بازار هنر معاصر ویژه نامه آرت چارت منتشر گردید

بازار هنر معاصر ویژه نامه آرت چارت منتشر گردید دومین ویژه نامه آرت چارت با عنوان بازار هنر معاصر منتشر گردید.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی، آرت چارت در ادامه فعالیتهای پژوهشی خود در حوزه اقتصاد هنر و به بهانه برگزاری شانزدهمین دوره حراج تهران، در این ویژه نامه به سراغ بررسی بازار هنر معاصر ایران رفته است.
بخش مقالات این ویژه نامه به مباحث اقتصاد هنر معاصر اختصاص یافته و به معرفی جریان کلی هنر معاصر ایران، روندهای قیمت گذاری آثار هنر معاصر و چالش های پیش روی هنرمندان، دیلرها، گالری ها، کارشناسان قیمت گذاری و دیگر بازیگران این حوزه می پردازد. علاوه بر این در شماره جدید، عملکرد اقتصادی ۹ هنرمند مدرن و معاصر ایرانی که در حراج های داخلی و خارجی بازار گسترده و فعال داشته اند، بررسی شده است.
مجموع فروش هنرمندان، نرخ رشد، تغییرات ارزش آثار در سالهای متمادی و عملکرد خانه های حراج بین المللی در خرید و فروش آثار این هنرمندان همچون موضوع هایی است که آرت چارت با استفاده از داده ها و تحلیل های آماری خود به آنها پرداخته شده است. بازار آثار هنرمندان شاخصی نظیر عباس کیارستمی، رضا مشیری، شهریار احمدی، واحد خاکدان، فریده لاشایی، کوروش شیشه گران، مسعود قندریز و.... مبحث بررسی های این مجله بوده است. این مجموعه در چارچوب یک نسخه پی دی اف به صورت مجانی در دسترس عموم هنردوستان و علاقه مندان این عرصه قرار گرفته است.
آنچه در ویژه نامه «بازار هنر معاصر» می خوانیم: «هنر نوگرای ایرانی؛ از مدرنیسم تا هنر معاصر»، «تحلیل آماری عملکرد اقتصادی ۹ هنرمند مدرن و معاصر ایرانی»، «رویه های بازار هنر معاصر»، «هنرِ قیمت گذاریِ آثار هنری»، «سردرگمی در ارزش گذاری هنر معاصر»، «تفاوت قیمت گذاری آثار هنرمندان جوان و هنرمندان باسابقه»، «چگونگی افزایش قیمت آثار هنرمندان»، «تابوی کاهش قیمت برای دیلرها و هنرمندان».


منبع:

1401/04/10
13:19:49
5.0 / ۵
263
تگهای خبر: قیمت , گالری , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟