نکات طلایی در عکاسی به هنگام سفر

نکات طلایی در عکاسی به هنگام سفر آتلیه دات کام: دوربین عکاسی و فیلم برداری حالا یکی از الزامات سفر می باشد اما این تکنولوژی و عکاسی با موبایل گاهی دست و پای گردشگران را می بندد و حتی جان آنها را تهدید می نماید.


حتما در موزه ها و اماکن تاریخی با این صحنه روبرو شده اید که بازدیدکنندگان انبوهی به جای تماشای آثار و بنا با چشمان خود، آنها از قاب کوچک موبایل تماشا می کنند و مدام در حال فیلم برداری و عکس برداری هستند.
 
همیشه سوال اینجاست که فیلم بازدید از یک موزه برای آنها چه فایده ای خواهد داشت. عموم این افراد حتی یکبار هم در آینده به سراغ این فیلم ها نمی روند. پس چه بهتر است که به جای دوربین های کم کیفیت گوشی تلفن همراه به چشمانمان اعتماد کنیم و خاطره ها و دیدنی ها را با آن ثبت کنیم.
 
فارغ از این موضوع، عکس برداری و فیلم برداری در موزه ها و اماکن تاریخی مشکلاتی برای آنها نیز ایجاد کرده است. در بسیاری از موزه های ایران و جهان عکاسی و فیلم برداری با مونپاد یا دسته های سلفی به طور مطلق ممنوع است. این وسیله محبوب بین گردشگران موجب خطر آثار موزه و بناهای تاریخی می شود. 
 
اما بد نیست بدانید که مونوپاد سلفی حتی جان گردشگران را نیز تهدید می کند. چه در ایران و چه در جهان هموراه خبرهایی منتشر می شود که گردشگرانی که قصد سلفی گرفتن داشتند به دلیل بی توجهی به اطراف خود در دره ها، رودخانه ها و محل های خطرناک سقوط کرده و حتی جان خود را از دست داده اند. 
 
عکس اما اتفاق خاطره انگیزتری از فیلم است و وسیله مناسبی برای ثبت خاطرات سفر است. در طول بازدید در موزه ها و بناهای تاریخی در نظر داشته باشید که عکاسی با فلاش ممنوع است و در طول عکاسی نیز راه دیگر بازدید کنندگان را مسدود نکنید. در محوطه های طبیعی از اقدامات مخاطره انگیز برای ثبت عکس پرهیز کند و جان خود را در خطر نیاندازید.
1397/01/07
14:04:14
5.0 / ۵
3610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,284
بازدید دیروز: 3,738
هفته اخیر: 33,753