شروع به کار نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران از ۳۱ خرداد

شروع به کار نمایشگاه جدید موزه هنرهای معاصر تهران از ۳۱ خرداد به گزارش آتلیه دات کام نمایشگاه مینی مالیسم و کانسپچوال آرت با نمایش بخشی از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران، سه شنبه ۳۱ خرداد ماه افتتاح می شود.به گزارش آتلیه دات کام به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، نمایشگاه «مینی مالیسم (کمینه گرایی) و کانسپچوال آرت (هنر مفهومی)» با عرضه بیشتر از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند ساعت ۱۷ سه شنبه ۳۱ خرداد ماه به کیوریتوری بهرنگ صمدزادگان افتتاح می شود و از روز اول تیر ماه علاقه مندان می توانند از این نمایشگاه در موزه هنرهای معاصر تهران دیدن کنند.
نمایشگاه پیش رو به مرور ۲ جریان سرنوشت ساز در تاریخ هنر یعنی مینی مالیسم (کمینه گرایی) و هنر کانسپچوال (هنر مفهومی) و تأثیرات و مشتقات آنها می پردازد. ۲ جریانی که در اواسط قرن بیستم مسیر جدید و بی سابقه ای را در تاریخ هنرهای تجسمی پایه گذاشتند و تعاریف مرسوم در باره اثر هنری بعنوان شی زیباشناسانه را گرفتار تغییر کردند، میراثی که پس از دوران اوج این ۲ جریان در سیر تاریخ هنر برجا ماند. این نمایشگاه به معرفی و بررسی نمونه هایی از این جریانات هنری، زمینه ها، مقدمات و همینطور میراث و تاثیرات شان می پردازد.
نمایشگاه مینی مالیسم و کانسپچوال آرت، تلاش دارد بخشی از گنجینه پرارزش موزه هنرهای معاصر تهران را عرضه کند که در میانه قرن بیستم میلادی تعریفی نوین از هنر را پیشنهاد کرد که تا قبل از آن متصور نبود. اولویت بخشیدن به فکر و اندیشه به جای جلال و شکوه زیبایی شناختی مدرنیستی، دگرگونی های بزرگ در دنیای هنر پدید آورد و هنر را وارد ساحت هایی کرد که تعجب ها را برانگیخت.
در نمایشگاه «مینی مالیسم و کانسپچوال آرت» بیشتر از ۱۲۰ اثر از ۳۴ هنرمند از آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران همچون سل له ویت، جوزف کاسوت، جان بالدساری، اد راشا، یان دیبتس، دنیس اپنهایم، برنار وُنه، شوساکو آراکاورا، مارسل دوشان، گیلبرت و جرج، دانلد جاد، رابرت اسمیتسون، میکله زازا، برند و هیلا بکر، گرفان الک، ژاکلین وینزور، تری اتکینسون و مایکل بالدوین، بورلی پپر، پیتر استرویکن، من ری، میشل آن جلو پیستولتو، رابرت موریس، مارسل بروتهرس، میشل استوارت، راجر ولش، دن فلاوین، کیت سونیر، اد راینهارد، اگنس مارتین، دیتر روث، کریستو و ژان کلود، فرانک استلا، گوردون ماتاکلارک، دنیل اسپوئری به معرض نمایش گذاشته می شود.


منبع:

1401/03/29
13:42:32
5.0 / ۵
72
تگهای خبر: زیبایی , موزه , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
جمع 2 و 2 ؟