نمایش برگزیده های رنگ، لبخند و سرزمین من در فرهنگسرای اندیشه

نمایش برگزیده های رنگ، لبخند و سرزمین من در فرهنگسرای اندیشه به گزارش آتلیه دات کام، جشنواره نقاشی رنگ، لبخند و سرزمین من نگاهی هنری به مفهوم وطن دارد و با معرفی ۲۱۰ اثر برگزیده از ۵ کشور جهان، در فرهنگسرای اندیشه کار خویش را ادامه می دهد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، سومین دوره از جشنواره نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» به همت فرهنگسرای اندیشه و با همکاری انجمن بین المللی آبرنگ ایران برگزار می گردد.
این جشنواره طی فراخوانی از هنرمندان و علاقه مندان به هنرهای تجسمی دعوت کرد تا نقاشی های خویش را با مبحث «سرزمین مادری» و با محوریت جاذبه های هنری و طبیعی آن به دبیرخانه فرهنگسرای اندیشه ارسال نمایند.
این فراخوان با استقبال خیلی خوب هنرمندان کشورهای مختلف روبه رو شد و ۴۵۰ اثر نقاشی که با سبک رئال و تکنیک آبرنگ خلق شده اند از کشورهای ایران، روسیه، پاکستان، بنگلادش و هند به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. هیئت داوران در دو گروه داوران داخلی و خارجی ضمن بررسی دقیق این نقاشی ها ۲۱۰ اثر برگزیده را انتخاب کردند. این آثار از روز گذشته جمعه ۲۹ مهر، در نمایشگاه «رنگ، لبخند و سرزمین من» که در نگارخانه فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود به نمایش درآمده است.
هیأت داوران این جشنواره در قسمت داخلی از ۲ چهره نام آشنای هنر نقاشی کشور، آقایان نادر مهذب نیا و محمدعلی یزدچی تشکیل شده و در قسمت خارجی هم آمیت کاپور، بسیک سمالی، آتانور دوگان و پگی بورکسکی داوری آثار را برعهده داشتند.
نمایشگاه نقاشی «رنگ، لبخند و سرزمین من» روز گذشته در نگارخانه اندیشه راه اندازی شد و تا روز چهارشنبه ۴ آبان پذیرای هنردوستان خواهد بود. نفرات برگزیده هم همزمان با مراسم اختتامیه معرفی می گردند. هم چنین مطابق برنامه ریزی انجام شده، کارگاه ها و ورکشاپ هایی در خلال برگزاری نمایشگاه برای هنرجویان تدارک دیده شده است.
بر این اساس، ورکشاپ مهذب نیا روز شنبه ۳۰ مهر از ساعت ۱۱ الی ۱۳ برگزار شده و ۲ کارگاه دیگر هم در ایام یکشنبه و دوشنبه و در همین ساعت پذیرای علاقه مندان خواهد بود.
تاکنون ۲ دوره از این جشنواره نقاشی توسط فرهنگسرای اندیشه برگزار شده و محفلی هنری سرشار از محبت و زیبایی بصری برای تشویق هنرمندان به مفاهیمی نظیر وطن دوستی و ارج نهادن به سرزمین مادری را فراهم نموده است. این رویداد هنری کوشیده با تعمیق شناخت شهروندان از الگوهای فرهنگی ایران و جهان، زمینه ای برای آشنایی بیشتر با هنر جهان باشد. از سویی دیگر، گردهمایی هنرمندان از کشورهای مختلف در این مراسم می تواند پیام آور صلح و دوستی و روابط فرهنگی هنری در سطح ملی و بین المللی باشد.

1401/08/04
10:20:46
5.0 / ۵
612
تگهای خبر: جشن , جشنواره , زیبایی , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟