سهرابی در جمع خبرنگاران:

2 حراج جدید آثار هنری در راهست

2 حراج جدید آثار هنری در راهست به گزارش آتلیه دات کام، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طریق اندازی دو حراج جدید آثار هنری در سال جدید اطلاع داد و همینطور اعلام کرد، حراج ملی با نام حراج ایرانی ها با تغییراتی در عنوان و رویکرد برگزار می شود.


عبدالرضا سهرابی که در ایام پایانی سال ۱۴۰۱ در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، همینطور به پرسش هایی در رابطه با حراج تهران و عملکرد موزه هنرهای معاصر تهران پاسخ داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا، او در ارتباط با برگزاری دوسالانه های جدید هنر که پیش تر در رابطه با آن خبرهایی را اعلام نموده بود، توضیح داد: ما برای هر سال، حداقل دوسالانه در نظر گرفتیم. برای سال جدید چهار مورد را مد نظر داریم ولی عناوین رشته ها به علت تعداد بالا در درخواست ها، هنوز مشخص نشده است.
مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همینطور در رابطه با حراج تهران و صادر نشدن مجوز برای این رویداد تجاری هنری، اظهار داشت: دلیل این که برای دوره هفدهم حراج تهران مجوزی صادر نشد، یک اشکال حقوقی در درخواست بود؛ ضمن این که هیچ آثاری به شورا فرستاده نشد. ما مجوزی صادر نکردیم چونکه از ما درخواستی نشد.
سهرابی در رابطه با برنامه های موزه هنرهای معاصر در ادامه سال بیان نمود: موزه برای سال آتی برنامه های مفصلی خواهد داشت، همینطور برنامه های نوروز و ماه مبارک رمضان هم بزودی اعلام می شود.
وی در رابطه با اهمیت چرخه اقتصاد هنر توضیح داد: چنین نگاهی در دستور کار مرکز قرار دارد و ما هم همه برنامه هایمان را در همین راستا پی می گیریم، یکی از همین بسترها حراج ها است که تابحال دو حراج به حراج های سال آتی اضافه شده است، حراج ملی نامش حراج ایرانی ها شده و حراج جدید دیگری هم سال آتی برگزار می شود. همینطور شورای خرید آثار تجسمی هم بوجود آمده تا به هنرمندان خدمات برساند.
سهرابی در آخر از حضور هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی در نمایشگاه قرآن اطلاع داد و اضافه کرد: بخشی با عنوان هنرهای تجسمی در نمایشگاه خواهیم داشت که مسئولیت آن به عهده مرکز خواهد بود.
منبع:

1401/12/23
11:38:43
5.0 / ۵
373
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , موزه , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 2,757
بازدید دیروز: 3,257
هفته اخیر: 31,686