نمایشگاه های هنری اسپانیا برای سالگرد درگذشت پیکاسو

نمایشگاه های هنری اسپانیا برای سالگرد درگذشت پیکاسو به گزارش آتلیه دات کام، همزمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت «پابلو پیکاسو»، هنرمند پرآوازه اسپانیایی، نمایشگاه های ویژه مختص این هنرمند در سرتاسر جهان و نقاط مختلف کشور او برگزار می گردد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مجسمه ای برنزی از «پابلو پیکاسو» روی نیمکتی در شهر «مالاگا» نصب شده است که او را در میانسالی به همراه یک دفترچه یادداشت به تصویر کشیده است و همچون دریا یکی از اجزای این شهر به حساب می آید. هرچند پیکاسو بیشتر سالهای زندگی خود در دوران بزرگسالی را در فرانسه سپری کرده بود، اما هیچ هنرمند قرن بیستمی به اندازه پیکاسو، اسپانیایی نبود.
در طول سال ۲۰۲۳ نمایشگاه هایی به مناسبت پنجاهمین سالگرد درگذشت پیکاسو (هشتم آوریل ۱۹۷۳) در سرتاسر جهان برگزار خواهند شد و اسپاینایی کشوری است که میزبان بیشترین تعداد این نمایشگاه ها خواهد بود.
پیکاسو در سال ۱۸۸۱ در مالاگا متولد شد و ۱۰ سال در یکی از خانه های این شهر زندگی کرد. موزه مالاگای پیکاسو در این شهر مجموعه دائمی از آثار هنری این هنرمند را نگهداری می کند که تابلوهای نقاشی، مجسمه و سرامیک های دوره های مختلف هنری او همچون دوره آبی، سرخ، سورئالیسم و کوبیسم را شامل می شود.
زمانی که پیکاسو به همراه خانواده اش به «لاکرونیا» شهری در شمال غربی اسپانیا نقل مکان کرد، تفاوت این شهر با مالاگا و بارش مداوم باران برایش چندان خوشایند نبود، اما بعدها متوجه شد که این شهر مملو از هنرمند و متفکر است. پیکاسو در مدرسه هنرهای زیبا، جایی که پدرش بعنوان استاد تدریس می کرد مشغول تحصیل شد. سال جاری نمایشگاهی در یکی از موزه های این شهر برای این هنرمند تا ۲۵ ژوئن فعالیت خواهد داشت.
پیکاسو در سال ۱۸۹۵ میلادی و در نوجوانی به بارسلونا نقل مکان کرد و از آنجا در سال ۱۹۰۴ به پاریس رفت. تأثیر برخی مناطق بارسلونا بر نقاشی های دوره آبی این هنرمند را میتوان مشاهده کرد. موزه پیکاسو در بارسلونا که خانه جامع ترین مجموعه هنری پیکاسو است هم یکی دیگر موسساتی قابل توجه برای نمایش آثار هنری این هنرمند به حساب می آید.
منبع:

1402/01/19
21:01:44
5.0 / ۵
342
تگهای خبر: تصویر , قاب , مجسمه , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,187
بازدید دیروز: 3,405
هفته اخیر: 35,368