با آهنگسازی عباس آزاد؛

آغاز شنیدن یک روایت عاشقانه غمگین

آغاز شنیدن یک روایت عاشقانه غمگین به گزارش آتلیه دات کام آلبوم صدایم کن به آهنگسازی و خوانندگی عباس آزاد و تنظیم ارکستراسیون آرمین مرشد با برگزاری یک مراسم رونمایی در خانه موزه بتهوون در دسترس مخاطبان قرار گرفت.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از مهر، مراسم رونمایی از آلبوم موسیقی «صدایم کن» با آهنگسازی و خوانندگی عباس آزاد و تنظیم ارکستراسیون آرمین مرشد عصر روز بیست و هشتم خرداد در خانه موزه بتهوون برگزار گردید.
عباس آزاد در ابتدای این مراسم اظهار داشت: آلبومی که سال جاری به صورت رسمی رونمایی می شود سال ۹۵ به صورت دوستانه شکل گرفت اما پروداکشن آن حدود یک و نیم سال طول کشید و سپس با دوره کرونا مواجه شدیم. برای همین آلبومی امروز رونمایی می شود که باوجود نظم موجود در فرایند تولیدش، سال ۹۵ استارت خورد و شش سال تا رونمایی طول کشید.
این آهنگساز و خواننده با اشاره به اینکه بهترین نوازندگان در ارتباط با این ژانر از موسیقی در تولید این آلبوم همکاری کردند، توضیح داد: متاسفانه غیر از اندک مخاطبان تحصیل کرده و متخصص، اغلب شنوندگان نمی توانند قضاوتی در مورد ژانر و نحوه تولید یک آلبوم و دشواری هایش داشته باشند.
وی توضیح داد: ابتدا قرار بود برخی از تصنیف هایی که شعر و آهنگش از من است در یک آلبوم جمع شود اما بعدتر به قطعه ای موزیکال در آذربایجان برخوردم که جذاب بود و دوست داشتیم آنرا در کار داشته باشیم؛ بهترین کسی هم که می توانست این کار را انجام دهد عبدالجبار کاکایی بود و شعر قطعه همسفر را سرود. در نهایت چهار قطعه به شکل تصنیف و یک قطعه به صورت کاور و انتخاب ملودی در آلبوم دارای کلام هستند که در چهار قطعه بی کلام گنجانده شده اند.

این خواننده و آهنگساز با اشاره به اینکه سلیقه آرمان مرشد کمک کرد تا روایت عاشقانه مدنظرش به بهترین شکل دربیاید، اظهار داشت: «صدایم کن» یک روایت عاشقانه غمگین است. روایتی از عشقی دارد که به هر نحوی حاصل نمی گردد و به سرانجام نمی رسد. عشق مجازی، عشق حقیقی و در کل حکایتی از داستان یک فراق، نشدن و موسیقی غمگین است.
عبدالجبارکاکایی شاعر و ترانه سرا هم در این مراسم بیان نمود: ناکامیِ آخر عشق های مجازی را در عشق های حقیقی هم میتوان تصور کرد. با شناختی که از عباس آزاد و توانایی اش دارم و وضعیتی که در موسیقی امروز با آن روبرو می باشیم، اتفاق خوبی با انتشار این دست آثار رخ خواهد داد که نگاهی به تصنیف های ایرانی دارد.
این شاعر خاطرنشان کرد: موسیقی ای که به کلام احترام می گذارد خودش را در حافظه مخاطب ثبت می کند. اما هم اکنون کلام، دنباله روی موسیقی شده و ریتم حرف اول را می زند اما در کار عباس آزاد خصوصیت احترام به کلام به چشم می خورد.
کاکایی در انتها خاطرنشان کرد: از آثار مشترک مان با عباس آزاد خاطرات خوبی در ذهن دارم که یکی از آنها در ارتباط با ایلام، همین امروز هم در فضای مجازی دست به دست می شد.

در ادامه مسرور شیدایی که میکس و مسترینگ این آلبوم را به عهده دارد، درباره فضای مدرن و ارکستال «صدایم کن» با سازهای غربی صحبت کرد و اظهار داشت: عباس آزاد تلاش کرده در این آلبوم، تصنیف را احیا کند. ازاین رو در بلبشوی غریب امروز موسیقی باید قدر این تلاش او را در تصنیف سازی بدانیم.
پخش کلیپی درباره مهدی آزاد استاد زبان شناسی و پژوهشگر بخش بعدی این نشست بود که قطعه «صدایم کن» به او تقدیم شده است. اجرای زنده این قطعه، آخر بخش این مراسم بود.

1401/03/30
23:49:45
5.0 / ۵
66
تگهای خبر: آلبوم , سفر , مراسم , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟