با حكم مجید زین العابدین؛

اعضای جدید شورای هنری ارکسترها عرضه شدند

اعضای جدید شورای هنری ارکسترها عرضه شدند آتلیه دات کام: با انتخاب و معرفی اعضای جدید شوراهای ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران، از اعضای دوره گذشته این شوراها قدردانی گردید.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، با حکم مجید زین العابدین مشاور وزیر و مدیرعامل بنیاد رودکی و با ماموریت اعتلای دو ارکستر ملی ایران و سمفونیک تهران، اعضای شورای هنری ارکسترها برای دوره ی جدید انتخاب شدند.
حسن ریاحی، نصیر حیدریان، کیاوش صاحب نسق، محمد میرزمانی و هادی آرزم به عضویت شورای هنری ارکستر سمفونیک تهران و همین طور حمید شاهنگیان، امیر بکان، همایون رحیمیان، سهراب کاشف و بهزاد عبدی به عنوان ۱۰ عضو دوره ی جدید شورای هنری ارکستر ملی ایران معرفی گشتند.
حمایت از اجراهای فاخر، اهتمام به برنامه ریزی تقویم سالانه، انتخاب و همکاری شایسته ترین نوازندگان و خوانندگان موسیقی کشور، دعوت از رهبران صاحب صلاحیت برای ارکسترها، انتخاب نمونه های درخشان از آثار آهنگسازان ایران و جهان، سفارش تولید آثار جدید و تدوین شیوه های ارتقای کیفی ارکسترها متناسب با سیاست های راهبردی بنیاد رودکی از ماموریت های این شوراها اعلام شده است.
بنیاد رودکی با قدردانی از همکاری اعضای دوره قبلی شورای هنری دو ارکستر، یکی از نمودهای برجسته این همراهی را در قریب به دو سال قبل زحمات اعضای این شوراها دانست که در شکوفایی کمی و کیفی ارکسترها کوشش ورزیدند. این بنیاد ابراز امیدواری کرده همچنان از این هنرمندان و سرمایه های گرانقدر در عرصه های دیگر همکاری برای تعالی موسیقی کشور بهره مند باشد. همین طور هنرمندان فرهیخته عضو دوره ی جدید شورای هنری ارکستر ملی ایران و ارکستر سمفونیک تهران با تأسی به تجربه خرد جمعی، چشم انداز رو به رشد و متعالی در حوزه های ملی، دینی و مردمی برای درخشش مضاعف و اعتلای دو ارکستر طراحی و راهبری نمایند.


منبع:

1401/04/03
17:31:45
5.0 / ۵
184
تگهای خبر: طراحی , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟