در حوزه بیمه درمان تكمیلی؛

صندوق اعتباری هنر یک گزارش آماری منتشر کرد

صندوق اعتباری هنر یک گزارش آماری منتشر کرد آتلیه دات کام: بیش از 41 هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل برای برخورداری از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال 1402-1401 صندوق اعتباری هنر ثبت نام کردند.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مجموعه صندوق اعتبار هنربا انتشار گزارش آماری از ثبت نام ۴۱ هزار فعال فرهنگی هنری در زمینه بیمه درمان تکمیلی آگاهی داد.
در گزارش ارائه شده توسط صندوق اعتباری هنر آمده است:
صندوق اعتباری هنر توجه به مسئله سلامت اصحاب فرهنگ و هنر و تامین آرامش آنان به هنگام بروز بیماریها را وظیفه خود می داند. بدین جهت ضمن تامین و پرداخت بیش از نیمی از حق بیمه اعضا تلاش می کند بهترین امکانات درمانی را برای اعضای خود مهیا کند.
در قرارداد سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ بعد از بررسی، رعایت چارچوب قانونی و ارزیابی های کارشناسی از شرایط و خدمات شرکت های بیمه گر فعال در سطح کشور و باتوجه به رضایت حداکثری اعضا از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صندوق اعتباری هنر قرارداد بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث را با شرکت بیمه طرف قرار داد برای دومین سال متوالی منعقد نمود.
این شرکت از قوی ترین بیمه های فعال در زمینه درمان کشور است که با بیشتر بیمارستان های معتبر، مراکزآزمایشگاهی، پاراکلینکی، تصویربرداری، چشم پزشکی، در تمامی استانهای کشور طرف قرارداد است.
ثبت نام ۷۴ درصد از ثبت نام کنندگان در طرح آرامش
بیش از ۴۱ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل برای برخورداری از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام کردند که بر این اساس ۴ درصد در طرح امید، ۷۴درصد در طرح آرامش و ۲۲ درصد در طرح رفاه قرار دارند.
صندوق اعتباری هنر با هدف پشتیبانی از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه ای و کاهش دغدغه های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، قسمتی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل را متقبل شد.
علی رغم افزایش بیش از ۷۵ درصدی قیمت ها، با تمهیدات انجام شده در صندوق اعتباری هنر، تلاش شد مبلغ کمتری از این افزایش به هنرمندان تحمیل و به طور متوسط بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی اعضا در قالب یارانه توسط صندوق اعتباری هنر به بیمه دانا پرداخت گردید.
در طرح امید هرعضو از مبلغ سالانه ۷۲۰ هزار تومان تنها ۲۱۰ هزار تومان معادل ۲۹ درصد از هزینه حق بیمه را پرداخت می کند و ۵۱۰ هزار تومان معادل ۷۱ درصد از هزینه کل توسط صندوق پراخت می شود. در طرح امید جبران هزینه های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه های شیمی درمانی و جبران هزینه های اعمال جراحی های پیوند اعضا بدون سقف در نظر گرفته شده است.
در طرح آرامش هر عضو از مبلغ سالانه ۲ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان تنها ۸۴۵ هزار تومان یعنی معادل ۳۴ درصد از مبلغ کل را پرداخت می کند و مابقی یعنی یک میلیون ۶۱۹ هزار تومان معادل ۶۶ درصد را صندوق متقبل شده است.
در طرح رفاه نیز از مبلغ سالیانه ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، صندوق مبلغ یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان معادل ۴۲ درصد از مبلغ کل حق بیمه را به عنوان یارانه پرداخت می کند.
شایان ذکر است؛ هرساله حق بیمه درمان تکمیلی اعضایی که ناتوان در تامین هزینه ثبت نام هستند، توسط صندوق تامین و پرداخت می شود که این تعداد در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰نفر بالغ شد
بیشترین و کمترین آمارثبت نام استانی بیمه درمان تکمیلی
بر اساس آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت، بالاترین تعداد ثبت نام شدگان بیمه درمان تکمیلی درسال ۱۴۰۱ مربوط به دو استان تهران و البرز است.
بر اساس آمارهای موجود از کل متقاضیان بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱، استان «تهران» با سهم بیش از ۵۴ درصد از جمعیت کل، بالاترین سهم را از میان استانهای کشور به خود مختص کرده است.
استان های «البرز»، «اصفهان»، «گیلان» و «خراسان رضوی» بعد از استان تهران قراردارند. کمترین آمار ثبت نام بیمه درمان تکمیلی به ترتیب مربوط به استانهای «خراسان جنوبی»، «خراسان شمالی»، «سیستان و بلوچستان»، «کهگیلویه و بویراحمد» و «هرمزگان» است.
پرداخت بیش از ۴۱میلیارد تومان خسارت مستقیم بیمه درمان تکمیلی
در اجرای قرار داد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰ بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه طرف قرار داد تا حالا به بالای ۱۵۲، ۷۸۰پرونده رسیدگی و بیش ۴۱ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانپزشکی (به جز معرفی نامه های صادر شده) به بیمه شدگان پرداخت شده است. همچنین۶۵ هزار و ۹۳۶ مورد معرفی نامه صادر و از این تعداد ۴۱ هزار و ۲۷۴ معرفی نامه به مبلغ بیش از ۲۹میلیارد تومان تسویه شده است.


منبع:

1401/07/13
09:59:12
2.5 / ۵
390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
علی:
عالی بود
آر ام چارتس
rmcharts
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟
آمار بازدید سایت
بازدید امروز: 1,326
بازدید دیروز: 2,148
هفته اخیر: 28,453