نداشته باشند و درخواست نمودند که به خود هنرمندان استناد شود.
البته در این حین از سمت آنها این مسئله اعلام گردید که ممنوعیت فعالیت هنرمندان هیچ وقت بصورت رسمی و مکتوب اعلام نمی گردد، مگر در مواردی که هنرمندان قصد فعالیت و برگزاری کنسرت داشته باشند که در آن صورت استعلام منفی و اجازه فعالیت به آنها داده نخواهد شد.
در ادامه طی چند پیام مکتوب از بابازاده درباره ی منابع خبرش سوال کردیم که بگفته او، خود خوانندگان منابع این خبرها هستند.
خبرنگار ایسنا بعد از پیگیری های لازم از سمت این افراد، تماسی با رضا صادقی داشت تا از او درباره ی ی ممنوعیت فعالیتش سوال کند.
صادقی در ابتدا درباره ی ی ماجرای ممنوعیت کار خود اظهار داشت: «تقریبا دو یا سه هفته پیش به من اعلام گردید که دیگر اجازه فعالیت ندارم. ولی نکته جالب ماجرا اینجاست که خبر ممنوعیت کار از سمت وزارت فرهنگ اعلام یا اعمال نشده است، بلکه یک کمیته به نام «پیگیری وضعیت چهره ها» که درباره ی آن اطلاعی ندارم به شرکت «لیما» و مدیر برنامه من آقای میلاد ماهان راد، این خبر را اعلام نمود.»
این هنرمند همین طور در پاسخ به این پرسش که به نظر او آیا ممنوعیت کاری هنرمندان در عصر تکنولوژی کارآمد است؟ پاسخ داد: «اصولا واژه ای به اسم «ممنوعیت» در شأن هنر نیست. حال وقتی به یک باره به هنرمندی که بیش از دو دهه با پذیرش کلیه کمبودها و سلیقه های عجیب باز هم به فعالیت خود ادامه داده اعلام می شود که ممنوع الفعالیت شده و برای کنسرت اعلام شده و مجوزدار سمنان، سایت بلیت فروشی او بسته می شود، دیگر چه باوری برای تولید هنر در او باقی می ماند؟»
ایسنا برای پیگیری بیشتر خبر، سراغ مدیران مربوط رفت که به سبب برگزاری جلسات، امکان گفت و گو با معاون هنری و همین طور رییس دفتر موسیقی فراهم نشد. با این همه برمبنای آن چه از طرف روابط عمومی معاونت هنری به اطلاع رسیده، گویا مقرر است ظهر فردا جلسه ای با حضور متولیان امر برای تصمیم گیری نهایی دراین زمینه اجرا شود.
منبع:

1402/03/02
12:34:33
5.0 / ۵
445
تگهای خبر: تكنولوژی , سایت , شركت , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,720
بازدید دیروز: 3,257
هفته اخیر: 31,612