عکاسی پرتره حرفه ای از نوازندگان

عکاسی پرتره حرفه ای از نوازندگان آتلیه دات کام: در این مطلب عکاسی پرتره از نوازندگان و ساز هایشان را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. از نکاتی برای رسیدن به ژست های طبیعی هنگام عکاسی از نوازنده و آلت موسیقی اش گرفته تا عکس های کلوزآپ از اجرا و نواختن آن ها. اگر قصد دارید پرتره یک نوازنده را به تصویر بکشید، مطالعه این مطلب را به شما توصیه می کنیم.


گاهی اوقات ما به عنوان عکاس آنقدر خوش شانس هستیم که از ما خواسته می شود از کسی با یکی از باارزش ترین دارایی هایش یعنی سازش عکس بگیریم. اکثر افرادی که می خواهند از آنها با ابزار موسیقی شان عکس گرفته شود، واقعا و حقیقتا عاشق آن هستند، و این بخشی از هویت آنهاست. من خودم به عنوان یک نوازنده، عاشق عکس هایی هستم که از ساز های زیبا گرفته شده اند، و به خصوص با دیدن عکس هایی که آن ساز ها را به طور طبیعی ثبت نکرده اند ناراحت می شوم. گاهی اوقات به عکسی برخورد می کنم که مرا ناراحت می کند، «چرا؟؟ هیچ کس هرگز ساز خود را آنطور نگه نمی دارد!!»

۱- به نوازنده اعتماد کنید
 
اگر با سازی که از آن عکس می گیرید آشنا نیستید، به ویژه مهم است که به نوازنده اعتماد کنید. این زمانی نیست که شما بخواهید همه ترفندهای ژست دهی که به نظرتان می رسد را امتحان کنید، چون در آن صورت به فلوت در بالای سر، یا ویولون سل نگه داشته شده در زیر چانه منجر می شود.
 
از سوژه خود بپرسید که به طور طبیعی ساز خود را چگونه نگه می دارد. می توانید بپرسید که ساز خود را در حین نواختن، یا زمانی که بین آهنگ ها استراحت می کند، چطور نگه می دارد. اگر یک ساز بزرگ، مثل پیانو است، از او بپرسید که قبل از اجرا چطور کنار آن می ایستد، یا وقتی دارد در مورد اینکه باید چه چیزی را تمرین کند فکر می کند، چطور پشت آن می نشیند. از آنها بخواهید نشان دهند که چطور آلت موسیقی خود را از یک مکان به مکان دیگر می برند. اینها ممکن است سوالات احمقانه ای به نظر برسند، اما به کمک آنها شما واقعا می توانید متوجه شوید که چه ژست و طرز نگه داشتنی طبیعی است، سپس می توانید از آنجا شروع کنید.
 
 
به عنوان مثال، یک ویولونیست ممکن است به شما بگوید که در هنگام استراحت ویولونش را زیر بازوی راستش نگه می دارد. شما می توانید از این پوزیشن عکس بگیرید، از او بخواهید بر روی یک صندلی با یک ژست رسمی بنشیند و ویولون را زیر بازوی خود نگه دارد و پرتره ای زیبا از یک دختر و ویولونش بگیرید. کلید کار این است که به یاد داشته باشید آنها در نحوه ژست گرفتن طبیعی با ابزار خود خیلی ماهرتر از شما هستند. با این حال، اگر شما بر حسب اتفاق ساز آنها را خوب می شناسید، از دانش خود برای به دست آوردن ژست های طبیعی زیبا استفاده کنید.
 
۲- از قبل آماده شوید
 
 
قبل از یک جلسه عکاسی با یک نوازنده، می توانید چند ویدیو در یوتیوب تماشا کنید تا نحوه تعامل افراد به خصوص با سازی که شما می خواهید از آن عکس بگیرید را ببینید. یک نوازنده حرفه ای پیدا کنید که همان ساز را می نوازد. وب سایت آنها را نگاه کنید تا ببینید آنها چه عکس هایی با ساز خود دارند. شما ممکن است یک مشتری داشته باشید که خیلی خجالتی باشد و به راهنمایی بیشتری برای ژست گیری نیاز داشته باشد، بنابراین داشتن چند ایده از قبل مفید است. برای چالش هایی که یک ساز ممکن است به همراه داشته باشد، مانند بازتاب های ناخواسته در فلز برنج، عدم تحرک چنگ یا پیانو، حساسیت به دما یا آب و هوا آماده باشید، و یک تدبیر برای آنها داشته باشید.
 
۳- از نوازنده بخواهید برای شما بنوازد
 
 
اگر بتوانید به سوژه بگویید در طول جلسه عکاسی کمی اجرا کند، عکس های اکشن (متحرک) خوبی خواهید گرفت. این کار معمولا کمک می کند تا آنها کمی آرام تر شوند، و لبخندهای طبیعی زیبا بزنند. به آنها یادآوری کنید که مهم نیست اگر اشتباه کنند چون دوربین شما صدا را ضبط نمی کند. بلکه تنها لحظات عالی نواختن آنها را ثبت خواهد کرد. همچنین، به آنها یادآوری کنید که شما قرار نیست در مورد مهارت آنها قضاوت کنید، شما تنها می خواهید رابطه ای را که آنها با ساز خود دارند ثبت کنید. همانطور که آنها می نوازند به اطراف حرکت کنید، و لحظات زیبا را از هر زاویه ای که می توانید، و همچنین از فاصله دور ثبت کنید.
 
۴- از اجرای آنها عکس های کلوزآپ بگیرید
 
 
دست ها بخش اصلی نواختن اکثر ساز ها هستند. همانطور که آنها اجرا می کنند به دست های آنها نزدیک شوید. این نوع عکس ها اغلب به عکس های مورد علاقه من منتهی می شوند. همانطور که از گردن گیتار به پایین، انگشتان دست بر روی فلوت، یا دست هایی که در حین نواختن یک درام سولو (انفرادی) یخ زده اند عکس می گیرید، فوکوس کردن بر روی دست ها را امتحان کنید. نزدیک کردن دوربین به این جزئیات می تواند عکس های اکشن زیبایی ایجاد کند که واقعا چیزی برای گفتن دارند. اگر دست های آنها خیلی سریع حرکت می کنند و نمی توانید بر روی آنها فوکوس کنید، از آنها بخواهید یک لحظه در آن پوزیشن (حالت/موقعیت) توقف کنند، تا شما عکس بگیرید.
 
۵- ساز را به یک ستاره تبدیل کنید
 
 
چند عکس تنها از خود ساز هم بگیرید. نوازنده ها عاشق ساز های خود هستند، و عکس هایی که زیبایی آنها را نشان می دهند را هم دوست خواهند داشت. مطمئن شوید که قبل از دست زدن به سازشان، زمین گذاشتن یا حرکت دادن آن، یا هر کاری که ممکن است بخواهید برای گرفتن عکس انجام دهید، که ممکن است به گونه ای به آن آسیب برساند، اجازه بگیرید. حتی می توانید از صاحب آن بخواهید تمام دست زدن ها و حرکت دادن ها را خودش انجام دهد، و شما خودتان عکسی که می خواهید را بگیرید.
 
به نوازنده بگویید که چه چیزی در ذهن دارید، آنها احتمالا خوشحال می شوند به شما کمک کنند چند عکس شگفت انگیز از سازشان بگیرید. آلات موسیقی می توانند بسیار گران قیمت باشند، و حتی از آن مهمتر، ممکن است ارزش عاطفی داشته باشند که هرگز قابل جبران نیست. این نکته را در تمام طول جلسه در ذهن داشته باشید، چه سوژه شما در عکس در کنار سازش باشد و چه نباشد. هرگز از آنها نخواهید کاری را انجام دهند که ممکن است به سازشان آسیب بزند.
 
 
نتیجه گیری
 
هر بار که از من خواسته شده عکس هایی برای کاور آلبوم نوازندگان، عکس های سربرگ برای وب سایت ها، و عکس های هنری برای چاپ و قاب کردن بگیرم، یا تنها سرگرمی مورد علاقه کسی را به تصویر بکشم، هدف من ایجاد عکسی است که آنها دوست داشته باشند. عکسی که دقیقا مطابق با آنچه که آنها به طور طبیعی با سازشان انجام می دهند باشد.
 
 
امیدوارم این نکات بتواند به شما کمک کند پرتره های زیبای واقعی از نوازندگان بگیرید.
 

 

1395/08/19
14:24:26
5.0 / ۵
4601
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,195
بازدید دیروز: 7,212
هفته اخیر: 39,069