انتشار یک آمار مالی درباره ی تسهیلات اعطایی به هنرمندان

انتشار یک آمار مالی درباره ی تسهیلات اعطایی به هنرمندان آتلیه دات کام: صندوق اعتباری هنر بیش از 136 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه، شامل تسهیلات ضروری، بلاعوض و کارآفرینی به اعضای تحت پوشش اعطا کرد.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش رسیده، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر از ارائه اختصاص بیش از ۱۳۶ میلیارد تومان ارائه تسهیلات از مهرماه سال ۱۴۰۰ تا حالا به اعضای تحت پوشش این صندوق آگاهی داد و اضافه کرد: از شروع مهرماه سال قبل شاهد رشد بهره مندی اعضا از انواع تسهیلات در قالب طرح های مختلف شامل ضروری، بلاعوض، کارآفرینی و شمیم و جوانه به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی بودیم.

پوراحمدی با اشاره به جزئیات ارائه این تسهیلات، اظهار داشت: افزایش کمی تسهیلات پرداختی به اعضا، تسریع و سهولت در روند ارائه خدمات مالی، حذف موانع دست و پاگیر و پشتیبانی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری لطمه دیده در بحران کرونا از مهم ترین برنامه های این صندوق از شروع دولت مردمی تا حالا بوده است.

وی همین طور با اشاره به همکاریهای موثر صندوق اعتباری هنر با بانکها و موسسات مالی و اعتباری اشاره نمود و گفت: این صندوق با توسعه همکاری و جلب مشارکت نهادهای مالی موفق به افزایش اعتبارات و استفاده بهینه از ظرفیت این موسسات شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود همین طور به عضویت بیش از ۹۹ هزار هنرمند، نویسنده، روزنامه نگار و فعال قرآنی در این صندوق اشاره اشاره کرد: تمام تلاش ما بر طبق شرایط و امکانات موجود، کسب رضایت اعضای تحت پوشش است؛ بدین جهت تسهیلات پرداختی بمنظور تامین و رفع احتیاجات ضروری و کاهش مشکلات مالی برمبنای توان صندوق انجام گرفته است.

پوراحمدی اشاره کرد: از شروع مهرماه سال ۱۴۰۰ شاهد رشد چشم گیر بهره مندی اعضای صندوق از انواع تسهیلات قرض الحسنه در قالب طرح های مختلف بودیم بر این اساس در نیمه دوم سال قبل ۲ هزار و۴۴۰ نفر از اعضاء بمنظور گرفتن حدود ۲۵ میلیارد تومان انواع تسهیلات قرض الحسنه ( بدون بهره) به بانک عامل عرضه شدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنربا اشاره رشد ۲۸۰ درصدی اختصاص تسهیلات قرض الحسنه ضروری در ۱۰ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: از شروع سال ۱۴۰۱ تا حالا ۴ هزار و ۲۹۵ نفر از اعضاء بمنظور گرفتن حدود ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ضروری( بدون بهره) به بانک عامل عرضه شدند.

پوراحمدی در بخش دیگری از سخنان خود درباب نحوه معرفی اعضای واجد شرایط به بانکهای عامل نیز اشاره کرد: صندوق اعتباری هنر بعد از دریافت درخواست متقاضی از مراجع ذی ربط و بررسی و تطبیق با ضوابط و بخشنامه های مصوب، در حداقل زمان ممکن مبادرت به معرفی درخواست کننده های تایید شده به بانکهای طرف قرار داد می کند.

وی اضافه کرد: تلاش صندوق و بانکهای عامل بر آنست تا واجدان شرایط بدون حضور فیزیکی در بانک ها، تمامی امور مربوط به تکمیل پرونده تسهیلاتی خودرا انجام دهند.

مشاور وزیر فرهنگ در ادامه، ارائه تسهیلات کارآفرینی، بمنظور کمک به کسب و کارهای فرهنگی و هنری لطمه دیده از انتشار ویروس کرونا، از مهرماه سال ۱۴۰۰ را حدود ۲۸ میلیارد تومان (تسهیلات قرض الحسنه) به ۲۴۶ پروژه فرهنگی و هنری اختصاص داده شد.

پوراحمدی در ادامه اضافه کرد: صندوق خودرا مکلف به پشتیبانی از اعضایی که بدلیل بیماری، کهولت سن و... به لحاظ تمکن مالی لطمه دیده اند، می داند. پس در این جهت از نیمه دوم سال ۱۴۰۰ بیش از ۲ میلیارد تومان در قالب کمک های بلاعوض به ۴۴۶ هنرمند واجد شرایط پرداخت گردید. در ابتدای سال ۱۴۰۱ تا حالا نیز بیش از ۱۳ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض به ۱۸۱۱نفر از اعضای واجد شرایط پرداخت شده است.
وی اشاره کرد که ارائه تسهیلات بلاعوض به اعضای واجد شرایط از شروع سال جاری نسبت به یکساله گذشته بیش از ۲۶۷ درصد رشد را نشان میدهد.

وی همین طور ارائه تسهیلات بلاعوض و طرح شمیم و جوانه را از دیگر خدمات سبد تسهیلاتی این صندوق در دولت مردمی عنوان نمود و تصریح کرد: از شروع اجرای این طرح ( مهر ۱۴۰۰) به۹۳۷ نفر از اعضا در قالب طرح جوانه و ۴۳۷ نفر در قالب طرح شمیم تسهیلات فرزندآوری و ازدواج تعلق گرفته است. بر این اساس بیش از ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و بیش از ۴۱ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ضروری اختصاص یافته است.

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در عین حال تصریح کرد: از شروع مهر ۱۴۰۰ بیش از ۱۰ هزار درخواست دریافت تسهیلات به صندوق اعتباری هنر رسیده که تمامی درخواست ها بررسی و متقاضیانی که بر طبق ضوابط دارای شرایط بودند، برای دریافت وام و تسهیلات حمایتی به بانک عامل عرضه شدند.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر در خاتمه کاستن دغدغه های معیشتی، درمانی و تامین نیازهای بیمه ای و ارائه تسهیلات به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه را از وظایف ذاتی این صندوق تاکید کرد و اظهار داشت: بدون تردید مسئولان صندوق اعتباری هنر از این پس نیز تمام تلاش و عزم جدی خودرا برای حمایت و پشتیبانی از جامعه فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی کشور به کار خواهند بست.

1401/11/03
07:58:01
5.0 / ۵
457
تگهای خبر: خدمات , فرهنگ , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,454
بازدید دیروز: 2,799
هفته اخیر: 25,899