در هنرستان موسیقی مطرح شد؛

روایت وزیر ارشاد از فوت مهسا امینی

روایت وزیر ارشاد از فوت مهسا امینی آتلیه دات کام: آیین شروع سال جدید تحصیلی هنرستان موسیقی پسران روز شنبه دوم مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل دفتر موسیقی و تعدادی دیگر از مسئولان اجرا شد.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و محمد اله یاری مدیرکل دفتر موسیقی امروز شنبه دوم مهر ماه ۱۴۰۱ با حضور در هنرستان موسیقی پسران تهران به همراه برخی از هنرمندان در آئین شروع سال تحصیلی این مجموعه آموزشی شرکت کردند.
گزارش آقای مدیر و چند نکته درباره ی اتفاقات اخیر کشور
در ابتدای این مراسم که اجرای آن برعهده اسماعیل آذر کارشناس حوزه شعر و ادبیات همراه بود، محمد خراسانی زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران توضیح داد: امروز برای یکصد و چهارمین بار است که شاهد شروع سال تحصیلی جدید در هنرستان موسیقی هستیم. حالا ما در پایتخت هنرستان موسیقی دختران و پسران داریم که در کنار هنرستان هنرهای زیبای تهران و هنرستان کمال الملک جزو مهم ترین مجموعه های آموزشی ما هستند. این اهمیت زمانی می تواند مورد توجه قرار گیرد که هنرستان کمال الملک تهران روزگاری دفتر کار این نقاش برجسته بوده است. به هر حال هنرستان های ما دربرگیرنده شرایطی بوده که چهره های بسیار موفق و نام آشنایی در آن تربیت شدند. این در شرایطی است که در این چند مدت نهایت تلاش خودرا انجام دادیم که تمرکز آموزشی حضور هنرستان ها فقط به تهران محدود نشوند و در شهرستان ها نیز هنرستان داشته باشیم. در این جهت سال آینده هنرستانی را در شهر ری افتتاح خواهیم کرد.
وی با اشاره به شرایط این سالهای موسیقی در کشور اشاره کرد: بنده معتقدم اگر در این حوزه می توانستیم روی داشته های خودمان ایستادگی نماییم بطور قطع شاهد شرایط بهتری بودیم. موضوعی که امیدوار هستم بتوانیم در ارتباط با آن به شرایط مؤثرتر و بهتری دست پیدا نماییم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ضمن اشاره به اتفاقات اخیر در کشور هم توضیح داد: این روزها ملت ایران در سوگ عزیز از دست رفته است. بطور قطع ملت ایران هیچ گاه راضی نیست که خانواده های دیگر عزادار و به نیروهای امنیتی کشور بی حرمتی شود.
افتتاح سالن کنسرت، تأسیس هنرستان در استانها و چند داستان دیگر
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در ابتدای سخنان خود ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مجموعه های آموزشی ذیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر کدام سرمایه فرهنگ و هنر این سرزمین بشمار می رود و در این میان هنرستان موسیقی پسران همچون گنجینه ای نقش به سزایی در توسعه آموزش هنر با اصالت این مرز و بوم دارد. در سال قبل ۹ هنرستان جدید در کشور شروع به کار کرد و افتتاح ۲۰ هنرستان دیگر هم در دستور کار قرار دارد. از طرف دیگر مقرر شده تا اختتام فعالیت چهارساله دولت مردمی، هر استان حداقل یک هنرستان دخترانه و یک هنرستان پسرانه داشته باشد.
اسماعیلی توسعه آموزش هنر در سراسر کشور را یکی از سرفصل های تحقق عدالت فرهنگی و آموزشی دانست و اظهار داشت: فرزندان سراسر ایران مستعد بهره مندی از آموزش های هنری و شکوفایی استعدادهای خود هستند و وزارت فرهنگ می کوشد امکان رویش این استعدادها را در سراسر کشور فراهم آورد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در ماه های اخیر چند سالن با استانداردهای روز دنیا برای اجرای موسیقی در شهرهای چون ساری و ارومیه در زمینه موسیقی افتتاح کردیم و به زودی سالن های کرمان، اراک و یزد هم به بهره برداری می رسند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلان اینکه شاهد شور و نشاط فرهنگی در کشور هستیم، اظهار داشت: برخی دشمنان با تبلیغات منفی و دروغین بدنبال بزرگنمایی مشکلات کشور هستند حال آنکه نقاط قوت درخشانی و بزرگی در کشور وجود دارد.
روایت اسماعیلی از واکنش رییس جمهور نسبت به فوت مهسا امینی
وزیر فرهنگ با تأکید بر این که در فضای عمومی کشور با جنگ روایت ها روبه رو هستیم، اظهار داشت: ملت ایران، ملتی یکپارچه و منسجم است که در شادی ها و غم ها در کنار یکدیگر هستیم و در جنگ روایت ها باید این اتحاد ملی را به رخ بکشانیم.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: در ایام اخیر درگذشت دختر عزیز سرزمینمان سبب ناراحتی همه مردم شده است؛ همان گونه که آقای رییس جمهور هم در تماس با پدر آن مرحومه گفتند: «گویی یکی از اعضای خانواده خودرا از دست داده ام»، اما بدخواهان تالم خاطر و ناراحتی ملت را به مسأله ای امنیتی تبدیل می کنند.
وزیر فرهنگ اشاره کرد: در چنین شرایطی است که اهالی فرهنگ و هنر می بایست به میدان بیایند و پیشتاز امیدبخشی در جامعه باشند برای اینکه مردم از هنرمندان همین انتظار را دارند. من معتقدم باید از دوقطبی کردن جامعه پرهیز نماییم. نقد و گفتگو و اعتراض در کشور ما پذیرفته است که باید بوسیله رسانه ها منتقل شود اما در این شرایط نباید با هیجان زدگی، امنیت و آرامش کشور را نادیده گرفت.
در اختتام این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزیدگان این هنرستان در کنکور سراسری دانشگاه ها تقدیر به عمل آمد.


منبع:

1401/07/07
12:39:52
5.0 / ۵
131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟