رئیس مركز اسلامی گلستان:

جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی ادامه یابد

جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی ادامه یابد آتلیه دات کام: به گزارش آتلیه دات کام، گلستان رییس مرکز اسلامی گلستان خواهان ادامه جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی طی سال های آتی شد و اظهار داشت: این جشنواره بستری برای تقویت تقریب نظری و عملی بود.


حجت الاسلام نورعلی دیلم در گفتگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی تقریب مذاهب اسلامی به همت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اظهار داشت: این اقدام که از بستر رسانه و به همت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) در استان گلستان انجام شد بسیار فاخر و باارزش بود.
وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که برای موضوعات فرهنگی، دینی و اعتقادی باید از ابزارهای مختلف خصوصاً ابزار به روز و مدرن بهره برد و یکی از موضوعات دینی و عقیدتی مورد توجه اسلام و اندیشه امامین انقلاب، وحدت و تقریب است.
رییس مرکز اسلامی گلستان با اشاره به این که هر ساله اجلاسیه ها و کنفرانس های مختلفی در زمینه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی برگزار می گردد که در جای خود باارزش است، تصریح کرد: همین طور در هفته وحدت کنفرانس وحدت اسلامی با حضور بزرگان جهان اسلام برگزار می گردد اما با وجود همه این اقدامات فاخر هنوز جای اقدامات این چنینی در زمینه رسانه خالی بود که این مهم، امسال در استان گلستان و به همت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) انجام شد و ابتکار بسیار خوبی بود.
دیلم، اولین جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی را شروع تازه ای برای نگاه به تقریب از زاویه قلم، بیان، تحلیل، عکس، چندرسانه و غیره دانست و تاکید کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی نه فقط تقریب نظری که تقریب عملی و میدانی را به نمایش گذاشت.
وی با اعلان اینکه باید ضعف ها و قوت های حوزه تقریب از دید رسانه مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد، اشاره کرد: باید حرکات و برنامه های تفرقه افکنانه دشمن توسط اصحاب رسانه به نگارش در آید و مورد واکاوی و تحلیل قرار گیرد، همین طور در کنار آن باید به عناوینی که زمینه ساز وحدت و تقریب مذاهب است پرداخته شود و به سمع و نظر مردم برسد.
رییس مرکز اسلامی گلستان، ادامه چنین جشنواره های رسانه ای را ضروری دانست و اظهار داشت: خوشبختانه در استان گلستان، رسانه های مختلف شامل مکتوب و مجازی و صدا و سیما در زمینه تحکیم وحدت و تقویت تقریب مذاهب فعال و پویا هستند و حتی یک مورد قلم یا سخن تحریک آمیز در وصف اقوام و مذاهب در این استان دیده نشده که همین مسئله باعث شده تا رهبر معظم انقلاب از استان گلستان به عنوان الگو و اسوه ی حوزه تقریب نه فقط برای کشور که برای جهانیان یاد کنند.
دیلم از همت جهاددانشگاهی گلستان، خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و دیگر دستگاه های دخیل در برگزاری جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذهب اسلامی تقدیر کرد و متذکر شد: با توجه به این که این جشنواره امسال برای اولین بار و به میزبانی گلستان انجام شد ما در شروع کار هیچ نقصی نمی بینیم و بطور قطع همه کار قوت بود اما در آینده می توان جشنواره تقریب را به بخش های مختلف و بیشتری در زمینه رسانه تعمیم و گسترش داد.
وی افزود: امیدوار هستم با همت و همراهی مسئولان این اقدام مبتکرانه و وحدت آفرین در سال های آتی رها نشود و همه دست به دست هم بدهند و اعتبار ویژه ای نیز برای این جشنواره در نظر گرفته شود تا مرحله دوم جشنواره ملی رسانه ای تقریب مذاهب اسلامی با قوت بیشتری در استان گلستان اجرا شود.1401/10/26
11:26:27
5.0 / ۵
88
تگهای خبر: جشن , جشنواره , دستگاه , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟