دیوارنگاره هنرمند مشهور برزیلی برای هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل

دیوارنگاره هنرمند مشهور برزیلی برای هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل به گزارش آتلیه دات کام، رهبران و سران جهان که روز سه شنبه 20 سپتامبر (29 شهریور) برای هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل گردهم می آیند، هنگام ورود با اثر هنرمند مشهور برزیلی مواجه می شوند که بر دیوار این نهاد بین المللی خودنمایی می کند.


به گزارش آتلیه دات کام به نقل از خبرگزاری ایرنا، هنرمند مشهور برزیلی" ادواردو کوبرا" و همکارانش چندین روز است که شبانه روزی درحال نقاشی اثری درباره ی کره زمین و محیط زیست بر روی دیوار سازمان ملل در خیابان ۴۲ منهتن نیویورک با عنوان "برای زمین" هستند.
این نقاشی که بصورت پنل در مساحت ۳۵۰ مترمربع، این دیوار سازمان ملل را در بر گرفته است، پدری را نشان میدهد که کره زمین را به عنوان میراث به دخترش هدیه می دهد.
پیام این اثر سیاره ای است که ما به نسل های بعد از خود باید تحویل بدهیم.


ادواردو کوبرا هنرمند جوان معروف برزیلی است که نقاشی های دیواری او شهرت جهانی دارد.
این هنرمند برزیلی تا حالا بیش از ۳۰۰۰ نقاشی دیواری را در پنج قاره مختلف جهان خلق کرده است که تعدادی از این نقاشی های دیواری، سفارشی و برخی دیگر ایده های وی هستند.
هدف اصلی کارهای او فراهم آوردن فضایی برای بازدید عموم است.


هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل از ۲۰ تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۹ شهریور تا ۴ مهر) به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین المللی انجام خواهد شد.
مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای اولین بار بعد از بیماری همه گیر کووید -۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار می شود که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.
منبع:

1401/06/27
10:01:15
5.0 / ۵
93
تگهای خبر: نقاشی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟