معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی:

هر خانه در داراب یک کارگاه صنایع دستی شود

هر خانه در داراب یک کارگاه صنایع دستی شود به گزارش آتلیه دات کام، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی در روز بزرگداشت شهر داراب اظهار داشت: امروز هر خانه دارابی باید تبدیل به یک کارگاه تولیدی شود؛ چون که هر خانواده در این شهر صنایع دستی، هنر، معیشت و هویت را با هم گره می زند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، مریم جلالی در آیین بزرگداشت روز داراب اظهار داشت: همه می دانیم که سرمایه بزرگ این کشور هنر، تاریخ و منابع طبیعی این مردم است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در رابطه با ارزش ها و سرمایه های ناب شهرستان داراب اضافه کرد: داراب بر تارک تاریخ می درخشد؛ چون که از منابع طبیعی و کشاورزی غنی ای برخوردار می باشد. پنجم فروردین که روز داراب نامگذاری شده، مقرر است که این دیار با رشد تولید به فردایی بهتر بیاندیشد.

او خاطرنشان کرد: خانواده ایرانی یک خانواده مولد است و از هر انگشت ایرانی ها یک هنر می ریزد. همان گونه که مادران هنرمند این دیار از نخ های رنگارنگ گلیم های فاخر بافته اند و پدران خانواده دست به خلق سفال های بی نظیر زده اند.

جلالی اظهار داشت: امروز هر خانه دارابی باید تبدیل به یک کارگاه تولیدی شود؛ چون که هر خانواده در این شهر صنایع دستی، هنر، معیشت و هویت را با هم گره می زند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی معیشت خانواده ایرانی را در گرو صنایع دستی و هنرهای سنتی دانست و تاکید کرد که معیشت مردم با صنایع دستی رنگ هویت می گیرد.

جلالی خاطرنشان کرد: اگر سر بچرخانیم و خوب نگاه نماییم، هنر دست پدربزرگ ها و مادربزرگ ها را در همه خانواده ها خواهیم دید. بعنوان مسئول صنایع دستی و هنرهای سنتی، افتخار می کنم که به هر دیاری که نگاه می کنم، هنر دست زنان این سرزمین را می بینم.

او اظهار نمود: امروز مادران ایرانی دست ها، نگاه ها و لبخندهایشان همه نشان از تولید دارد؛ چون که خانواده ایرانی خانواده مولدی است.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد: خانواده ایرانی تولید عشق و عاطفه می کند و با گردهمایی هایشان، تولید تربیت و اخلاق، و برای مهار تورم، تولید ثروت می کند.

جلالی سال ۱۴۰۲ را سال خانواده ها دانست و اضافه کرد: اقتصاد هویت بنیان ما، حتما به جنگ اقتصاد نفتی خواهد رفت، چون کشور ما همه چیز دارد، از کشاورزی و گردشگری گرفته تا منابع و مناطق زیبا و گردشگری هیجان انگیزی که همه توریستهای خارجی به آن غبطه می خورند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: زنان ایرانی پیشران پیشرفت این دیار خواهند بود و زنان و خانواده های ما در دایره ای به نام دارابگرد، در یک تعهد عمیق و در شروع سال نو و بهار قرآن تلاش خواهند کرد تا اقتصادی پویا و سازنده را بیافرینند.

جلالی تصریح کرد: خانه های ایرانی باید با هنر زنان این سرزمین از اقصی نقاط جهان عبور کند و هنر این سرزمین را به معیشت آنها گره بزند.

بر اساس گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی او ضمن اشاره به اهمیت همدلی و اتحاد تصریح کرد: باید همه مردم و مسئولین در دایره بزرگ دارابگرد که نشان از هویتی چندین هزار ساله دارد، پیمان ببندیم که خانواده ایرانی به بالاترین درجه خود خواهد رسید.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در انتها با تقدیر از تلاشهای نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مدیران شهرستان داراب برای ارتقای توانمندی های این شهرستان تصریح کرد: خانواده ایرانی مصرف کننده نیست، چونکه خانواده ایرانی تولید می کند و این تولید باید سرنوشت معیشت آنها را رقم بزند.
1402/01/08
12:53:26
5.0 / ۵
166
تگهای خبر: پیشرفت , فرهنگ , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟